Stacey Abrams İş Hakkında Nasıl Düşünüyor?

Bakec

Member
Stacey Abrams en çok oy hakkı şampiyonu ve Demokrat Parti’de yükselen bir yıldız olarak bilinir.

Geçen yıl Georgia’nın her iki eyalet koltuğunu da Cumhuriyetçiden Demokrat’a çevirmesine yardım ettiği için, Gürcistan valiliği için ikinci adaylığını yapıyor.

Kurgu dışı, aşk romanları ve geçen yıl yayınlanan bir Yargıtay gerilim romanı yazarı olarak kariyeri de iyi bilinmektedir.

Daha az tartışılan onun uzun iş kariyeridir.

Diğer girişimlerin yanı sıra, Bayan Abrams, işletmelere diğer işletmelere yaptıkları satışlar için anında ödeme yapan ve müşterilerine 30 ila 90 gün içinde fatura ödeme seçeneği sunan bir fintech şirketinin kurucu ortağıdır. pencere. Bayan Abrams, bu ay çıkacak olan “Seviye Atlayın: İşinizi Geri Tutan Gizli Güçlerin Üstüne Yükselin” adlı yeni kitabında geçmişinin bu yönünü araştırıyor. İş ortağı Lara Hodgson ile birlikte yazdığı kitap, iş hayatında öğrendikleri dersleri anlatıyor – bunlardan bazıları siyasetle de ilgili dersler haline geldi. Bayan Abrams, DealBook’a verdiği demeçte,

“Girişimci olmak, yalnızca siyasetteki rolüm hakkında nasıl düşündüğümün merkezinde yer alıyor” dedi. “Yasama hakkında düşünme şeklimi yönlendiren şeyin bir parçası.”

DealBook, Bayan Abrams ile iş ve siyasetin kesişimini nasıl gördüğünü konuştu. Röportaj, netlik için düzenlenmiş ve kısaltılmıştır.

Politika ve iş arasındaki fark nedir?

İş dünyasında teslimat farklıdır. Her ikisinin de müşterileri var ama iş hayatında müşterilerinizi siz seçiyorsunuz. Teslim etmek istediğiniz ürün türüne siz karar verirsiniz ve teslim ettiğiniz ürün türü nedeniyle sizinle alışveriş yapması muhtemel müşteri türünü daraltabilirsiniz. Politika, farklı ve farklı ihtiyaçları olan çok geniş bir kesime hizmet vermekle ilgilidir.

Ürün, yani teslim edilebilir olmak hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben ürün olduğumu düşünmüyorum. Sanırım kanal benim. Bunu faaliyet gösterdiğim tüm alanlarda – kâr amacı gütmeyen alan, kar amacı gütmeyen alan, siyasi alan – taşımak için çok çalışıyorum.

Bana kişi olarak oy vermemelisiniz. Kim olduğunuzu ve topluluğunuzun ne olmasını istediğinizi temsil eden bir temsilci olarak bana oy vermelisiniz. Bir politikacı ürünün kendisi haline geldiği an, kendimizi büyük bir belanın içinde buluruz. Son zamanlarda emtia satın alan insanların kanala karşı örneklerini gördük.

Kitabınız küçük işletmelerle ilgili. Maaş Koruma Programının başarısını veya başarısızlığını nasıl ölçersiniz?

Bence verimsizdi. Bazı topluluklar için, sonuçta tamamen etkisiz olduğunu düşünüyorum. PPP’nin ilk çalıştırmasında, Siyahlara ait bir işletmeyseniz, bu kredileri güvence altına alma becerinizin neredeyse ihmal edilebilir düzeyde olduğunu biliyorum. Aynı şey diğer renkli topluluklar için de geçerliydi. Küçük işletmelerin, bu dolarları tahsis etmeye istekli bankalara daha hızlı erişimi olan büyük şirketler tarafından genellikle geride kaldığını biliyorum. Sanırım 2008 ekonomik krizinde öğrendiklerimizi unutuyoruz: Küçük işletmelere küçük işletmeler gibi davranmalıyız ve küçük işletme dediğimiz şeyi yeniden değerlendirmeliyiz.

Sizce özel sektör apolitik mi olmalı yoksa politik mi?

İşletmeler, toplumun dokusunun bir parçası olarak faaliyet gösterir. Kendinizi bu katılımdan muaf tutamazsınız.

Soru şu ki, ne kadar vokal olmalısınız? Ve nasıl bir etkiniz olmalı? Müşterilerinizi etkilediği için önemli ve hayati olan politik insan hakları sorunları olduğunu düşünüyorum. Bir işletme olarak faaliyet gösterme yeteneğinizi etkilerler.

Yine de siyasete girdiğimiz yeri ayarlamak önemli. Ve en önemli giriş noktası, hizmet ettiğiniz müşterileri ve hayatınızı mümkün kılan işi koruyor olmanızdır.

Peki ya sesini duyurmanın olumsuz siyasi sonuçları olduğunda? Şirketin oy hakları hakkında konuşmasından sonra Delta için bir vergi indirimini iptal etmek için Georgia House oylamasını düşünüyorum.

Sorun, sonuçları kabul etmeye istekli olmanız için yeterince önemli mi ve sesinizin sonuç üzerinde bir etkisi olacak mı? Delta konuşur çünkü Delta, devletteki fikirlerin sonucu üzerinde olması gerektiği gibi bir etkiye sahiptir. Ve böylece, LGBT topluluğunu ve transgender topluluğunu etkileyen meseleler üzerinde oynadığını gördük. Sivil hakları etkilediğini gördük. Apartheid’ı etkilediğini gördük. Bu nedenle, işletmeler konuştuğunda bunun bir etkisi olduğunu biliyoruz. Şimdi, misilleme de gerçek. Ne kadar büyüksen, etkin ne kadar büyükse, etkini kullanmaktan o kadar sorumlu olman gerektiğini düşünüyorum.

George Floyd’un öldürülmesinin ardından, kurumsal Amerika tarafından ve özellikle bankalar tarafından daha iyisini yapmak için yapılan birçok taahhüt vardı. azınlıklar tarafından – özellikle Siyahların sahip olduğu işletmeler, küçük işletmeler. Sizce bu gerçek mi, yoksa retorik mi?

Bence iyi niyetliydi, ancak yetersiz bir şekilde konuşlandırıldı. Sorunlardan biri, bu fonları kimin alması gerektiğini nasıl belirleyeceğinizdir? Büyük şirketler, kararları küçük işletme ölçeğinde değil, kendi ölçeklerinde verir. Büyük şirketlerin anlamadığı veya hatırlamadığı küçük işletmeler için mevcut ve yapısal engeller var. Ve bu vaatlerin gerçekleşmesini istiyorsak çözülmesi gereken şey de bu.

Bunu doğru yaptığını düşündüğünüz biri var mı?

Biraz var, evet. İsim vermeye başlamayacağım kadar iyi bir politikacıyım.

Hangilerinin yanlış yaptığını söylemek genellikle daha iyi bir politikadır. Bunları söylemek ister misin?

Hayır, bilmiyorum.