Yüzme havuzunda indirim kartları: Ne zaman buna değer?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
“Ev Sahibi” sütunu

Havuz başında hesaplama: İndirim kartıyla ilgili şey

Yüzücüler 50 metrelik havuzda boyları boyunca yüzüyorlar. Çoğu zaman giriş yaptığınızda indirim kartlarıyla tasarruf edebilirsiniz.

Kaynak: Uwe Zucchi/dpa

Makaleyi dinle • 2 dakika

İndirimli veya yıllık geçişleri tercih ederseniz yüzme havuzu ziyareti daha ucuz olabilir. Peki siz de düzenli olarak havuza atlıyor musunuz? RND köşe yazarı Hendrik Buhrs hesabı yaptı.

Hendrik Buhrs

Hendrik Buhrs

1 Mart 2024, 14:01

Bazı insanların azmine hayranım. Ama ne Kuru Ocak'a, yani alkolsüz Ocak ayına katıldım, ne de oruç tutuyorum. Yine de kendim için iyi bir şeyler yapıp daha sık havuza girmek istiyorum. Yüzmede de maliyetlerden tasarruf edebileceğiniz için pazar günü indirim kartı almaya karar verdim. Yaşadığım havuzlar 20 ziyaret fiyatına 23 ziyaret imkanı sunuyor, yani yüzde 13 indirimli. İyi bir ruh hali içinde, saymana önceden kartın yalnızca bu yıl için mi yoksa daha uzun bir süre için mi geçerli olduğunu soruyorum.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Daha sonra masamda fark ettiğim kadarıyla, genel olarak Medeni Kanun'da düzenlenen üç yıl boyunca yüzerek uzaklaşmak mümkün. Çoklu kartların, hediye çeki gibi üç yıl süreyle kullanılabilmesi gerekir. İyi bir neden varsa daha kısa sürelere de izin verilebilir, ancak bu durumda açıkça duyurulması gerekir. 2009 yılında Wuppertal bölge mahkemesi bir yıllık sürenin geçersiz olduğunu ilan etti.

Kart, pahalı fitness abonelikleri gibi bitiyor mu?

Her halükarda kasiyerin bilgisi beni rahatlatıyor. Biraz daha kontrol edip başka bir müşteriyi içeri almak istediğimde yıllık bilet almak istediğini ve muhafazakar hesaplamamı paylaşmadığını duyuyorum. Yıllık geçiş, 23 geçişten 4,5 kat daha pahalıdır. Bir yıl içinde tuvalete yaklaşık 100 ziyaret yapmanız gerekir.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Bu bağlılığı alkolsüz bir aydan daha dikkat çekici buluyorum: haftada iki kez yüzün – saygı gösterin! Ama taahhüdünü yerine getirecek mi? Yoksa vicdanınızı rahatlatan ancak yeterince kullanılmayan pahalı fitness abonelikleri gibi bir sonuçla mı sonuçlanabilir?

Paha biçilemez

Bültenimiz, her Çarşamba enerji krizi ve enflasyonla ilgili değerli ipuçları ve arka plan bilgileri ile size eşlik ediyor.

Yıllık bilete değer mi?

Yüzmeyi de seviyorum çünkü tuhaf düşüncelere ayıracak zamanım oluyor (örneğin giriş ücretlerini zihinsel olarak hesaplamak gibi) ve bu beni dinç ve güçlü hissettiriyor. Yıllık biletçi kadınla saç kurutma makinesinde tanışsaydım, bilet kararımızı değerlendirebilirdik.

Hendrik Buhrs “Finanztip”te yatırım editörüdür ve bu noktada bütçeyle ilgilenir. Kılavuzlarında ve haftalık bülteninde daha fazla ipucu veriyor finanztip.de/newsletter. Önceki tüm sütunları bulabilirsiniz Burada.