Volkswagen körili sucuğu vejetaryen kantinine geri getiriyor

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Şaşırtıcı karar

Volkswagen körili sucuğu vejetaryen kantinine geri getiriyor

Volkswagen, 50 yılı aşkın süredir çalışanlarına şirketin restoranlarında VW köri sosisi servis ediyor.

© Kaynak: Heiko Lossie/iş konseyi

makaleyi dinle • 2 dakika

Wolfsburg’daki VW şirketinin restoranlarından birindeki Currywurst-Aus haberi, iki yıl önceki yaz durgunluğunun ortasında patladı. Her şeyden önce eski Şansölye Schröder’in katkısı sebze tartışmasını alevlendirdi ve VW bu kararı şiddetle savundu. Şimdi ise şaşırtıcı bir şekilde otomobil üreticisi geri adım atıyor.

Wolfsburg. Volkswagen, Wolfsburg’daki yüksek katlı binadaki kantininde bir kez daha düzenli olarak et ve balık ve bununla birlikte VW köri sosisi sunuyor. Bir VW sözcüsü NDR Aşağı Saksonya’ya bunun çalışanların istekleri doğrultusunda olduğunu söyledi. 2021 yazında et içermeyen bir şirket restoranı açma kararı, Avrupa’nın en büyük otomobil üreticisinde heyecan yarattı.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

Özellikle eski Şansölye Gerhard Schröder’in “üretimdeki vasıflı işçiler için güç çıtası”na tepkisi o dönemde şirketlerde et tüketimine ilişkin bir tartışmayı alevlendirmişti. Schröder, Linkedin’de “Eğer hala #VW denetim kurulunda olsaydım böyle bir şey olmazdı” diye yazdı. Ancak o dönemdeki tartışmalarda sıklıkla gözden kaçırılan şey, et yasağının Wolfsburg fabrikasındaki 30 kantinden yalnızca biri için geçerli olduğuydu.

VW currywurst her gün menüde yer almıyor

Geçtiğimiz yıl gibi yakın bir tarihte VW, kantinde VW körili sucuğun çıkarılmasının değerini kanıtladığını duyurmuştu. O zamanın VW gastronomi başkanı Nils Potthast, “Konuklarımızdan gelen tepkiler sansasyonel ve sürekli olarak olumlu – hem yönetim alanından hem de üretimden” dedi.

Devamını Okuyun

Devamını Okuyun

hayat ve biz

Sağlık, esenlik ve tüm aile için rehber – her iki perşembe.

Potthast artık emekli oldu ve köri sucuğu VW’nin yüksek binasının kantine geri döndü. Otomobil üreticisi, diğer balık ve et yemekleri gibi 7 Ağustos’tan bu yana klasiği yeniden sunuyor. VW sözcüsü NDR’ye bunun “ek bir teklif” olduğunu söyledi. Çünkü gruptan yalnızca biri et yemek isterse fabrikadaki diğer 29 restorandan birine geçmek zorunda kalıyorsunuz. VW currywurst her gün menüde bulunmuyor. Ancak Volkswagen’e aittir ve bazen sunulmaktadır.

Eşi Soyeon Schröder-Kim’in Şubat ayında Instagram’da açıkladığı gibi, VW’den farklı olarak köri sucuğu eski Şansölye Schröder’in menüsünde çok nadiren yer alıyor. Kocası, diyet değişikliğinden sonra et ve şarabı “büyük ölçüde”, hatta “genellikle” köri sosisini bile atlıyor.

RND/seb/dpa