Olağanüstü Kremasıyla Kolay Pasta (Videolu)

Leila

Global Mod
Global Mod
Harika Kremasıyla Kolay Pasta Tanımı İçin Malzemeler

Krema için:

• 2.5 su bardağı süt
  • 1 adet yumurta
  • 1 yemek kaşığı un
  • 3 yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 4 yemek kaşığı tereyağı
  • 1 paket toz krem şanti
  • 2 yemek kaşığı krema
Kek için:

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı şeker
  • 1 su bardağı süt
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 2 5 su bardağı un
  • 2 paket kabartma tozu
  • 1 paket vanilya
  • 2 yemek kaşığı kakao
Harika Kremasıyla Kolay Pasta Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTarifi Yazdır

1. Süt,yumurta,un ve nişastayı kaynayıp kıvam alana kadar pişirelimç
  2. Altını kapattıktan daha sonra içine tereyağı ve vanilyayı ekleyip karıştırın.
  3. Kabuk başlamaması için kremanın üzerine sıfır olacak biçimde büsbütün kapatacak yani,streç sinemayla kapatın ve dolapta en az 4saat lakin benim tavsiyem 1 gece öncesinden yapılmasını tavsiye ederim.
  4. Beklettikten daha sonra mikserle 3 4 dakika çırpın bu türlü bile krema olarak kullanabilirsiniz.
  5. Daha da lezzetlendirmek için, içine 1 paket toz krem şanti ekleyin ve kremadan 2 yemek kaşığı ekleyin ve kıvamını kendiniz ayarlayın ben katı krema yaptığım için 2 yemek kaşığı koydum yalnızca cıvık isterseniz krema ölçüsünü arttırın. Ve kremamız hazır.
  6. Kekimiz için : şeker ve yumurtaları 2- 3 dakika çırpalım ondan sonrasında kalan malzemeyi katalım ve çırpalım .
  7. Önceden ısıtılmış 170derece fırında yaklaşık 35 -40 dakika denetimli pişirin.
  8. hemen sonrasında ortadan keselim ve krema sıkalım ben çilekte ekledim ve üstünü kapatıp yeniden kremayla süsleyelim .
  9. Çilek ve çikolata koyalım.
Tarifimiz hazır afiyet olsun.

Ben kekin ortasına ve üzerine kullandım kek tanımımı youtube sayfamda bulabilirsiniz kanalıma abone olmayı unutmayın lütfen
❤
.

Harika Kremasıyla Kolay Pasta Tanımı Fotoğraflı Yapılışı