Her Yerde Viral Olan Bu Fotoğraflar Nasıl Yapılıyor?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Midjourney, Dall-E 2, Stable Diffusion ve son olarak ChatGPT… 2022 tam manasıyla yapay zekanın yılı oldu. Zira yıllardır daima haberlerden okuduğumuz o çığır açan gelişmeler bu yıl cebimize girdi.

Yazdığınız şeyleri gerçeğe dönüştüren yapay zekalarla emsal bir biçimde çalışan Lensa.ai ismindeki bir taşınabilir uygulama, bu alanda cebimize giren son örneklerden birisi.

Bir vakit içinder Prisma isminde bir uygulama vardı, hatırladınız mı?

Herhangi bir fotoğrafı verir, seçtiğimiz tarzda bir yağlı boya tablosuna dönüştürmesini sağlardık. Her trend üzere bu da unutuldu natürel…

İşte birebir takım artık Lensa.ai ismindeki uygulamaları için ‘Magic Avatars’ özelliğini geliştirdi:

Aslında bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Lensa.ai’nin bu özelliği yardımıyla daha evvel hiç vermediğiniz pozlarda fotoğraflar oluşturabiliyorsunuz:

Ancak Lensa.ai fiyatlı bir uygulama, hatta dolar-TL kuru yüksekliği sebebiyle oldukça de değerli fiyatlara sahip:

• 50 adet: 88 TL
  • 100 adet: 129 TL
  • 200 adet: 175 TL
Ücretli olmasının niçini ise yapay zekanın yüklediğiniz fotoğraflarla eğitilmesi, bu fotoğrafların işlenmesi ve yüksek kuvvetli bilgisayarlarla yeni görseller üretilmesi… olağan olarak tüm süreçlerin yüklü bir sunucu maliyeti var ve şirketler, bu yeni kuşak yapay zekaların kullanıldığı uygulamaları şuurlu bir biçimde, yüksek fiyatlarla pazarlıyorlar.

Sadece metin üzerine çalışan ChatGPT ile yapılan bir görüşmenin maliyeti 1 ila 9 cent içinde değişiyor. Varın görsel işlemelerin maliyetini siz düşünün…

Yapay zeka ile profil fotoğrafı yapmanızı sağlayan Lensa nasıl kullanılır?

• Adım #1: Lensa uygulamasını indirin,
    • iPhone (iOS) için buradan…
    • Android için buradan…
  • Adım #2: Uygulamayı açın ve en alttaki Magic Avatars butonuna dokunun,
  • Adım #3: Sırasıyla;
    • Crate new avatars,
    • Continue,
    • Select 10-20 Selfies butonlarına C butonuna dokunun,
  • Adım #4: Yapay zekaya göndermek için 10 – 20 selfie’nizi seçin, Import butonuna tıklayın,
  • Adım #5: Cinsiyetinizi seçin,
  • Adım #6: Bu ödeme yapmanız istenecek (88, 130, 175 TL),
  • Adım #7: Ödemeyi yaptıktan daha sonra makul bir süre daha sonra bir süre beklemeniz kâfi.
bir daha de yapay zeka ile kendinize fotoğraflar üretmek istiyorsanız, lakin bu paraya değmez diyorsanız daha düşük maliyetli seçeneğiniz daha var: Dreambooth

Daha evvel Bir İnsan ile Yapay Zeka içindeki Ürpertici Konuşma görüntümüze konuk olan data bilimci ve yapay zeka geliştiricisi Merve Noyan, düşük maliyetlerle bunu yapmanın yolundan bahsediyor. Şayet yazılıma biraz merakınız var ise ve bu yapay zekaları eğitmekle ilgileniyorsanız, ortalama 50 cent maliyetle siz de yapabilirisniz. Ayrıntılar Hugging Face’in Dreambooth’unu eğitmek için yapmanız gerekenler şuradaki makalede açıklanıyor.

Eğer ‘ben bu işe hiç para vermem’ derseniz büsbütün fiyatsız, fakat pek de kaliteli sonuçlar vermeyen, H5’i kullanabilirsiniz (Eğer Japoncanız var ise…):

H5, yalnızca anime tipinde sürece yaparak sonuçlar veriyor. Yani Lensa kadar yüksek kaliteli ve farklı temalar istiyorsanız bunu kullanmamanızı tavsiye ederiz.

her neyse lafı daha fazla uzatmayalım, aşağıdakiler Lensa.ai ile ürettiğim kimi görseller:

Yapay zekalar ile ürettiğimiz öteki içeriklerimize de göz atabilirsiniz:

Ayrıca Google’ın yapay zekası ile bir insanın yaptığı konuşma da gündem olmuştu bir periyot, aşağıdan izleyebilirsiniz: