Yöneticiler Ailesiyle Vakit Geçirmeyi Bırakıyor… Gerçekten

Bakec

Member
Bazıları yanmıştı. Bazıları mutsuzdu. Bazıları hayal kırıklığına uğradı. Bazıları hayatlarını geri istedi. Bazıları gerçekten ve gerçekten aileleriyle daha fazla zaman geçirmek istedi. Hepsi, kendi yöntemleriyle, üst düzey yönetici olmanın getirdiği yoğun taleplerden bıktıklarına karar verdiler ve çekip gittiler.

Büyük İstifa Amerikan iş gücünü süpürürken, cironun çoğunluğunu düşük ücretli işçiler – özellikle hizmet sektöründekiler – oluşturuyor. Yetersiz ücret, kötü çalışma koşulları, pandemik tükenmişlik ve başka yerlerde daha fazla kazanma fırsatı, tarihsel olarak çalkantılı bir işgücü yaratmada rol oynuyor. Yaklaşık 4,5 milyon kişi, pandemi öncesi herhangi bir aydan bir milyon daha fazla, Kasım ayında işini bıraktı. Aralık ayındaki toplam neredeyse yüksekti.

Ancak istifa etme isteği cephedeki işçilerle sınırlı değil. Üst düzey yöneticiler, finans müdürleri ve diğer C düzeyindeki yöneticiler de işi bırakıyor. Bazıları yeni bir rol almak için kaçınılmaz olarak bir rolü bırakırken, bazıları en azından bir süreliğine tamamen bırakıyor.

Üst düzey işlerden ayrılan yöneticilerin çoğu, faturalarını nasıl ödeyecekleri konusunda endişelenmeden işten ayrılacak kadar şanslı ve kararlarının finans tarafından belirlenmediğini söylüyorlar. Bunun yerine, bir molaya ihtiyaç duymanın, işin yaşamlarındaki rolünü yeniden değerlendirmenin ve yeni girişimler peşinde koşmanın bir karışımı tarafından harekete geçirilirler.

Aile ve İnanç İçin

Yeni işler teklif eden kelle avcıları, istifa eder etmez Bay Poonen’i aramaya geldi, ancak o, en az altı aylık bir ara vermeyi planladığını söyledi. Kredi… The New York Times için Jason Henry

Bay. Poonen, istifasının kendisine üç çocuğuyla geçirmek için daha fazla zaman verdiğini söyledi. Kredi… The New York Times için Jason Henry

Sanjay Poonen büyük iş için sıradaydı. Büyük bulut bilişim firması VMware’in operasyon müdürü olarak, ayrılan CEO’nun yerini almak için en büyük adaydı.

Ama sonunda CEO rolü başka birine geçti ve geçen yıl Bay Poonen şirketten ayrıldı. “Benim için iyi bir zamandı” dedi. “Hayatımda gerçekten hiç mola vermedim.”

Şimdi, Bay Poonen, Los Altos, California’daki evinde ailesi ve inancıyla geçirmek için bolca zaman buluyor

Üç çocuğu ortaokul ve lisede okuyor ve elinden geldiğince onlarla vakit geçiriyor. “Sabahları onlara şoför olmayı ve tüm futbol ve basketbol maçlarına gitmeyi seviyorum” dedi.

Pratik bir Hıristiyan olan Bay Poonen, günlerini bisiklet sürerken Mukaddes Kitabın sesli kitabını dinleyerek ve daha hayırsever olmanın yollarını arayarak, muhtaçlara bağışta bulunarak ve gönüllü olarak zamanını ayırarak geçiriyor.

“Pandemi, benden daha az şeye sahip olan pek çok insana gözlerimi açtı” dedi. “İletişime geçtiğim herkese hayatımı bir lütuf yapmak istiyorum.”

Headhunters, VMware’den ayrılır ayrılmaz yeni işler teklif ederek aradı. 52 yaşındaki Bay Poonen onları geri çevirse de, gelecekte başka bir büyük rol üstlenmeyi de göz ardı etmeyecek. “Bir noktada koşu bandına geri döneceğim kadar gencim,” dedi. “Ama en az altı ay boyunca hiçbir şey yapmayacağım.”

‘Sadece bir hayatınız var’

Yukarı Arlington, Ohio’daki evinde meditasyon yapan bir sağlık hizmetleri kuruluşu. Kredi… The New York Times için Maddie McGarvey

“’Böyle mi olması gerekiyordu?’ gibi bir anım oldu” dedi. Bayan Hellman, Zoom aramaları ile çocuklarının uzaktan eğitimini dengeleme deneyimini hatırlayarak. Kredi… The New York Times için Maddie McGarvey

20 yıl boyunca Rebecca Hellmann sağlık sektöründe kariyer basamaklarını tırmandı. 2019’da, büyük bir ilaç distribütörü olan Cardinal Health’de kıdemli bir pazarlama pozisyonundan ayrıldı ve Columbus, Ohio’da hastanelerle çalışan bir start-up olan Olive’in baş pazarlama sorumlusu oldu. “Bunun atacağım son adım olduğunu düşünmüştüm,” dedi.

