İntikam Ofis Dışında Sunulan En İyi Yemektir

Bakec

Member
Ofis, para, kariyer ve iş-yaşam dengesi hakkında soruları [email protected] adresine gönderin. Adınızı ve konumunuzu veya anonim kalma isteğinizi ekleyin. Harfler düzenlenebilir.

Umutsuzca Buz Kırıcı Arayanlar

Genç meslektaşınız başka bir gezegenden gelen bir uzaylı değil. Onunla konuşmak. Ona sorular sorun! Üniversitede hangi mevkide oynadı? Oynamayı özlüyor mu? Sahada, satışta işine yarayacak bir şey öğrendi mi? Işini nasıl sever? Hayalindeki meslek ne? Boş zamanlarını nasıl geçiriyor? O bir okuyucu mu? En son okuduğu harika kitap hangisi? Marvel mı DC mi? Super Bowl’da kimi destekliyor? Hiç birine gitti mi? Seyahat kova listesindeki bazı yerler nerede? Sonuç olarak, diğer insanlarda ne tür şeyleri merak ediyorsunuz? Oradan git.

Çaresizce İntikam İçin İzin Arıyorum

Bazı insanların bildiği gibi, birkaç düşmanım var ve kimseye zarar vermediği sürece küçük bir intikamla sorunum yok yani benim intikam fantezilerimin çoğu teorik ve seninki de öyle olmalı. Evet, yeni keşfettiğiniz statünüzü eski meslektaşınız üzerinde kullanmak istemek çılgınca olgunlaşmamışlıktır ve pratikten ziyade teoride çılgınca olgunlaşmamış olmak tamamen iyidir. İyi bir intikam fantezisi son derece tatmin edici olabilir, ama gerçek şu ki zaten intikamını aldın. gelişiyorsun. Meslektaşlar ve profesyonel olun, ancak aksi takdirde, ona ikinci bir düşünce vermeyin. Sen geliştin ve umarım o da gelişmiştir.

Çaresizce Gerçekleşmeyi Arıyor

Gazeteler krizde. Üniversiteden yeni mezun olmuş bu tür bir hayal kırıklığı ve hayal kırıklığı yaşamak sinir bozucu olmalı. seni duyuyorum. Ancak gazetecilik için mevcut iklimi tam olarak anladığınızdan emin değilim. Gazetenizin var olması küçük bir mucize. Her geçen yıl daha az gazetecilik işi var. Tecrübeli meslektaşlarınız, muhtemelen hayatlarını adadıkları bir sektörde büyük bir değişim gördüler. Mevcut kadro zayıf olduğu için çok fazla mentorluk veya uygulamalı düzenleme olmayabilir.

Bu hiç adil değil, ama işte buradayız. Günde sadece bir makale yazmak zorunda kalmak, birçok gazeteci için rüya gibi bir durum. Perspektif burada faydalı olabilir. Hayal kırıklığı yaratan bir istihdam durumu için minnettar olmanıza gerek yok, ancak sektörünüzün talihsiz gerçeklerini anlamanız gerekiyor. Bana çarpan şey, işin hakkında tek bir olumlu şey söylememiş olman. Gerçekten gazeteci olmak istiyor musun?

İşinizle ilgili sevdiğiniz şeyler var mı? Bu sorular üzerinde biraz düşünmenizi isterim. Harekete geçme açısından, daha sıkı düzenleme ve rehberlik istemek konusunda patronlarınızla konuşabilirsiniz ve yapmalısınız. Seni “başarısız bir çaylak” olarak göreceklerini sanmıyorum çünkü bunları istemek başarısızlık değildir. Derin ve anlamlı raporlama yapmak istiyorsanız, yapın!

Yanında kimse olmasa bile kimse senin yolunda durmuyor, sana istediğin cesareti veriyor. İş arkadaşlarınız ne kadar hoşnutsuz olurlarsa olsunlar, sizin biraz inisiyatif aldığınızı görerek motive olabilirler. Ne olursa olsun, size bu enerjinin bir kısmını yeniden yönlendirmenin bir yolunu verecektir. Sesiniz güçlü, kaleminiz güçlü olsun.

Çaresizce Netlik Arayışı

Hem kitap yazdığınız hem de bir yayıncıya sattığınız için tebrikler. Bu ikisi de büyük başarılar. Pandeminin üçüncü yılına giriyor olmamıza rağmen, çok az kuruluş canlı bir uzak işyeri kültürünün nasıl teşvik edileceğini anladı. Bu garip kişisel olmayan davranışların bir kısmı büyük olasılıkla buna atfedilebilir. Kitap zaten yazıldığı için bunun işinize engel olacağını düşüneceklerinden şüpheliyim. Paylaşmaktan çekinmeyin. Önemseyebilirler veya vermeyebilirler, ancak iyi haberleri paylaşmak nadiren kötü bir fikirdir.

Roxane Gay , en son “Açlık”ın yazarı ve katkıda bulunan bir fikir yazarıdır. Ona [email protected] adresinden yazın.