Eğitim Departmanı, DeVry Üniversitesi tarafından dolandırılan öğrencilerin kredilerini silecek.

Bakec

Member
Eğitim Departmanı, bir zamanlar ülkenin en büyük kar amacı gütmeyen kolej zincirlerinden biri olan DeVry Üniversitesi’ne devam eden en az 1.800 öğrencinin federal öğrenci kredilerini iptal edecek, çünkü bu üniversite, yıllardır büyük oranda şişirilmiş olan başvuru sahiplerini sahtekarlıkla cezbediyor. kariyer beklentileri hakkında iddialar.

Bakanlık, okulları tarafından mağdur edilen öğrencilere yönelik borçlarının ödenmesini hızlandırırken, Çarşamba günü açıklanan karar, halen faaliyette olan bir okulla ilgili dolandırıcılık iddialarını ilk kez onayladı.

Yetkililer, Çarşamba günü onaylanan iddiaların sadece başlangıç olduğunu söyledi. DeVry’nin sahte vaatlerde bulunduğu süre boyunca devam eden diğer öğrencilerin yardım başvurusunda bulunmalarını istiyorlar.

DeVry, 2008 ve 2015 yılları arasında DeVry’nin mezunlarının yüzde 90’ının altı ay içinde kendi alanlarında iş bulduğunun reklamını yaptığını söyledi. Gerçekte, sadece yüzde 58’i yaptı. Departman yetkilileri, okul yetkililerinin tutarsızlığı bildiğini ve mezunlardan gelen şikayetleri görmezden geldiğini söyledi.

Çarşamba gününe kadar, bakanlık yalnızca Corinthian Colleges gibi büyük zincirler ve Marinello Schools of Beauty gibi daha küçük zincirler de dahil olmak üzere kapatılan okullara karşı harekete geçti.

Müsteşar James Kvaal, “Açık okullara karşı bu eylemleri yapmaya istekli olduğumuzu ve mevcut açık okul sahipleri için yükümlülükler olacağını göstermenin gerçekten önemli olduğunu düşünüyoruz” dedi. Eğitimin bir basın toplantısında söyledi.

Bir okul sözcüsü Donna Shaults, DeVry’nin farklı liderlik altındayken iddiaların ortaya çıktığını belirtirken, DeVry’nin Eğitim Departmanının okulun mezunlarının sonuçlarıyla ilgili açıklamalarını yanlış nitelendirdiğine inandığını söyledi.

“Vardıkları sonuçlara katılmıyoruz” dedi.

Yetkililer, Çarşamba günkü eylemi, Trump yönetimi sırasında içi boşaltılan Eğitim Departmanı uygulama kolunu canlandırmak için yapılan birkaç hamleden biri olarak kullandılar. Başkan Donald J. Trump’ın eğitim sekreteri Betsy DeVos, kar amacı gütmeyen okullara yönelik soruşturmaları defalarca engelledi ve DeVry’de eski bir dekan olan Julian Schmoke’u teşkilatın uygulama bölümüne liderlik etmesi için atadı.

Dört yıl boyunca, Bayan DeVos’un ajansı, dolandırılan öğrencilerden gelen talepler için hiçbir yeni gerekçeyi onaylamadı ve 130,000’i lastik damgalı inkarlarla reddetti. Bu retler ve yıllarca kararsız kalan diğer ertelenmiş iddialar, şimdi yaklaşık 200.000 borçluyu kapsayan bir toplu davanın konusu.

Eğitim Departmanı geçen ay bir mahkeme başvurusunda bu davayı çözmeye yakın olduğunu ve Nisan ayına kadar bir anlaşmayı açıklamayı umduğunu söyledi.

“Borçlunun geri ödemeye karşı savunması” olarak bilinen öğrenci dolandırıcılık iddiası tahliye sistemi aracılığıyla yardım için onaylanan 1.800 eski DeVry öğrencisinin yaklaşık 72 milyon dolarlık kredisi affedilecek.

Bu, vergi mükelleflerinin parasıyla yapılan kredileri geri ödemek zorunda kalmayacakları anlamına geliyor. Departman, tazminat için DeVry’nin şu anki sahibi Cogswell Capital’in peşine düşeceğini söyledi.

Cogswell Capital, risk sermayedarı ve finansör Bradley Palmer tarafından yönetilen bir yatırım firmasıdır. Yüksek öğrenimde çalışma deneyimi olmayan Bay Palmer, DeVry’yi 2018’de birkaç kar amacı gütmeyen okul işleten Adtalem Global Education’dan satın aldı. Adtalem kendisini DeVry olarak adlandırmıştı, ancak 2017’de okulu içeren bir dizi skandaldan sonra adını değiştirdi.

2016’da DeVry, mezunlarının kariyerleri ve kazançlarıyla ilgili yanıltıcı iddiaları nedeniyle Federal Ticaret Komisyonu’nun açtığı bir davayı sonuçlandırmak için 100 milyon dolar ödemeyi kabul etti. Bir yıl sonra, DeVry, New York ve Massachusetts tarafından getirilen benzer iddiaları çözdü.

Palm Ventures’a bırakılan ve Bay Palmer’ın ailesinin varlıklarını yöneten bir aile ofisi olarak tanımladığı mesaj hemen geri gönderilmedi. Adtalem’in bir temsilcisi hemen yorum isteyen bir mesaj göndermedi.

Eğitim Departmanı, ITT Teknik Enstitüsü’nün hemşirelik programı, Minnesota İşletme Okulu (Globe Üniversitesi olarak da bilinir) ve Westwood College’daki eski öğrencilerin borçlu savunma taleplerini de onayladığını söyledi. DeVry dahil, Çarşamba günü açıklanan onaylar, 16.000 borçlu için 415 milyon dolarlık borcu silecek.