Huawei HarmoyOS 3.0’dan Birinci Ekran İmajları [Video]

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Son aylarda ABD’nin yasaklarına karşın bulunduğu pazarlarda hissesini artırmayı sürdüren Huawei, önümüzdeki günlerde telefonlarına yeni işletim sistemi sürümü getirecek. HarmonyOS 3.0 olacak yeni işletim sisteminin telefonlara bir fazlaca özelliği getirmesi beklenirken bugün, Huawei tarafınca işletim sisteminin birinci imajları paylaşıldı.

Huawei tarafınca paylaşılan görüntüde işletim sisteminin telefonlara getireceği yeni ana ekran ve widget düzenlemeleri, animasyonlar ve el hareketleriyle denetim üzere ayrıntılar yer aldı. Huawei’nin görüntüsü ve görüntüden öne çıkanlardan kimileri şöyleydi:

Huawei tarafınca paylaşılan HarmonyOS 3.0 görüntüsü:

Huawei’nin paylaştığı yeni görüntü, ana ekran, geliştirilmiş uygulama parçacıkları ve uygulama hizmetleri widgetlarını göstererek başlıyor. tıpkı vakitte ilerleyen saniyelerde bir ekrandan başkasına geçerken gösterilen animasyonların gayet yumuşak olduğu görülebiliyor.

aynı vakitte HarmonyOS 2.0’ın en sevilen özelliklerinden birisi olan Smart Folders (Akıllı Dosyalar) özelliği, HarmonyOS 3.0’da geliştirilmiş olarak yer alacak. Kullanıcılar, klasörlerini uygulamaları ızgara üzerinde dizmek yerine direkt tek bayağı oluşacak biçimde düzenleyebilecek.

Huawei, görüntüdeki özelliklerin yanı sıra güvenlik güncelleştirmelerini ve ekosistem iyileştirmelerini de sunacak yeni işletim sistemini 27 Temmuz’da tanıtılacak. Bu aktiflikte işletim sistemiyle birlikte gelecek tüm özellikler de gün yüzüne çıkacak.