iOS 16 Herkese Açık Beta Nasıl İndirilir?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
ABD merkezli teknoloji devi Apple, bundan yaklaşık bir ay evvel düzenlediği WWDC 2022 aktiflikleri kapsamında iOS 16 isimli yeni işletim sistemini tanıtmış, iPhone’lara gelecek yepisyeni özellikleri bir bir göstermişti. Şimdiyse tüm iPhone sahiplerini ilgilendiren değerli bir gelişme yaşandı. iOS 16’nın herkese açık birinci beta sürümü resmen yayınlandı. Pekala iOS 16 beta nasıl indirilir?

iOS 16’nın birinci beta sürümü, iPhone’lar için geliştirilen yeni işletim sisteminin yeni özelliklerini içeriyor. Lakin burada dikkat edilmesi gereken bir konu var. O denli ki beta sürümler, genel manada birtakım sorunlara sahip olabilirler. Yani bu işletim sistemini kurduktan daha sonra tüm özellikleri kullanamayabilir, kullansanız da takılma, çökme gibisi meselelerle karşılaşabilirsiniz. iOS 16 beta nasıl indirilir konusuna geçmedilk evvel, bu hatırlatmayı yapmamız gerektiğini düşünüyoruz. iOS 16 açık betayı yüklemedilk evvel bilgilerinizi yediklediğinizden emin olun.

iOS 16 açık beta nasıl indirilir?

• Adım #1: iPhone’dan Safari’ye girin.
  • Adım #2: Buradaki ilişkiyi açın.
  • Adım #3: Apple’ın beta programına, iCloud hesabınızla kaydolun. Daha evvel kaydolduysanız giriş yapın.
  • Adım #4: Karar ve şartları kabul edin.
  • Adım #5: iOS’u seçin.
  • Adım #6: Telefon yedeklemesi ile ilgili hatırlatıcı goreceksiniz. Burayı geçin.
  • Adım #7: Sayfada ilerleyin ve “Profili İndir” butonuna tıklayın.
  • Adım #8: Gelen ikaza müsaade verin.
  • Adım #9: İndirmenin tamamlanmasını bekleyin.
  • Adım #10: Ayarlar’a girin.
  • Adım #11: İndirilen Profil kısmına girin.
  • Adım #12: Yükle’ye dokunun.
  • Adım #13: Parolanızı girin ve bir daha Yükle’ye dokunun.
  • Adım #14: Müsaadesi onaylayın.
  • Adım #15: Telefonun bir daha başlatılmasını bekleyin.
  • Adım #16: Ayarlar’a girin.
  • Adım #17: Genel’e girin.
  • Adım #18: Yazılım Güncelleme kısmına girin.
  • Adım #19: iOS 16 betasını nazaranceksiniz. İndirme süreçlerini yapın.
  • Adım #20: Telefonun bir daha başlatılmasını bekleyin.
iOS 16 beta nasıl indirilir sorusunun yanıtı aslında bu kadar sıradan. Lakin rehberimizin başında da belirtmiş olduğumuz üzere; beta sürümlerde sıkıntılar yaşanabileceğini unutmayın. Ayrıyeten; tüm kademeleri yanlışsız bir biçimde yapsanız bile iOS 16 beta sürümü goremeyebilirsiniz. Bunun sebebi ise dağıtım sürecinin devam etmesidir. Güncelleme, saatler içerisinde telefonunuza gelecektir.

Peki tüm evreleri yanlışsız bir biçimde yaptınız ve iOS 16’nın birinci beta sürümünü başarılı bir biçimde yüklediniz diyelim. Hangi yeniliklerle karşılaşacaksınız?

iOS 16’daki tüm yenilikler için:

iOS 16’nın hayat kurtaran özellikleri için:

iOS 16 duvar kağıtları için:

Hangi iPhone’lar iOS 16 destekliyor?

iOS 16’nın tüm özelliklerine göz attığımız görüntümüz: