Altı Kurabiye Üstü Browni

Leila

Global Mod
Global Mod
Altı Kurabiye Üstü Browni Tanımı İçin Gereçler

Kurabiye hamuru için;

• 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 paket kabartma tozu
  • 4 yemek kaşığı dolusu tereyağ (Oda sıcaklığında)
  • Yarım su bardağı pekmez
  • Tarçın,zencefil
  • Aldığı kadar un (Yumuşak ele yapışmayan bir hamur olacak)
Browni harcı için;

• 2 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • Yarım su bardağı sıvı yağ
  • Yarım su bardağı süt
  • 2 yemek kaşığı kakao
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2,5 -3 su bardağı un ( kıvama göre arttırabilirsiniz)
Üzeri için;

• Modül çikolata
Altı Kurabiye Üstü Browni Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

Evett hayli lezzetli bir tanım ekliyorum. Kaydetmeyi unutmayın.

1. Evvel kurabiye hamurunu hazırlayalım. Karıştırma kabına yumurta ve şekeri alıp şeker eriyene kadar çırpıyoruz.
  2. ondan sonrasında sırasıyla tereyağ,pekmez,tarçın,zencefil ekleyip karıştırıyoruz. Un ve kabartma tozunu eleyerek ekliyoruz. Ele yapışmayan yumuşak bir hamur elde ediyoruz.
  3. Hamurumuzu dinlenmeye alıyoruz.
  4. O dinlenirken biz brownimizi yapalım karıştırma kabına yumurta ve şekeri alıp 5dk kadar çırpıyoruz.
  5. İçerisine sıvı yağ ve sütü ekliyoruz.
  6. ondan sonrasında kalan kuru materyallerimizi de ekleyip yavaşça karıştırıyoruz.
  7. Fırınımızı 180° ye ayarlıyoruz.
  8. Yağlı kağıt serdiğimiz borcama kurabiye hamurunu 3-santim olacak biçimde yayıyoruz. (kurabiye hamuru biraz arttı isterseniz rulo biçiminde strec te buzdolabında saklayabilirsiniz. Ben kurabiye yaptım )
  9. Üzerine browni harcımızı döküyoruz en üzerine kesim çikolataları serpip fırına veriyoruz.
  10. Birinci 15-dk fırını hiç açmıyoruz. sonrasındasında kürdan testi yapıyoruz. Kürdan yavaşça ıslak çıkınca kıvamı tamamdır???? servise hazır. Afiyetler olsun????☆dikkat edin fırında kurutmayın keki ismi üstünde browni akışkan olmalı.
Altı Kurabiye Üstü Browni Tanımı Fotoğraflı Yapılışı