Toyota fabrikaları hareketsiz duruyor – bilgisayar sorunu

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Bilgisayar sorunu nedeniyle

Japonya’daki tüm Toyota fabrikaları durma noktasına geldi

Bu havadan görünüm, Japonya’nın merkezindeki Toyota’daki Toyota Takaoka Fabrikasını göstermektedir. Toyota’nın Japonya’daki 14 otomobil fabrikasındaki 28 araç montaj hattının tamamı, gelen otomobil parçalarını işleyen bilgisayar sistemindeki bir sorun nedeniyle 29 Ağustos 2023 Salı günü kapatıldı.

© Kaynak: -/AP/dpa aracılığıyla Kyodo Haberleri

makaleyi dinle • 1 dakika

Salı günü Japonya’daki 14 Toyota fabrikasının tamamı bilgisayar sorunu nedeniyle kapatıldı. Şirket bunun nedeninin bir siber saldırı olduğunu düşünmedi. Üretimin yeniden ne zaman başlayacağı başlangıçta belli değildi.

Tokyo. Bir bilgisayar sorunu nedeniyle Toyota otomobil üreticisinin Japonya’daki fabrikalarındaki tüm üretim hatları Salı günü durma noktasına geldi. Hata, gelen araba parçalarından sorumlu sistemi etkiledi. Şirket, olayın nedeninin bir siber saldırı olduğunu varsaymadı. Sözcü Sawako Takeda, 14 fabrikadaki 28 üretim hattında çalışmayı durduran arızanın nedenlerinin araştırıldığını söyledi. Üretimin yeniden ne zaman başlayacağı başlangıçta belli değildi. Toyota hangi modellerin etkilendiği konusunda yorum yapmaktan kaçındı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Toyota’nın çip sıkıntısına çözüm

Son zamanlarda ekonomileri korona salgını nedeniyle sosyal kısıtlamaların etkilerinden muzdarip olan birçok Asya ülkesi, bilgisayar çipleri ve diğer otomobil parçaları kıtlığı nedeniyle üretim sorunlarıyla boğuşuyor. Talaş kıtlığı sorunu yakın zamanda Japonya’nın önde gelen otomobil üreticisi tarafından giderildi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

RND/AP