Ancak pandemi ilerledikçe, Bayan Hellmann kendini Covid-19’a karşı savaşın ön saflarına beklediğinden daha yakın buldu. Bütün gün, aşırı yüklenmiş acil servisler ve artan ölüm sayıları hakkında hikayeler duyuyordu.

Aynı zamanda, dört çocuklu bekar bir anne olan Bayan Hellmann, aralıksız Zoom toplantılarında soğukkanlılığını korurken, uzaktan eğitim sırasında çocuklarını görevde tutmaya çalışıyordu.

“Stresliydi” dedi. “’Böyle olması mı gerekiyor?’ dediğim bir an yaşadım”

Bu basit soru, onun kimliğine ve amacına yönelik daha kapsamlı bir sorgulamanın ilk çatlağıydı ve çok geçmeden, Bayan Hellmann köklü bir değişiklik yapmaya karar vermişti. Ağustos 2020’de istifa etti.

“Ne yaptığım hakkında hiçbir fikrim yoktu ama bunun olmadığını biliyordum” dedi.

Geçen yıl boyunca, Bay Hellmann önce huzur bulmanın bir yolu olarak ve şimdi de potansiyel olarak yeni bir kariyer olarak farkındalık meditasyonuna yöneldi. Meksika’da bir haftalık bir meditasyon kayık gezisine çıktı, bir yıllık farkındalık eğitim kursunu tamamladı ve şimdi kendi koçluk işine başladı ve burada başkalarının kariyerlerinde ilerlemelerine yardımcı oluyor.

Bayan Hellmann’ın koçluk işiyle ailesini destekleyip desteklemeyeceği henüz belli değil. Pazarlama dünyasına geri dönmeyi reddetmedi. Ama şimdilik, C-suite’den çok uzakta, yapması gerekeni yaptığına inanıyor.

“Ya geri geleceğim ve bunu yapacağım ya da bunun beni nereye götüreceğini göreceğiz” dedi. “Sadece bir hayatın var.”

Pandemi ile ilgili değildi

Kâr amacı gütmeyen bir kuruluşun baş işletme görevlisi olarak işinden ayrıldıktan sonra Lauren Letta, genellikle günde beş saatten fazla çalışmayan bir avuç müşteriye danışmanlık yapıyor. Kredi… The New York Times için Brittainy Newman

Ms. Letta ve kocası Michael, Brooklyn’deki dairelerinde 3 yaşındaki kızları Sienna ile oynadı. Kredi… The New York Times için Brittainy Newman

Charity: water’ın operasyon müdürü olarak Lauren Letta, “hayalindeki iş” olarak tanımladığı şeye sahipti. On yıl boyunca New York merkezli kar amacı gütmeyen hareketli bir organizasyonda çalıştı ve çılgın bir fikirden 100 milyon dolarlık bir bütçeyle hayırsever bir güce ölçeklenmesine yardımcı oldu.

Ancak geçen yıl, Lauren ile Charity COO’su Lauren arasındaki ayrım: su, Bayan Letta’nın kendisinin bile ayırt etmesi zorlaşıyordu. Uzun saatler çalışıyor, genç kızını çoğu sabah dadıya teslim ediyor ve sık sık seyahat ediyordu.

“Onun dışında bir hayatım yoktu” dedi. “Kimliğimi kaybetmeye başladığımı hissettim. Kariyerimde, şimdi ayrılmazsam asla ayrılamayacağımı bildiğim bir noktaydı.”

Bu nedenle, organizasyonu pandeminin ilk yılında gördükten sonra, Bayan Letta geçen Mart ayında görevinden ayrıldı. O sırada Medium üzerine bir denemede “Sırada ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok” diye yazmıştı.

O ve risk sermayesi şirketi Human Ventures’ın baş işletme görevlisi olan kocası, Catskills’de altı ay geçirdiler ve rahatlamaya, doğanın tadını çıkarmaya ve kızlarıyla daha fazla zaman geçirmeye başladılar. “Kendime dönüşmem iki ay sürdü” dedi.

Birkaç ay sonra 37 yaşındaki Bayan Letta işe geri döndü – ancak tam zamanlı bir iş değil. Şimdi bir avuç şirkete danışmanlık yapıyor ama bunu kendi şartlarına göre ve daha az saatle yapıyor.

Charity’de: su, tam gün çalışıyordu, genellikle bir gecede birkaç saatini yetişmeye ve hafta sonları da zaman ayırmaya harcıyordu. Şimdi, günde beş saatten fazla çalışmadığını söylüyor.

“Daha az zamanla çok daha verimli çalışıyorum” dedi.

