Ofisiniz Pandeminin Bittiğine Karar Verdiğinde

Bakec

Member
Ofis, para, kariyer ve iş-yaşam dengesi hakkında soruları şu adrese gönderin:[email protected] . Adınızı ve konumunuzu veya anonim kalma isteğinizi ekleyin. Harfler düzenlenebilir.

Salgın Küskünlükle Kızgın

Kırgınlığınız anlaşılabilir. Covid-19 ile yaşamanın üçüncü yılına girerken, aşı yaptırmamayı veya maske takmamayı seçen ve aksi takdirde halk sağlığını desteklemek için asgari düzeyde çaba göstermeyi reddeden önemli sayıda Amerikalıya kesinlikle kızmamak elde değil. Pandemik yorgunluğu yönetirken aktif veya pasif olarak meydan okuyan insanlarla çalışmak inanılmaz derecede zor.

Eylemleri, ne kadar dikkatli olursanız olun, sizi ve iletişim kurduğunuz herkesi riske atar. Ancak işinizden ayrılmak mutlaka çözüm değildir. Herkesin değerlerinizi paylaştığı bir iş yeri bulacağınızın garantisi yok. Ve bu noktaya kadar sürüklenmiş olmanız beni dünyadaki genel gidişattan meslektaşlarınızdan daha fazla hayal kırıklığına uğradığınıza inanmama neden oluyor, ne kadar kasten cahil görünürlerse görünsünler.

Bu nedenle işinizden ayrılırsanız, anlaşılabilir hayal kırıklığınızın hedefi olarak iş arkadaşlarınızın yerini başka bir şey alacaktır. Bırakmayı göze alıyorsanız ve bu size biraz huzur verecekse, elbette, kendinize iyi bakın. Ancak yapamıyorsanız, bazı başa çıkma mekanizmaları geliştirmenin zamanı geldi. Bazen veya her zaman evden çalışabilir misiniz? İş arkadaşlarınızla nasıl etkileşim kuracağınız konusunda sınırları zorlayabilir misiniz? Burada kolay cevaplar yok. Pandeminin bu kadar stresli olmasının bir nedeni de budur. Amerikalılar şu anda iki farklı ülkede yaşıyor ve bu ülkeler arasındaki sınır geçirimsiz.

<saat/>

Çift Daldırma İzni

İşvereniniz tarafından zorunlu kılınmayan resmi bir İK geçmişi geliştirmeyi seçtiyseniz ve şirketiniz bu mesleki gelişimin maliyetlerini karşılamayı teklif ettiyse, o zaman içgüdüm, hayır, standart saatlik ücretinizi fatura edemezsiniz. Başkalarının ne düşündüğünü duymayı çok isterim.

Ayrıca, bu gönüllü olduğu için, 5.250 doların üzerindeki öğrenim ücreti geri ödemesinin genellikle gelir olarak vergilendirildiğini de belirtmek isterim.

Kötü Optik

Bilinçsiz önyargıların ve iş yerinde nasıl tezahür edebileceklerinin farkında olmak önemlidir. Bundan rahatsızlık duymakta haksız değilsiniz. Başka bir şey değilse, optik kesinlikle korkunç. Ancak bu tür durumlarda sadece optikten çok daha fazlası var. Bu üç kişi en yeni çalışanlar mıydı? Performans sorunları var mıydı? Yöneticiler tarafından tek kullanımlık olarak mı görüldüler? İnsanlar onları serbest bırakmak için o eski “kültüre uygun” lafını mı kullandı?

Daha fazla bilgiye ihtiyacınız var ve ne yazık ki işvereniniz, bağlam göz önüne alındığında bu üç kişinin neden işten çıkarıldığına dair bir açıklama yapmamayı seçti. Durum ortaya çıkarsa, endişelerinizi yöneticinize iletirdim, bu zaten yapılmış olanı değiştireceği için değil, gelecekte sorumlu kişilerin bu tür kararları nasıl aldıkları konusunda daha dikkatli olmaları için.

Susturulmaktan Bıktım

İnsan kaynaklarından danışmanlık almak için gizlice ortalıkta dolaşmıyorsunuz. Kendinizi savunuyorsunuz. Bu dinamiğin çok kalıcı ve görünür olması, meslektaşlarınızın endişelerini dile getirmesi, sorunu çözmeye çalışmak için yeterli nedendir. Bu organizasyonda ilerleyebildiğinizi duyduğuma sevindim, ancak her zaman susturulmuş ve konuşulduğunu hissetmek inanılmaz derecede yenici olabilir. Bu, ne yazık ki, bazı işyeri kültürlerinde oldukça yaygın bir deneyimdir.

Bununla başa çıkmak için bazı stratejiler geliştirmek istiyorsunuz. Birincisi, bu dinamiği patronunuza açıkça belirtin. Belgelemeye devam edin. İş arkadaşlarınız sizin hakkınızda konuştuğunda veya sözünü kestiğinde konuşmaya devam edin. Onlar konuşmayı bırakıp dinlemeye başlayana kadar konuşmaya devam edin. Göz temasını koruyun. Yenildiğiniz izlenimi vermeyin. Yapabildiğiniz zaman, sadece neler olduğunu belirtin. “Affedersin Cliff, ama ben konuşuyordum.” Veya, “Affedersiniz Biff, düşüncemi bitirmedim. Lütfen yorumlarınızı ben bitirene kadar tutun.” Ve bu durumlarda müttefik olabilecek, bu dinamiği sizin için veya sizinle birlikte dile getirebilecek ve konuşmanız ve duyulmanız için alan yaratabilecek meslektaşları arayın.

Bütün bunlar, lütfen burada sorun olmadığını bilin. Bu stratejilerden herhangi birini kullanmak zorunda kalmamalısınız. Yaşlı erkek meslektaşlarınız davranışlarını ayarlamalı ve sohbet ettikleri insanlara saygı duyan daha iyi iletişimciler olmayı öğrenmelidir.

Roxane Gay en son “Hunger”ın yazarı ve katkıda bulunan bir fikir yazarıdır. ona yaz [email protected].