Xiaomi Mi Flash Tool Nasıl Yüklenir, Fastboot Nasıl Yapılır?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Xiaomi Mi marka tüm akıllı telefonlar ve tabletler, içerisinde yüklü olan birtakım uygulamalar ve araçlarla birlikte gelirler. Yani aygıtı kutudan çıkardığınız vakit bunları görürsünüz. Lakin kimi vakit bu uygulama ve araçlar olmaz ya da farklı bir niçinden dolayı bir daha yüklemek istebilirsiniz. İşte bu noktada devreye marka tarafınca geliştirilerek kullanıcılara sunulan Mi flash tool programı girer ve kullanıcılar fastboot süreci yapma gereksinimi duyarlar.

Mi flash tool, Mi fastboot üzere kavramlar biraz karmaşık üzere görünebilir fakat aygıt yanınızdaysa, bilgisayarınız var ise ve bunları birbirine bağlayacak bir kablonuz var ise yapmanız gereken tek şey size en uygun Mi flash tool versiyonunu indirdikten daha sonra birkaç sıradan süreç yapmaktır. Gelin Mi flash tool nasıl yüklenir, fastboot nasıl yapılır gibi merak edilen sorulara yakından bakalım ve adım adım uygulama süreçlerini nazaranlim.

Hiç bilmeyenler için, Mi flash tool nedir?

Mi flash tool, Xiaomi Mi marka tüm akıllı telefonlar ve tabletlerde bilgisayarınız üzerinden kullanabileceğiniz bir tıp yükleme programıdır. Bu programı kullanarak esasen aygıtın birinci halinde yüklü olan ve ROM olarak isimlendirilen uygulamaları ve araçları aygıta bir daha yükleyebilirsiniz.

İyi lakin Mi flash tool ne işe fayda, niye kullanılır?

Xiaomi Mi marka cihazımda rastgele bir sorun yok, ben niye Mi flash tool yükleme aracını kullanayım diyorsanız bu soruya birkaç karşılık var. Temiz bir suram yapmak istediğinizde, sürümünüzü düşürmek istediğinizde ve Küresel – China ROM değişimlerinde Mi flash tool aracını kullanarak teknik servisin yapacağı süreci kendiniz yapmanız mümkün.

Peki fastboot nedir tam olarak?

Fastboot da bir daha Mi flash tool yükleme programı ile yapabileceğiniz sürece dahildir lakin biraz farklıdır. Fastboot süreci için cihazı kurtarma moduna misal bir moda almanız gerekir, esasen alternatiftir. Kurtarma modu olmayan aygıtlarda fastboot modunu faal hale getirdikten daha sonra Mi flash tool aracını çalıştırarak daha evvel ulaşamadığınız uygulama ve işletim sistemi araçlarına ulaşabilirsiniz.

Bilgisayara Xiaomi Mi flash tool nasıl yüklenir?

• Adım #1: Buradaki irtibat üzerinden bilgisayarınıza en uygun Mi flash tool versiyonunu indirin.
  • Adım #2: Mi flash tool klasörünü masaüstüne çıkarın.
  • Adım #3: Klasördeki MiPhone.exe belgesini çalıştırın.
  • Adım #4: Next butonuna tıklayın.
  • Adım #5: Karşınıza çıkan Windows irtibat kutusundaki ‘Install this drive software anyway’ seçeneğine tıklayın.
  • Adım #6: Mi flash tool aracının yüklenmesini bekleyin.
  • Adım #7: Araç C:> Program Files > Xiaomi > MiPhone > MiFlash.exe adresinden başlatılabilir.
Windows XP, 7, 8, 8.1, 10 ve 11 versiyona sahip bilgisayarlarınızda Mi flash tool aracını kullanmadan evvel yüklemek için yukarıdaki adımları izlemeniz kâfi. Mi flash tool yükleme evrakının en son versiyonunu tercih etmeniz öneriliyor zira geliştirici, her yeni versiyonda evvelki kusurları düzeltiyor ve kullanıcılarına yeni özellikler sunuyor.

Xiaomi Mi fastboot nasıl yapılır, Mi flash tool nasıl kullanılır?