‘Mutlu olmamaya başladım’

Honeywell, sırf “mutlu olmamaya başladığı” için işini bıraktığını söyledi. Kredi… The New York Times için Karsten Moran

Bay. Toubes şimdi çocuklarıyla daha fazla zaman geçiriyor ve bir roman üzerinde çalışıyor. Kredi… The New York Times için Karsten Moran

Honeywell’in baş pazarlama sorumlusu olarak, endüstriyel holding Joe Toubes, henüz 48 yaşında, zirveye ulaşmıştı. İyi bir maaş alıyor, Millburn, NJ’de rahatça yaşıyor ve dünyanın en büyük üreticilerinden biri için markalaşmaya öncülük ediyordu.

Ancak geçen yıl, Bay Toubes alışılmadık ve biraz da sinir bozucu bir sonuca vardı: “Mutlu olmamaya başladım,” dedi.

Yıllar boyunca Bay Toubes, işe gitmek için can atarak ve heyecanla yataktan fırladı. Ancak Bay Toubes’un tatmin edici bir aile hayatı olsa da, iş ofise geldiğinde heyecan gitmişti.

“Şirket dünyasında, özellikle üst düzey bir yönetici olarak bu garip bir şey gibi görünüyor” dedi. “Bunun için kendimi suçlu hissettim. sönüyordu.”

Bay Toubes bir değişikliğe ihtiyacı olduğuna karar verdi ve Honeywell, operasyonlarını New Jersey’den Charlotte, NC’ye taşımaya başladığında, ihtiyaç duyduğu fırsatı buldu. Eylül ayında şirketten ayrıldı.

Bay Toubes, kalkıp işi bırakabilme ayrıcalığının farkında ve bir gün iş gücüne geri dönmeyi planladığını söyledi. “Bu tür bir kararı verme lüksüne sahiptim çünkü üst düzeydeydim ve birkaç yıldır iyi bir şekilde ödüllendirildim” dedi.

Ve yeni keşfettiği boş zamanlarında ne yapıyor?

“Ayrıldığım gün, yapmayı sevdiğim ama bir türlü zaman bulamadığım, yazmak olan bir şeyi üstlenmeye karar verdim” dedi. “Kurguya karşı bir tutkum vardı ve bir roman yazmaya başladım.”

Yazmaya ek olarak, tatil, Bay Toubes’a genç erkekleriyle değerli zaman veriyor. Ve “yazma eylemi bir yayındır” derken, romanının ticari beklentileri konusunda gerçekçi.

“Korkunç,” dedi. “Yayınlanacağına dair bir hayalim yok.”

‘İkigai’yi

pandemi sırasında terfi almasına rağmen Dan Gertsacov, çekilmek. Artık bir işte aradığı şey hakkında bütünsel bir bakış açısına sahip. Kredi… The New York Times için Audra Melton

Bay. Gertsacov, kızları Nina ve Hana ile guacamole yaptı. Üniversiteleri için para biriktirmeye devam etmek için yeni bir iş bulması gerektiğini biliyor, ancak şimdilik ekstra kaliteli zamanın tadını çıkarıyor. Kredi… The New York Times için Audra Melton

Pandemi vurduğunda Dan Gertsacov, Cinnabon, Jamba ve Moe’s Southwest Grill’in arkasındaki Atlanta merkezli restoran grubu Focus Brands’in pazarlamadan sorumlu başkanıydı.

“Mart 2020’nin bir gününde işletmemiz sahip olduğumuz ekibe destek olamadı” dedi. “Bir günde 40 kişiyi bırakmak zorunda kaldım. Tüm bu aramaları kendim yapmaya karar verdim.”

Bay Gertsacov, ticaretten sorumlu genel müdürlüğe terfi ederek neredeyse iki yıl daha asıldı. Şirketinin uzaktan çalışma politikalarından yararlandı ve geçen yaz California ve New England’da ailesiyle vakit geçirerek yola çıktı.

Ancak 2021’in sonunda yandı. Bazı girişimci fikirleri keşfetmeyi ve ailesiyle daha fazla zaman geçirmeyi planlayarak uzaklaştı.

Bay Gertsacov, para kazanmaya devam etmesi gerektiğini söyledi ve şimdiden bazı danışmanlık işleri yapıyor. İki ergen çocuğu olan Bay Gertsacov, “Artık çalışamayacağım bir nokta-com milyoneri değilim” dedi. “Üniversite için para biriktiriyoruz.”

Yine de tam zamanlı olarak ofise döndüğünde, Bay Gertsacov herhangi bir eski işi kabul etmeyecek. Bir sonraki adıma bakarken Bay Gertsacov, kişinin varoluş nedeni ya da sevdiğiniz, iyi olduğunuz nokta olarak tanımlanan Japon “İkigai” kavramını benimsiyor olduğunu söyledi. ne için ödeme alabileceğiniz ve dünyanın neye ihtiyacı olduğu örtüşüyor.

Ancak bu bile beklemek zorunda kalacak. Bay Gertsacov, bu yaz İspanya’da 10 hafta geçirmeyi planlıyor. “Geri atlamaya hazır değilim,” dedi.