Limonlu Ve Çilekli Cheesecake

Leila

Global Mod
Global Mod
Limonlu Ve Çilekli Cheesecake Tanımı İçin Gereçler

Alt tabanı için ;

• 2 paket vanilyalı burçak bisküvi
  • 125 gram margarin
Kreması için ;

• 600 gram labne
  • 200 gram sıvı krema
  • 3 adet yumurta
  • 2 yemek kaşığı nişasta
  • 1 yemek kaşığı un
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 pk vanilya
Çilek sosu için;

• 100 gram çilek
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 1.5 yemek kaşığı nişasta
  • 1 çay bardağına yakın su
Limon sosu için ;

• 1 çay bardağı limon suyu
  • 1 çay bardağına yakın su
  • 3 yemek kaşığı toz şeker
  • 1,5 yemek kaşığı nişasta
  • Çay kaşığı ucu ile zerdeçal
Süslemesi için;

• Çilek ve limon dilimleri
Limonlu Ve Çilekli Cheesecake Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Birinci evvel kek kalıbımızın alt tabanına yağlı kağıt yerleştirip etrafını ise alüminyum folyo ile kaplayalım.
  2. Bisküviler robottan çekip, erittiğimiz margarini ,bisküvi ile karıştırıp yedirelim ve kek kalıbına kaşık yada bardak ile bastıra bastıra düzeltelim.
  3. 40 dk dolapta bekletelim .
  4. çabucak sonrasında fırını 160 derecede fansız ayarda açalım, bakın burası hayli değerli kesinlikle fansız ayarda olacak.
  5. Fırın tepsisine su doldurup alt tabana yerleştirelim, bu cheescaken çatlamaması için değerli.
  6. Kreması için labne ve kremayı alıp çırpalım, çabucak sonrasında nişasta, un, vanilya ve şeker ekleyip yeniden çırpalım .
  7. Bu süreçten daha sonra mikseri bırakıp tel çırpıcı ile çırpalım.
  8. Kesinlikle yumurtaları tek tek kırıp karıştıralım, fazla karıştırmayın ancak yalnızca yumurta kaybolsun kâfi ,teker teker ekleyip çırpın.
  9. Hazırlanan kremayı kek kalıbına aktarıp fırına verelim.
  10. 55 dk boyunca asla fırın kapağını açmayın en son cheescaken üzeri yavaşça kızardığında ve krema sallanmıyorsa olmuş demektir .
  11. Fırını kapayın kapağı 30 dk açık bırakın cheescake yarım saatte fırında kapağı açık biçimde beklesin, mühlet sonunda çıkarıp büsbütün soğuduktan daha sonra sosları hazırlamaya başlayalım.
  12. Çilek sosu için çikekleri robottan çekip tencereye alın, üzerine su, şeker ,nişasta, ekleyip kıvam alana kadar pişirin.
  13. sonrasındasında pürüzsüz olması için blenderden çekin kıvamı koyu gelirse az su ile açabilirsiniz.
  14. Cheescake fotoğrafta görüldüğü üzere ortasına bir karton kesip yerleştirin ,bu sosları dökerken işinizi kolaylaştırmak için.
  15. Çilek sosumuz ılındıktan daha sonra cheescaken üzeine dikkatli bir biçimde yayın.
  16. ondan sonrasında limon sosu ortasında bütün materyalleri tencereye alıp kıvam alana kadar pişirelim.
  17. Oda koyu ise su ile açın ılındıktan daha sonra cheescaken öteki kısmına yayın ve en son dilediğiniz üzere süsleyin .
  18. Ben çilek ve limon dilimleri kullandım ,ha bu ortada size ufak bir ipucu vereyim????????limon ve çilekleri üzerine yerleştirirken kürdan ile tutturabilirsiniz ben o denli yaptım ????????.
Limonlu Ve Çilekli Cheesecake Tanımı Fotoğraflı Yapılışı