UPS Şoförleri ‘Acımasız’ Sıcaklığın Hayatlarını Tehlikeye Attığını Söyledi

Bakec

Member
Temmuz ayının sıcak bir Perşembe günü akşam saat 20.00 civarında, UPS şoförü Nicholas Gubell, Long Island’daki rotasının sonuna yaklaşırken başı dönüyordu.

O gün, 26 yaşındaki Bay Gubell, yaklaşık 200 paket teslim etmişti. Sıcaklıklar 80’lerin zirvesine yükselmişti ve kamyonun arkasındaki metal kabuğun içi daha da sıcaktı, burada her durakta, teninde boncuk boncuk yükünü almak için bir dakika kadar harcıyordu.

Şimdi, yolun kenarına çekildi, nefes nefeseydi ve zar zor konuşabiliyordu, susuzluktan sıkışık olan eliyle telefonunu tutuyordu.

Bay Gubell, “Vücudum onu kaybediyordu” dedi. Sağlık görevlileri, vücut ısısını düşürmek için onu buz torbalarıyla kapladı ve hastaneye götürdü. Elimden geldiğince dayanmaya çalışıyordum, diye ekledi.

UPS’in şoförü Nick Gubell, birkaç hafta önce işteyken şiddetli ısı bitkinliği geçirdikten sonra hastaneye kaldırıldı. Kredi… The New York Times için Johnny Milano

Bu yaz Amerika Birleşik Devletleri’ni kasıp kavuran sıcak dalgaları, sıcaklık rekorları kırarak ve milyonları ısı tavsiyeleri ve uyarıları altına sokarken, Bay Gubell gibi işçiler, Amerika’nın paketlerini çeşitli taşıyıcılar için, genellikle soğutma mekanizması olmayan kamyonlarda teslim etmeye devam ettiler. sürücüler. Bazı UPS çalışanları, kamyonlarının arkasında 150 dereceye kadar olan termometre okumalarını gösteren fotoğraflar paylaştı.

Şimdi, sürücüler arasında sıcaklıkla ilgili bir dizi hastalık, çalışma koşullarını iyileştirme çağrılarını yeniledi.

Ülke genelinde 350.000 UPS çalışanını temsil eden International Brotherhood of Teamsters’ın Teksas’ta yereli olan Local 767’nin başkanı Dave Reeves, “Kusuyorlar, vücutları kapanıyor” dedi. “Korkunç” diye ekledi.

Hükümet kayıtları sorunun izole olmadığını gösteriyor: 2015’ten beri en az 270 UPS ve Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi sürücüsü hastalandı ve çoğu durumda ısıya maruz kalmaktan hastaneye kaldırıldı. Kayıtlara göre, FedEx de dahil olmak üzere diğer dağıtım şirketlerinde çalışan düzinelerce işçi de ısı bitkinliğinden muzdaripti ve son birkaç yılda bir avuç sürücü de öldü. Teamsters’a göre, sürücüler arasında ısıya bağlı yaralanmalar, hastalıklar ve ölümler ciddi şekilde eksik bildiriliyor.

Sorun, Kamu Dürüstlüğü Merkezi ve NBC News tarafından posta ve teslimat işçilerinin karşı karşıya kaldığı ciddi ısı tehlikelerinin altını çizdikten sonra, ilk olarak 2019’da kamuoyunun dikkatini çekti.

Teamster’lar, önümüzdeki yıl sözleşme müzakereleri beklentisiyle UPS çalışanları için daha iyi koruma sağlamak için seferber oldular. Bay Reeves, “Sıcaklıklar ve rekor sıcaklık dalgaları ile, sıcaklıkla ilgili endişe verici miktarda yaralanma aldığımız noktaya geliyor” dedi.

Sadece son altı hafta içinde, kendi yetki alanındaki yaklaşık 9.500 işçiden 18’inin sıcaktan hastalandığını da sözlerine ekledi. “Kesinlikle kötüye gidiyor,” dedi.

