Teremyağlı Browni Cheesecake

Leila

Global Mod
Global Mod
Teremyağlı Browni Cheesecake Tanımı İçin Malzemeler

Cheesecake hamuru için;

• 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 250 gram yoğurt
  • 200 gram labne
  • 1 çay kaşığı limon rendesi
  • 1 paket vanilya
Browni hamuru için;

• 1 paket 80 gram bitter
  • 1 paket 80 gram sütlü çikolata
  • 200 gram teremyağ
  • 1 bardak 200ml şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 3 adet yumurta
  • 1 bardaktan 1 parmak eksik un
  • 1 paket kabartma tozu
  • 2 yemek kaşığı tepeleme kakao
Teremyağlı Browni Cheesecake Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Cheesecake hamuru için; tüm gereçler bir kasede çırpılır kenara alınır.
  2. Bowni için en evvel çikolataları benmari eritelim ve soğumasını bekleyelim.
  3. Bir kasede teremyağı, şekeri ve tuzu mixerle 1 2 dk çırpalım.
  4. Yumurtaları tek tek ekleyelim. 1 yumurta ekledikten daha sonra harcımızı en yüksek ayarda çırpalım ve öbür yumurtayı ekleyelim, tekrar edelim.
  5. Tüm yumurtaları ekledikten daha sonra, un, kabartma tozu ve kakaoyu da ekleyelim çırpalım. Şayet kesilmiş üzere bir imaj olduysa endişelenmeyin. Unu ve çikolataları ekledikten daha sonra gidecektir.
  6. En son erittiğimiz çikolatalarıda ekleyip, 1-2 dk daha çırpalım.
  7. Yağladığımız ve alt kısmına pişirme kağıdı serdiğimiz bir kalıbımıza en evvel browni harcımızı dökelim ve eşit yayalım. Üzerine de cheesecake hamurunu dökelim.
  8. 180 derece evvelinde ısıtılmış fırında yaklaşık 1 saat denetimli pişirelim. Baktığınızda fazlaca sulu duruyorsa, devam biraz daha pişirmeniz gerekir, fırından fırında değişir.
  9. Ben sunumum için keklerimi dilimleyip alt kısımlarını birleştirerek 2 kekten 1 kek yaptım, bu biçimdece daha hoş bir sunum elde ettim.
  10. Mutlaka buzdolabında en az 2-3 saat bekletin, cheesecake kısmı uygunca donsun, bu kıymetli bir püf nokta. Afiyet olsun ????
Teremyağlı Browni Cheesecake Tanımı Fotoğraflı Yapılışı