Samsung Galaxy A03 Core Duyuruldu: İşte Fiyat ve Özellikleri

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Hindistan’da düzenlediği bir aktiflikte uygun fiyatlı yeni akıllı telefonu “Galaxy A03 Core“u duyurdu. Sahip olduğu büyük bataryası ile günler boyunca kesintisiz bir biçimde kullanım imkanı sunan akıllı telefon, daha fazlaca günlük gereksinimlere yönelik bir aygıt olarak karşımıza çıkmış durumda. Pekala Samsung Galaxy A03 Core, tüketiciye neler vadediyor?

Samsung’un yeni akıllı telefonu, 6,5 inç büyüklüğünde IPS LCD ekranla geliyor. HD+ çözünürlük sunan bu ekranda yer alan çentik ise 5 MP çözünürlük sunan ön kameraya mesken sahipliği yapıyor. Parmak izi tarayıcısı bulunmayan akıllı telefon, mavi ya da siyah olmak üzere iki renk seçeneği ile geliyor.

Karşınızda Samsung Galaxy A03 Core

Samsung Galaxy A03 Core, 8 çekirdekli bir işlemci olan Unisoc SC9863A‘dan güç alıyor. Mühendisler bu gücü, 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı ile kombine ettiler. Lakin dileyen tüketiciler, microSD ile depolama alanını genişletebiliyorlar. 5.000 mAh kapasiteli bataryaya sahip telefon süratli şarj takviyesi sunmazken; işletim sistemi cephesinde ise Android 11 Go Edition‘ı görüyoruz. Yetkililer, bu işletim sisteminin Android 10 Go Edition’dan yüzde 20 performanslı olduğunu, Galaxy A03 Core kullanıcılarının rastgele bir sorun yaşamayacaklarını söz ediyorlar.

Telefonun art kısmına baktığımızda, tek bir art kamera ve bu kameranın altına yerleştirilmiş küçük bir LED flaş görüyoruz. Bu bağlamda; Galaxy A03 Core’un 8 MP çözünürlük sunan kamerası, f/2.2 diyafram açıklığı, otomatik odaklama ve 30 fps’de Full HD görüntü çekimleri yapabilme üzere özellikler sunuyor.

Samsung Galaxy A03 Core

• Ekran: 6,5 inç büyüklüğünde HD+, IPS LCD
  • İşlemci: Unisoc SC9863A
  • RAM: 2 GB
  • Depolama: 32 GB
  • Ön Kamera: 5 MP
  • Art Kamera: 8 MP
  • Batarya: 5.000 mAh
  • İşletim Sistemi: Android 11 Go Edition
  • Temas: 4G LTE, Wi-Fi b/g/n, micro USB, 3,5 mm kulaklık girişi
Tüm bu özellikleriyle duyurulan Samsung Galaxy A03 Core, an prestijiyle Hindistan pazarında satışa sunulmuş durumda. Önümüzdeki periyotlarda Türkiye pazarına gelmesi de beklenen telefonun fiyatı ise 106 dolar (vergisiz 1.461 TL) olarak belirtildi.