Staja Başlama Sınavına Nasıl Hazırlanmalı?

Hasan

New member
Merhaba arkadaşlar,

Bende stajı kazanan bir arkadaşınız olarak bu yolda yapmanız gereken yada yapılması gerekenleri madde madde yazacağım. Umarım yeni arkadaşlara bir faydası olur. Çok zor dense de bu sınavlar için yeni mezun öğrenciler için çok zor olmadığı ama aöften okuyup muhasebe işi yapan insanların daha fazla zorlandığını gördüm. Bunun nedeni de örgün eğitimde öğrencilerin zorlanarak da olsa maliye vergi , maliyet gibi dersleri almaları ve bu dersleri bir şekilde de olsa öğrenmiş olmalarının etkili olduğunu düşünüyorum.

Staja başlama sınavına nasıl hazırlanmalı ?
SMMM Staj başlatma sınavına nasıl hazırlanmak gerek ?
Öncelikle disiplinli bir program yapın. Herşeyden önce sınava başlamak için kendinize bir program yapın. Gerekirse kendinizi ödüllendirin. Hergün 2 saat kadar ayırmanız bu sınavı geçmenize yetecektir.
İnsanlara aldırış etmeyin. İnsanların sürekli çok zor sınav, geçemezsin vs gibi sözlerine aldırış etmeyin. Hiçbirşey kolay değil emek verdikten sonra herşey çözülür. Motivenizi böylece kaybetmemeye çalışın.
Dershaneye gidemiyorsanız bile videolu dersleri izleyin. Bol bol not alın. Aldığınız notların üzerinden geçmeyi unutmayın.
Bol bol soru çözün. Bol bol soru çözmenizin mali müşavirlik staj sınavında size zaman anlamında da katkısı olacağını unutmayın. Sınavda çıkacak bir çok soruyu daha şıkları görmeden cevaplamak için soru çözmeyi sakın ama sakın bırakmayın.
Takıldığınız noktayı es geçmeyin gerekirse birkaç kez üzerinden geçin.
%30 Konu %70 Test olarak çalışın. Ne kadar çok soru çözerseniz o kadar kazanma şansınız artar. Sonuçta yeni soru üretmenin zor olduğu bir alan muhasebe.
Çok çalışmak değil düzgün ve yararlı olabilecek bir şekilde sınava çalışmanın daha önemli olduğunu düşünüyorum.
Staj başlatma sınavını kazanmak için bu kadar şeyle başlamak yeterli olacaktır. Tabi her insanın kapasitesi farklıdır bunu göz önüne alarak kendine bir yöntem ve çalışma seçmesi faydalı olacaktır.