Android ve iPhone’da Silinen Numaraları Geri Getirme

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon ya da iOS işletim sistemine bir iPhone kullanıyorsanız şahsi datalarınızın bir biçimde iCloud’da ve Google hesabınızda yedeklendiğini fark etmişsinizdir. Yapılan bu yedeklemenin temel gayesi, kullanıcıların yanlış bir süreç kararı datalarını sonsuza kadar kaybetmelerini önlemektir. Bu bilgilerinden biri de silinen numaralardır.

Yedeklemeden bu kadar hayli bahsetmemizin sebebi Android ve iPhone’da silinen numaraları geri getirme sürecinin öncelikli şartının bu numaraların yedeklenmesi olmasıdır. Maalesef daha evvel yedekleme için müsaade vermediyseniz silinen rastgele bir bilginin sonsuza kadar kaybolması mümkün. Gelin Android ve iPhone’da silinen numaraları geri getirme süreci nasıl yapılır, hangi biçimleri uygulayabilirsiniz biraz daha yakından nazaranlim.

Android telefonlarda silinen numaraları geri getirme:

• Metot #1: Google hesabınızda yedeklenmiş numaraları geri getirme
  • Metot #2: SIM kartınızda yedeklenmiş numaraları geri getirme
Yol #1: Google hesabınızda yedeklenmiş numaraları geri getirme:

• Adım #1: Buradan Google Hesabı sayfasını açın.
  • Adım #2: Google hesap detaylarınizle giriş yapın.
  • Adım #3: Şahıslar ve Paylaşım sekmesini açın.
  • Adım #4: Şahıslar seçeneğine tıklayın.
  • Adım #5: Çöp Kutusu sekmesini açın.
  • Adım #6: Kurtarmak istediğiniz numarayı açın.
  • Adım #7: Kurtar yazısına tıklayın.
  • Adım #8: Süreci onaylayın.
  • Adım #9: Çöp Kutusu’nda bulunan tüm numaraları bu türlü geri getirebilirsiniz.
  • Adım #10: Süreç tamam.
Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdan sildiğiniz numaraları geri getirmek için üstteki adımları izlemeniz kâfi. Android telefonlar çabucak hemen suram evresindeyken kullanıcılardan yedekleme onayı isterler. Bu süreç onaylandığı vakit aygıtınızda bulunan bir fazlaca data Google hesabınıza yedeklenir.

Şayet datalarınızı Google hesabınıza değil de farklı bir bulut depolama hizmetine yedekliyorsanız emsal adımları uygulayarak silinen numarayı geri getirebilirsiniz. Google hesabınızda ya da bulut depolama alanlarında telefon numarası yedeklemek, silinen numaraları geri getirme süreci için alınacak en sağlıklı tedbirdir.

Formül #2: SIM kartınızda yedeklenmiş numaraları geri getirme:

• Adım #1: Rehber uygulamasını açın.
  • Adım #2: Rehber ayarlarını ya da Rehber menüsünü açın.
  • Adım #3: Bireyleri içe yahut dışa aktar yazısına dokunun.
  • Adım #4: İçe Aktar yazısına dokunun.
  • Adım #5: SIM kartınızda kayıtlı numaraları nazaranceksiniz.
  • Adım #6: Geri getirmek istediğiniz numaraları seçin.
  • Adım #7: İçe Aktar yazısına dokunun.
  • Adım #8: Süreci onaylayın.
  • Adım #9: bu türlü gördüğünüz tüm numaraları geri getirebilirsiniz.
  • Adım #10: Süreç tamam.
bir fazlaca aygıtta bu yedekleme sistemi kaldırılmış olsa da kimi Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlar hala SIM kart, hafıza kartı ve dahili depolama olarak farklı yedeklemeler yapıyorlar. Şayet şansılıysanız aygıtınızda kayıtlı telefon numaraları SIM kartınıza da kaydedilmiş olabilir. Üstteki adımları uygulayarak SIM kartınızda yedeklenmiş numaraları geri getirebilirsiniz.

iPhone’da silinen numaraları geri getirme:

• Formül #1: iCloud’da kayıtlı numaraları geri getirme
  • Formül #2: iTunes’da kayıtlı numaraları geri getirme
Prosedür #1: iCloud’da kayıtlı numaraları geri getirme:

• Adım #1: Bilgilerinizin iCloud’da yedeklendiğinden emin olun.
  • Adım #2: iPhone’u sıfırlayın.
  • Adım #3: Heyetimi başlatın.
  • Adım #4: Yedeklemeyi kurtarmayı seçin.
  • Adım #5: Süreç tamam.
iPhone’da sildiğiniz numaraları geri getirmek için iCloud yedeklemesini kullanabilirsiniz. Fakat bu süreci yaparken dikkat etmeniz gereken birinci nokta, datalarınızın aktüel olarak iCloud hesabınıza yedeklendiğinden emin olmaktır. Mümkün bir data kaybını önlemek için bu yedeklemeyi her vakit açık tutmanız öneriliyor.

Dikkat etmeniz gereken öbür bir nokta ise bu süreç kararı tüm bilgilerinizin sıfırlanacak olmasıdır. Yani tek bir numara seçip geri getiremiyorsunuz. Tüm bilgilerinizi silerek son yedeklemeyi yüklemek tek seçeneğiniz. Bu niçinle süreç öncesi kıymetli bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Usul #2: iTunes’da kayıtlı numaraları geri getirme:

• Adım #1: Bir USB kablosu ile iPhone’unuzu bilgisayarınıza bağlayın.
  • Adım #2: iTunes uygulamasını açın.
  • Adım #3: Sağ üst köşede goreceğiniz iPhone simgesine tıklayın.
  • Adım #4: iPhone’u Geri Yükle butonuna tıklayın.
  • Adım #5: Geri yüklemek istediğiniz yedeklemeyi seçin.
  • Adım #6: Yüklenen yedekleme şimdiki bilgilerinizin üzerine yazılacaktır.
  • Adım #7: Süreç tamam.
iPhone’da sildiğiniz numaraları geri getirmek için iTunes yedeklemesini kullanabilirsiniz. olağan olarak, bunun için daha evvel iPhone bilgilerinizi iTunes üzerinden yedeklemiş olmanız gerekiyor. iTunes üzerinden yedeklemiş olduğunuz datalar bilgisayarınızın dahili depolama alanında saklanır. Riskleri olsa bile önerilen bir prosedürdür.

Android ve iPhone’da Dr.Fone – Veri Recovery ile silinen numaraları getirme:

Android ve iPhone’da silinen numaraları getirme süreci için birtakım riskleri olsa da üçüncü taraf uygulamaları kullanmak da mümkün. Buradan Android için, buradan iPhone için indirebileceğiniz Dr.Fone – Veri Recovery uygulaması ile silinen bir hayli bilginizi kullanabilirsiniz.

Dr.Fone – Veri Recovery uygulamasını kurduktan daha sonra aygıtınızı USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın ve uygulama üzerinden tarama yapın. Silinen tüm bilgilerinizi nazaranbilirsiniz. Bunlar içinden kurtarmak istediğiniz telefon numarasını seçmeniz kâfi.

Android ve iPhone’da silinen numaraları geri getirme süreci nasıl yapılır sorusunu yanıtladık ve bu süreç için uygulayabileceğiniz formüllerden bahsettik. Datalarınızı yedeklemek için bulut depolama hizmetlerinin her vakit daha avantajlı olduğunu ve silinen dataları geri getirmenin her vakit kendi zorlukları olacağını unutmayın.