Tek Kişilik Sufle

Leila

Global Mod
Global Mod
Tek Kişilik Sufle Tanımı İçin Gereçler

• 1 adet yumurta
  • 1.5 yemek kaşığı şeker
  • 2 yemek kaşığı sıvı yağ
  • Yarım çay bardağı süt
  • 4 yemek kaşığı un
  • 1 yemek kaşığı kakao
  • Yarım tatlı kaşığı kabartma tozu
  • Yarım tatlı kaşığı vanilya
  • Bitter çikolata ya da damla çikolata (ben içine kahvaltılık çikolata koydum)
Tek Kişilik Sufle Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Birinci evvel genişçe bir tencerede suyumuzu kaynamaya bırakalım. Suyun yüksekliğini ayarlamak için sufle kaplarınızı tencereye yerleştirip denetim edebilirsiniz.
  2. Kek hamuru için uygun bir kapta şeker ve yumurtayı güzelce köpürene kadar güzelce çırpalım.
  3. Sıvı yağ, süt, un, kakao, vanilya ve kabartma tozu ek edip çırpmaya devam edelim. Kek hamurumu hazır.
  4. Isıya güçlü kabımıza kek harcını paylaştıralım. Kabın yarısını yavaşça geçene kadar doldurmanız kâfi.
  5. Herbir kaseye çikolatalarımızı yerleştirelim. Kalan bayram çikolatalarını da kullanabilirsiniz, bitter seçmezseniz sütlü çikolata ile karıştırabilirsiniz.
  6. Kaynattığımız su dolu tencereye kabımızı yerleştirip tencerenin kapağını kapatalım.
  7. Tencerenin kapağını açmadan 10 dakika pişirelim. Bu müddet kasenin boyutuna nazaran değişebilir şayet kahve fincanı kullanıyorsanız daha erken keki alabilirsiniz. Kekin üzeri yavaşça çatladığında denetim etmenizi öneririm.
  8. Tencerede sufle servise hazır, üzerine pudra şekeri serperek sıcak sıcak servis edelim. Afiyet olsun.
Tek Kişilik Sufle Tanımı Fotoğraflı Yapılışı