Belirli bir ısı dalgasını iklim değişikliğine bağlamak analiz gerektirirken, bilim adamlarının dünya çapındaki ısı dalgalarının daha sıcak, daha sık ve daha uzun ömürlü hale geldiğinden hiç şüphesi yok. Amerika Birleşik Devletleri’nde, sıcak günlerin sayısı artıyor, 13 federal kurum tarafından hazırlanan ve ısı dalgalarının sıklığının 1960’larda yılda ortalama iki iken, ısı dalgalarının sıklığının yılda ortalama iki katına çıktığını tespit eden 2018 Ulusal İklim Değerlendirmesi’ne göre artıyor. 2010’larda yılda altı. Rapora göre, sıcak hava dalgalarının mevsimi 1960’larda olduğundan 45 gün daha uzun.

Temmuz ayında Pasadena, Kaliforniya’da UPS kamyonunun arkasında ölen Esteban David Chavez Jr.’ın cenazesindeki iş arkadaşları. Kredi… dominik chavez

Geçen yıl, Bay Reeves’in mahallesindeki 23 yaşındaki bir UPS sürücüsü olan Jose Cruz Rodriguez Jr., işe başladıktan birkaç gün sonra şirketin Waco, Teksas’taki otoparkında ölü bulundu. Haziran ayında, 24 yaşındaki UPS sürücüsü Esteban David Chavez Jr., Los Angeles şehir merkezinin yaklaşık 16 mil kuzeydoğusundaki Pasadena, California’da paketleri teslim ederken öldü. Geçen ay, şirketin bir başka çalışanı, Scottsdale, Ariz’deki bir evin dışında tökezleyip çöken bir Ring kapı zili görüntülerine yakalandı.

Posta Servisi ve diğer teslimat sürücüleri de rahatsız olurken, dikkatler daha çok dünyanın en büyük paket dağıtım şirketi ve ülkedeki en büyük işverenler arasında yer alan UPS’e odaklandı. Çekici römorkları soğutulmuş olsa da, şirketin daha küçük teslimat kamyonlarında klima yok.

Şirketten yapılan açıklamada, “Paket dağıtım araçlarımız günde ortalama 130 kez motorun durdurulmasını ve kapıların açılıp kapanmasını gerektiren sık sık duruyor” dedi.

UPS, “Çalışanlarımızın sağlığı ve güvenliği en yüksek önceliğimizdir” diyerek, sıcak hava dalgalarına hazırlık olarak işçilere ek su, buz, elektrolit ikame içecekleri ve meyve sağladığını da sözlerine ekledi.

Şirket ayrıca, nemi emen kumaştan yapılmış soğutma havluları ve üniformaları dağıtmayı ve ülke genelinde araçlara fan kurulumunu hızlandırmayı planladığını söyledi. Şirket, “Çalışanlarımızın sağlıklarını riske atacak veya güvensiz bir şekilde çalışmaya devam etmelerini asla istemiyoruz” dedi.

Aynı zamanda, milletvekilleri posta taşıyıcıları için daha iyi koşullar için bastırıyorlar.

Geçen ay, Kaliforniya’daki bir Demokratik Birleşik Devletler temsilcisi olan Tony Cárdenas, Posta Servisi’nin tüm araçlarına klima takmasını gerektiren bir yasa tasarısı sundu. Tedbir adını, 2018’de 117 derecelik bir günde, Los şehir merkezinin yaklaşık 40 mil kuzeybatısındaki San Fernando Vadisi’ndeki posta kamyonunda tepkisiz bulunan 63 yaşındaki servis şoförü Peggy Frank’ten alıyor. Angeles.

Posta Servisi, şu anda araçlarının yüzde 34’ünde klima ve yüzde 66’sında fan bulunduğunu belirterek, 2003’ten sonra satın alınan tüm araçların klima ile donatıldığını da sözlerine ekledi. Posta Servisi yaptığı açıklamada, “Taşıyıcılarımız postaları yıl boyunca değişen sıcaklık ve iklim koşullarında teslim ediyor” dedi. “Bu, ülke genelinde sıcaklıkların arttığı yaz aylarında da dahil.”

Servis, taşıyıcılara susuz kalmalarını, şapka takmalarını ve mümkün olduğunda gölgede kalmalarını hatırlatıyor ve posta taşıyıcılarına eğitim ve “işlerini güvenli bir şekilde yapmak için gereken kaynakları” sağlamak için bir sıcak hastalık önleme programı başlattığını kaydetti.

UPS ayrıca çalışanlarını “yıl boyunca güvenli bir şekilde çalışmak” için eğitti ve gün boyunca “susuz kalmaları ve dinlenme molaları vermeleri” için hatırlatıcılar gönderdiğini söyledi.

