İş nedeniyle terapiyi atlamayın

Bakec

Member
Ofis, para, kariyer ve iş-yaşam dengesi hakkında soruları şu adrese gönderin:[email protected] . Adınızı ve konumunuzu veya anonim kalma isteğinizi ekleyin. Harfler düzenlenebilir.

Kişisel Zaman Takdiri

Ofisten neden haftada bir saat uzakta olmanız gerektiğini açıklamanıza gerek yok. Yöneticinize her hafta bir saat kişisel zamana ihtiyacınız olduğunu ve gerektiğinde ofise kişisel zamanınızdan sonra döneceğinizi söyleyin. Ve terapi için zaman ayırman için iyi. Haftada iki kez giderim. Takvimimde engellendi, böylece personelim müsait olmadığımı biliyor. Kendimiz için tutmamız gereken randevular, diğerleri kadar önemlidir.

Bir Arkadaşın Düşmanca Arkadaşı

İnsanların “İş Arkadaşı” mektuplarında ırkı tanımlamak için yola çıktıklarında hep merak etmişimdir. Bu mektup ve senin ikilemin, ırk tanımlayıcılar olmasaydı aynı olurdu. Orada neler oluyor? Ama sorunuza gelirsek. Nedeni ne olursa olsun, R. senin için deva değil, ama bunun lezbiyen olduğun için olduğunu varsayamazsın. Gerçek şu ki, herkes anlaşamayacak. Bazen insanlar bizi sevmiyor. Ve evet, bazen insanlar bağnazdır. Birinin husumetinin kaynağı hakkında uzun süre kalmamış olmak sinir bozucu.

Bu kadının davranışının en iyi ihtimalle sinir bozucu olduğundan şüphem yok. Böyle düşmanca bir meslektaşla uğraşmak zorunda kaldığın için üzgünüm. Sizi işyerinde taciz ediyorsa veya işinizi engellemek için herhangi bir şey yapıyorsa veya olası homofobisinin yaptığınız topluluğa yönelik işi etkilemesine izin veriyorsa İK’yı getirmelisiniz.

Ama herhangi bir şeyi tırmandırmadan önce, ki bunu kesinlikle tavsiye etmiyorum, onunla konuşmayı dene. “Sizden biraz düşmanlık gördüm ve daha saygılı bir iş ilişkisi geliştirebilmemiz için bunu konuşmak istiyorum” diyebilirsiniz. O zaman top onun sahasında çünkü deneyimlediğiniz davranışa isim verdiniz ve onunla proaktif ve üretken bir şekilde başa çıkmaya çalıştınız. Son bir not olarak, siz de ona izin vermedikçe sizi istenmeyen hissettiremez. O da senin iş yerin. Davranışının, işinize ait olduğunuzu hissetmenize engel olmasına izin vermeyin. Ve davranışı söylemeden sana kötü davranmasına izin verme.

Meslektaşımın Sorunları Benim de Sorunlarımdır

Kesinlikle hasta arayabilir veya tatile çıkabilirsiniz. İşvereniniz iyi olacak, sizi temin ederim. Meslektaşınıza polislik yapmayı bırakın. Meslektaşınızın çalışma düzenlemeleri sizi ilgilendirmez. Ne sıklıkla ofis dışında olduğu, nerede çalıştığı ya da hayatının neden bu kadar telaşlı olduğu önemli değil. Hibrit bir çalışma düzeni istiyorsanız, bir tane isteyin. Onun çalışma alışkanlıkları seninkini etkiliyorsa, ilgilenmen gereken tek şey bu.

Sorun nedir? Sorunun nasıl çözüldüğünü görmek istersiniz? Bu soruları kendiniz cevapladığınızdan emin olun, yöneticinizle görüşün ve bu cevapları dile getirin ve daha adil bir sorumluluk dağılımı için bir plan geliştirmek için yardım isteyin. Burada kendinizi şehit etmenize gerek yok ve bunu büyük bir sevgiyle söylüyorum.

Orta Yönetim Blues

Sorular sorudur ve talepler taleplerdir. İnsanlardan gerçekten yapmaları gereken şeyleri yapmalarını isteme zihniyetini anlıyorum. Ancak bir şeyi isteğe bağlı gibi gösterdiğinizde, çoğu insan bunu isteğe bağlı olarak değerlendirir, özellikle de onlardan gerçekten yapmak istemedikleri bir şeyi yapmalarını istiyorsanız.

Küskünlüğünüz anlaşılabilir. Kaç olmaya ve işbirlikçi bir ortam yaratmaya çalışıyordunuz. Ne yazık ki, bu geri tepti. İnsanların akıl okuyucu olmalarını veya niyetlerinizi sezmelerini bekleyemezsiniz. Gelecekte, söylenmesi gerekenleri söyleyin. Bu konuda baskıcı olmadan lider olabilirsiniz.

Bu durumda, iş arkadaşlarınıza personelin büyüdüğünü, ancak binanın ne yazık ki olmadığını, bu nedenle bazı kişilerin alanı paylaşmak zorunda kalacağını bildirmiş olabilirsiniz. Ayrıca, bu konuda gerçekten söz sahibi olmasalar bile insanların en azından bilgili olmaları için bu belirlemenin nasıl yapılacağını açıklayabilirsiniz.

roksan eşcinsel en son “Hunger”ın yazarı ve katkıda bulunan bir kanaat yazarıdır. ona yaz [email protected].