iOS 16.2 Yayınlandı: İşte Gelen Yenilikler

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Eylül ayında iPhone’lar için yayınlanan iOS 16 işletim sistemi, yeni özelliklere daha kavuşmasını sağlayan güncellemeler almaya devam ediyor. Ekim ayında yayınlanan iOS 16.1’in akabinde Apple, bugün de iOS 16.2 işletim sistemi güncellemesini yayınladı.

iOS 16.2 ile bir arada iPhone aygıtlara kimi önemli yenilikler ve iyileştirmeler geldi. Gelin, güncellemeyle gelen tüm yeniliklere yakından bakalım.

iOS 16 ile gelen tüm yenilikler:

Freeform:

Freeform, Mac, iPad ve iPhone aygıtlarında arkadaşlarınız ve iş arkadaşlarınızla yaratıcı bir halde çalışmanızı sağlıyor. Uygulama ile kullanıcılar, ekrana esnek tuval, evrak, imaj, yapışkan not vb. ekleyebilecek.

Apple Music Sing:

Apple Music, sevdiğiniz modüllere eşlik etmenizi sağlayan ‘Sing’ özelliğine kavuştu. Kullanıcılar, ayarlanabilir vokaller ile müziklerde düet yapabilecek, vokalleri kendisi söyleyebilecek ya da ikisini karıştırabilecek. Müzik kelamları, anlık olarak ekrana yansıyacak.

Kilit ekranına yeni özellikler:

iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde Daima Açık Ekran (Always-on Display) aktifken duvar kağıdı yahut bildirimler gizlenebilecek.

En son uyku dataları görüntülenebilecek.

İlaç anımsatıcıları görüntülenebilecek ve ilaç planına süratle erişilebilecek.

Game Center:

FaceTime ile görüşme sırasında, görüştüğünüz şahıslarla oyun oynayabilmek için Game Center’a SharePlay takviyesi geldi. Ayrıyeten Aktivite Araç Ekibi ile arkadaşlarınızın ne oynadığını ve oyunlardaki muvaffakiyetlerini direkt ana ekranınızda nazaranbileceksiniz.

Airdrop’tan abuk subuk fotoğraflar almak istemeyenleri sevindirecek tedbir:

Apple, Airdrop ile yaşanan hadiselerin artışın akabinde yeni bir tedbire imza attı. Artık istenmeyen içerik alınmasının önüne geçmek için, Airdrop paylaşım ayarı 10 dakikadan daha sonra Sadece Kişiler’e dönecek.

iOS 16.2 güncellemesinin yüklenebileceği iPhone modelleri:

• iPhone 8
  • iPhone 8 Plus
  • iPhone X
  • iPhone XS
  • iPhone XS Max
  • iPhone XR
  • iPhone 11
  • iPhone 11 Pro
  • iPhone 11 Pro Max
  • iPhone 12 mini
  • iPhone 12
  • iPhone 12 Pro
  • iPhone 12 Pro Max
  • iPhone 13 mini
  • iPhone 13
  • iPhone 13 Pro
  • iPhone 13 Pro Max
  • iPhone SE (2. ve 3. nesil)
  • iPhone 14
  • iPhone 14 Plus
  • iPhone 14 Pro
  • iPhone 14 Pro Max
iOS 16.2 güncellemesi nasıl yüklenir?

• Adım #1: iPhone’u şarja takın ya da kâfi şarja sahip olduğunuzdan emin olun.
    • Güncelleme esnasında pil tüketimi artar, şarjın bitmesini engellemek gerekir.
  • Adım #2: Bir Wi-Fi ağına bağlanın.
    • Bağlandığınız Wi-Fi ağının stabil irtibata sahip olduğundan emin olun.
  • Adım #3: iPhone menüsünden Ayarlar sayfasını açın.
  • Adım #4: Genel sayfasını açın.
  • Adım #5: Yazılım Güncelleme kısmını açın.
    • Eğer mevcut bir güncelleme var ise burada görünecek.
  • Adım #6: İndir ve Yükle butonuna dokunun. (İstenirse şifrenizi girin)
    • Bu işlemdilk evvel her ihtimale karşı kıymetli bilgilerinizi iCloud ile yedekleyin.
  • Adım #7: İndirme süreci tamamlanınca Yükle butonuna dokunun.
  • Adım #8: Güncelleme sırasında aygıt bir daha başlatılacak.