WhatsApp İletileri, Android’den iOS’a Nasıl Taşınır?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Dünyanın en tanınan anlık iletileşme uygulaması WhatsApp‘a ihtilal niteliğinde bir yenilik geldi. Şirket tarafınca yapılan resmi açıklamaya göre kullanıcılar, bundan daha sonra Android ile iOS içinde iletilerini taşıyabilecekler. Aslına bakacak olursak bu süreci yapabilen üçüncü taraf yazılımlar vardı lakin bu uygulamaların fiyatlı olması ve güvenlik tasaları, kullanıcıları huzursuz ediyordu. Şimdiyse WhatsApp, bu sorunu kökünden çözdü. Pekala WhatsApp iletileri, Android’den iOS’a nasıl taşınır?

WhatsApp, internete erişimi olan çabucak her insanın faal olarak kullandığı bir uygulama haline geldi. Lakin işletim sistemleri içinde ileti transferi yapılamıyor oluşu, telefonunu değiştirecek kullanıcılar için büyük bir sorun teşkil ediyordu. Zira geçmişteki bildirileri kaybetmek istemeyen kullanıcılar, işletim sistemi değişikliği yapamıyorlardı. WhatsApp, yaptığı çalışmalar yardımıyla işletim sistemleri içinde bildiri transferi sorununu halletti. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, WhatsApp bildirilerini Android’den iOS’a nasıl taşıyacağınıza daima bir arada bakalım.

WhatsApp bildirilerini Android’den iPhone’a taşımak için birtakım koşullar var!

WhatsApp geliştiricileri tarafınca yapılan açıklamalara göre iletileri Android’den iOS’a taşımak için, kullanılan aygıtların bazı kuralları sağlaması gerekiyor. Bu koşullar, WhatsApp bildirilerinin bulunduğu telefonun Android 5 ve üzeri işletim sistemine sahip olması. Ayrıyeten WhatsApp’ın güncellenmiş ve en az “2.22.7.74” kodlu sürümün yüklenmiş olması gerekiyor. Şayet kullandığınız Android telefon bu şartları sağlıyorsa, iOS 15.5 ve üzeri işletim sistemiyle çalışan ve WhatsApp’ın en az “2.22.10.70” kodlu sürümünün yüklendiği bir iPhone’a bildiri transferini direkt yapabilirsiniz. Pekala WhatsApp bildirileri, Android’den iOS’a nasıl taşınır?

WhatsApp iletileri, Android’den iOS’a nasıl taşınır?

• Adım #1: Her iki telefonu da birebir ağa bağlayın.
  • Adım #2: Android telefonunuzdan iOS’e Taşı uygulamasını açın.
  • Adım #3: iPhone’da gösterilecek kodu, Android telefonda istenen yere yazın ve onay verin.
  • Adım #4: “Veri Aktar” menüsünde WhatsApp’ı seçin.
  • Adım #5: WhatsApp datalarınızın yedeklenmesini bekleyin.
  • Adım #6: Yedeklenen dataların iPhone’a aktarılmasını bekleyin.
  • Adım #7: iPhone’a WhatsApp’ı yükleyin.
  • Adım #8: Mevcut telefon numaranızı kullanarak iPhone’da oturum açın.
  • Adım #9: İşlemlerin tamamlanmasını bekleyin.
Adım #1: Her iki telefonu da tıpkı ağa bağlayın.

WhatsApp iletilerini Android’den iOS’a aktarabilmek için yapmanız gereken birinci şey, her iki aygıtı da tıpkı ağa bağlamak olacaktır. Şayet bu biçimde bir şey mümkün değilse, Android telefonu iPhone’un taşınabilir erişim noktasına bağlayın. Yani iPhone’u modem üzere kullanın.

Adım #2: Android telefonunuzdan iOS’e Taşı uygulamasını açın.

WhatsApp bildirilerini taşıyacağınız Android telefonun Google Play Store uygulamasını açın ve iOS’e Taşı isimli uygulamayı indirin. Buradaki bağlantıyı da kullanabilirsiniz. sonrasındasında da uygulamaya giriş yapın. Karar ve şartları onayladıktan daha sonra, daha sonraki evre için hazırsınız demektir.

Adım #3: iPhone’da gösterilecek kodu, Android telefonda istenen yere yazın ve onay verin.

Eğer birinci iki adımı başarılı bir biçimde yaptıysanız, Android telefonda “Kodunuzu Bulun” yazan bir sayfaya gelmiş olacaksınız. “Sürdür” seçeneğine dokunduktan daha sonra da iPhone’un ekranında bir kod görünecek. İşte bu tek seferlik kodu Android telefonda istenen yere girmeniz gerekiyor. Bu adımı yaptıktan daha sonra, öbür her şey oldukça daha kolay olacaktır.

Adım #4: “Veri Aktar” menüsünde WhatsApp’ı seçin.

iPhone ile iOS’e Taşı uygulamasını birbirine göstermeyi başardıktan daha sonra, Veri Aktar menüsüne girin ve WhatsApp’ı seçin.

Adım #5: WhatsApp bilgilerinizin yedeklenmesini bekleyin.

iOS’e Taşı uygulaması, WhatsApp datalarınız için yedek oluşturmaya başlayacak. Burada sakin olun. Çünkü uzunca bir süre beklemeniz gerekebilir. Buradaki bekleme müddeti, WhatsApp’taki veri büyüklüğünüze bağlı olarak değişecektir.

Adım #6: Yedeklenen dataların iPhone’a aktarılmasını bekleyin.

iOS’e Taşı uygulamasının yedekleme süreci tamamlandığında, artık de iletilerin aktarılmasını sağlamalısınız. Bunun için yapmanız gereken tek şey, uygulamadaki Devam ve İleri halinde bakılırsaceğiniz seçeneklere dokunmak. Bilgilerin kopyalanmasının vakit alabileceğini lütfen unutmayın.

Adım #7: iPhone’a WhatsApp’ı yükleyin.

iOS’a Taşı uygulamasının data transferi tamamlandığında, iPhone’a WhatsApp yükleyin.

Adım #8: Mevcut telefon numaranızı kullanarak iPhone’da oturum açın.

Android aygıtınızda kullandığınız ve WhatsApp’a üye olduğunuz telefon numarasını kullanarak iPhone’da oturum açın.

Adım #9: İşlemlerin tamamlanmasını bekleyin.

iPhone’daki WhatsApp yapılandırmasının tamamlanmasını bekleyin. Yapılandırma tamamlandığında, Android telefonda attığınız son bildiri da dahil olmak üzere, tüm bilgilerinizin iPhone’a aktarıldığına şahitlik edeceksiniz.

WhatsApp iletileri, Android’den iOS’a nasıl taşınır?” sorusunun yanıtı karmaşık üzere görünüyor olsa da sakin sakin yapıldığında birkaç dakikalık sıkıntı. Şayet bu adımları dikkatle yaparsanız, siz de WhatsApp iletilerinizi kolay bir biçimde iPhone’a aktarabilirsiniz.