Lufthansa neredeyse yönetim kurulunun tamamını değiştiriyor

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Köln. Deutsche Lufthansa'da yönetim ekibinin neredeyse tamamı değiştiriliyor. Altı yönetim kurulu üyesinden dördü neredeyse aynı anda gruptan ayrılıyor ve denetim kurulu da bir yönetim kurulu pozisyonunu tamamen ortadan kaldırıyor. Geriye yalnızca yönetim kurulu başkanı Carsten Spohr ve önceki insan kaynakları başkanı Michael Niggemann kaldı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Şirketin Perşembe akşamı sürpriz bir şekilde duyurduğu gibi, Deutsche Lufthansa AG'nin denetim kurulu “yönetim kurulunun geniş kapsamlı yeniden yapılandırılmasına” karar verdi. 1 Temmuz'dan itibaren Lufthansa yönetim kurulunda önceki altı üye yerine yalnızca beş üye bulunacak.

Bunun nedenlerini açıklayan bir açıklamada, “Korona krizinin, ardından hava trafiğindeki toparlanmanın ve ekonomik toparlanmanın başarıyla üstesinden geldikten sonra Lufthansa Grubu, Yönetim Kurulunun yeniden düzenlenmesiyle kurumsal gelişiminin bir sonraki aşamasına başlıyor” dedi. Yeniden yapılanma dört yönetim kurulu üyesinin ayrılmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

“Güçlü ekip anlayışı” gerekli

Buna göre, “Küresel Piyasalar ve Ağ Yönetimi”nden sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Harry Hohmeister ve “Filo ve Teknoloji”den sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Detlef Kayser'in görev süreleri Haziran ayı sonunda sona eriyor. Aynı zamanda verilen bilgiye göre, “marka yönetimi ve sürdürülebilirlik”ten sorumlu yönetim kurulu üyesi Christina Foerster Haziran ayı sonunda, finans direktörü Remco Steenbergen ise Mayıs ayı başında “karşılıklı anlaşmayla” ayrılacak. İnsan Kaynakları ve Altyapı Direktörü Michael Niggemann, ofis dolana kadar önceki görevlerine ek olarak finans departmanını da geçici olarak devralacak.

Paha biçilemez

Bültenimiz, her Çarşamba enerji krizi ve enflasyonla ilgili değerli ipuçları ve arka plan bilgileri ile size eşlik ediyor.

Denetleme Kurulu Başkanı Karl-Ludwig Kley, sektörün ve şirketin karşılaştığı zorlukların önceki yıllara göre farklı olduğunu ancak bunların hala çok büyük olduğunu söyledi. “Bu konuya yeni bir ivmeyle ve daha fazla uluslararası deneyim ile farklı bakış açılarını birleştiren, değişen bir ekiple yaklaşmak istiyoruz.” Müşterilerimizle, yatırımcılarımızla, ortaklarımızla etkileşimin yanı sıra Lufthansa Grubu içindeki işbirliği de her zamankinden daha fazla “güçlü bir ekip çalışması anlayışı” gerektiriyor. Yeni yönetim ekibimizden de bunu bekliyoruz.”

Bu yeni kurul

Denetleme Kurulu'nun kararına göre, şu anda Rolls-Royce Holdings'in özel danışmanı olan Grazia Vittadini, 1 Temmuz 2024'te İcra Kurulu'na yeniden atanacak. Teknoloji başkanı olarak “Teknoloji ve BT” departmanını devralacak. Ayrıca, 1 Temmuz 2024 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, şu anda bağlı kuruluş Swiss International Air Lines'ın CEO'su olan Dieter Vranckx, “Küresel Piyasalar ve Ticari Kontrol Merkezleri” Yönetim Kurulu'na atanacak. Vranckx, Frankfurt'a taşınmasıyla birlikte, İsviçre Uluslararası Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini, ayrılırken görevinden istifa eden Remco Steenbergen'den devralacak. “Grup Finans” yönetim kurulu departmanının doldurulması gerekiyor.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Haberler