Yalnızca İki Gereçle Dondurma Lezzetinde Muzlu Tatlı

Leila

Global Mod
Global Mod
Yalnızca İki Materyalle Dondurma Lezzetinde Muzlu Tatlı Tanımı İçin Materyaller

• 450 gram meyveli yoğurt (ben yoğurdu orman meyveli olarak tercih ettim siz hangisiyle yapmak isterseniz tercih sizin)
  • 4 tane olgun muz
Yalnızca İki Materyalle Dondurma Lezzetinde Muzlu Tatlı Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle muzlarımızı dilimliyelim.
  2. Yoğurdumun kutusunun etrafını yıkayıp kurulayıp o denli kullandım.
  3. Muzlarımızı tek tek yoğurda bulayıp yağlı kağıt serili küçük tabaklara yerleştirip buzlukta donana kadar bekletin.Ben fırın tepsisine dizdim evvel düşünemedim lakin sonrasındasında 4e bölüp düzgün bir biçimde buzluğa koydum ve 3 saat beklettim donana kadar beklettin buzluktan çıkartıp servis tabağına aldım afiyet olsun.
Not.

• Ben konut yoğurduylada yaptım mesken yoğurdunu pak bir tülbente koydum iki 1 saat kadar süzüldü içine.
  • Dolapta yazdan kaldırmış olduğum vişne den yarım su bardağı yarım su bardağı şeker yarım su bardağından bir parmak eksik su bir çorba kaşığı silme nişasta ekledim ateşe aldım kaynayana kadar çırptım k6vam alınca ateşten aldım bir bardak süzme yoğurduna bu karışımı ekleyip çırptım muzlara birebir süreci uygulayıp buzluğu attım tahminen yapmak isterseniz diye sizinle paylaşmak istedim kolay gelsin????.
Yalnızca İki Materyalle Dondurma Lezzetinde Muzlu Tatlı Tanımı Fotoğraflı Yapılışı