Sürücüler, bu tür hatırlatmaların yorucu çalışma koşulları bağlamında hakaret olduğunu söyledi. UPS çalışanları, banyo molalarının mağazalarda ve restoranlarda durmakla sınırlı olduğu bir ortamda yeterince su içmenin zor olduğunu belirterek, hayran taleplerinin çoğu zaman karşılanmadığını da sözlerine ekledi.

26 yaşındaki Matt Leichenger, Salı günü Brooklyn’deki rotası boyunca paketleri teslim ediyor. Kredi… The New York Times için Johnny Milano

Brooklyn UPS sürücüsü ve mağaza görevlisi 26 yaşındaki Matt Leichenger, “Galyonlarca su içebilirsiniz, ancak yine de size geliyor” dedi. Eğitim, “temel olarak size su içmenizi, salatalık ve karpuz yemenizi söylüyor” diye ekledi.

Son birkaç yılda sıcaklıklar arttıkça, nakliye talepleri de arttı. Koronavirüs pandemisi alışveriş yapanları evde tutarak e-ticarette bir artışa ve sürücülerin rotalarında daha fazla duraklamaya neden olduğunu söylüyor.

Longview, Teksas’ta bir UPS sürücüsü olan Tony Bell, “Bir vücudun kaldırabileceği kadar çok şey var” dedi. 45 yaşındaki Bay Bell, Temmuz ayında 103 derecelik bir günde rotasını çalıştıktan sonra ısıya maruz kalma ve böbrek yetmezliği nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

O gün 12 şişe su ve bir Gatorade içti. Doktorların daha sonra kendisine kalp krizine çok yaklaştığını söylediğini söyledi. “Öyle olmasından korktum” dedi.

Geçen Ağustos’ta Teksas’ta vardiyasından sonra ölen UPS şoförü Bay Rodriguez’in annesi Jorja Rodriguez, oğlunu o sabah bir soğutucu dolusu su ve enerji içeceği ile işe gönderdiğini ve ona “sakin olsun” dediğini söyledi. ”

Bay Rodriguez o gece eve gelmeyince UPS’e gitti ve polisin oğlunu ölü olarak bulmasını izledi.

Esteban David Chavez Jr. Kredi… dominik chavez
Esteban David Chavez Jr’ın mezarında bir UPS pankartı. Kredi… dominik chavez

“Adını o kadar çok aradım ki, sesimi duyarsa uyanacağını düşündüm” dedi ve Bay Rodriguez’in o gün amirine kendisini iyi hissetmediğini söylemek için mesaj attığını da sözlerine ekledi. Pasadena’da ölen Bay Chavez’in üvey annesi Dominique Chavez, ölümünden bu yana kendisinin ve ailesinin UPS işçilerini kendilerine bahşiş ve bir bardak soğuk su vermek için ihbar ettiğini söyledi.

Long Island işçisi Bay Gubell, kendini hasta hissettiği gün ailesini aramayı başardığı için kendini şanslı hissettiğini söyledi.

Onlara yerini söyleyemeyecek kadar tutarsızdı ama 911’i aradılar. Bir komşu da yetkilileri uyardı. “Ambulansı çağırmak istemedim,” diyen Gubell, bunu yaparsa UPS’ten misillemeyle karşılaşacağından korktuğunu da sözlerine ekledi.

“İnsanlar buraya sinek gibi düşüyor” diye ekledi. “Bu çok acımasız.”

Bir e-postada UPS, sürücülerinden birinin acil yardıma ihtiyacı olursa, şirketin güvenli bir şekilde teslimat merkezine dönmelerine yardımcı olmak için bulundukları yere personel göndereceğini veya sürücünün bulunduğu yerde ambulans çağırmayı da içerebilecek acil yardım ayarlayacaklarını söyledi.

Bay Gubell’in annesi Prudence Gubell, oğlunu UPS’teki işe başvurmaya teşvik ettiği için pişman olduğunu ve bir mahallede paket teslim işinin bu kadar tehlikeli olabileceğini hiç düşünmediğini söyledi.

“Onun için endişeleniyorum,” dedi Bayan Gubell. “İnsan vücudu ne kadar alabilir?”

Rachel Shorey raporlamaya katkıda bulundu ve Kirsten Noyes araştırmaya katkıda bulundu.