• Adım #1: Mi flash tool aracını indirin ve bilgisayarınıza kurun.
  • Adım #2: Buradaki ilişki üzerinden bilgisayarınıza en uygun Fastboot Firmware versiyonunu indirin.
  • Adım #3: Fastboot Firmware klasörünü masaüstünüze çıkarın.
  • Adım #4: Xiaomi Mi aygıtı kapatın.
  • Adım #5: Ses kısma tuşu ile güç tuşuna tıpkı anda basın.
  • Adım #6: Fastboot modu açıldıktan daha sonra tuşlara basmayı bırakın.
  • Adım #7: USB kablosu ile aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın.
  • Adım #8: Bilgisayarınızdan Mi flash tool aracını açın.
  • Adım #9: Araç üzerinden masaüstüne çıkardığınız Fastboot Firmware klasörünü açın.
  • Adım #10: Yeni butonuna tıklayarak bilgisayarınızın aygıtınızı tanımasını sağlayın.
  • Adım #11: İşlemi başlatmak için Flash butonuna tıklayın.
  • Adım #12: İşlem tamamlandıktan daha sonra Success yazısını goreceksiniz.
Mi flash tool aracını fastboot modunda kullanmak için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Bu süreci yaptığınız vakit Mi flash tool aracı, Xiaomi Mi marka tablet ya da akıllı telefonunuza ROM araç ve uygulamalarını yüklemiş olacak. Fastboot ve Mi flash tool kullanması iki farklı süreç üzere görünse bile aslında birbirini tamamlamaktadır.

Mi flash tool kullanırken dikkat etmeniz gerekenler:

Mi flash tool aracı kullanarak Xiaomi Mi aygıtınıza ROM uygulama ve araçlarını yüklediğiniz vakit aygıtınızda bulunan fotoğraflar, görüntüler, şahıslar, bildiriler yani neredeyse tüm şahsi datalarınız silinecektir. Bu niçinle Mi flash tool aracını çalıştırmadan evvel değerli bilgilerinizi ve belgelerinizi yedeklemiş olduğunuzdan emin olmalısınız. Silinen data ve belgeler geri alınamaz.

Mi flash tool aracını çalıştırmanız için sahip olduğunuz Xiaomi Mi akıllı telefon ya da tabletinin hakikat yonga seti ile çalıştığından emin olmalısınız. Birebir biçimde indirmiş olduğunuz Mi flash tool versiyonu da son derece kıymetlidir. Aracın hem bilgisayarınıza tıpkı vakitte aygıtınıza uygun, en son yayınlanan versiyonunu indirdiğinizden emin olmalısınız.

Mi flash tool ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı nasıl çözülür?

‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanlışı genel olarak Windows işletim sistemine sahip bilgisayarınıza Mi flash tool programını kurarken karşılaştığınız bir yanılgıdır. Xiaomi Mi aygıtınızı ilgilendirmez lakin Mi flash tool aracını kurmanızı engellediği için yapmak istediğiniz süreci gerçekleştirmenizi engelleyecektir.

Mi flash tool ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanılgısı alıyorsanız evvela bir antivirüs taraması yapın ve hem klasörün tıpkı vakitte bilgisayarınızın pak olduğundan emin olun. Hata devam ediyorsa antivirüs yazılımınızı süreksiz olarak devre dışı bırakın. Tahminen antivirüs yazılımınız bilgisayarınıza bu tıp bir program kurmanıza müsaade vermiyor olabilir.

Eğer tüm bunları yapmanız karşın Mi flash tool ‘Uygulamanızda işlenmemiş özel durum oluştu’ yanlışı almaya devam ediyorsanız buradaki yazımızda anlattığımız üzere Donanım ve Aygıt Sorun Giderici’yi çalıştırabilir ya da Microsoft .NET Framework uygulamasını bir daha yükleyebilirsiniz.

Xiaomi Mi cihazlarınıza ROM araçlarını ve uygulamalarını yüklemenizi sağlayan Mi flash tool nasıl yüklenir, fastboot nasıl yapılır gibi merak edilen soruları yanıtladık. Süreç sırasında yanılgı alıyorsanız ya da istediğiniz biçimde yapamadıysanız kesinlikle yetkili teknik servis ile irtibata geçin.