Ofisiniz, Başka Bir Adamın Politikası

Bakec

Member
Ofis, para, kariyer ve iş-yaşam dengesi hakkında soruları şu adrese gönderin:[email protected] . Adınızı ve konumunuzu veya anonim kalma isteğinizi ekleyin. Harfler düzenlenebilir.

Farklı Vuruşlar

Buna izin vermelisin. Meslektaşınızın, yakınlıklarını ne kadar tiksindirici bulursanız bulunsun, her hakkı vardır. Nereden geldiğini anlıyorum ama kişisel inançları seni ilgilendirmez, tabii onları senin işin haline getirmedikçe. Ve çalışma alanını nasıl dekore ettiği, onları gerçekten sizin işiniz yapmıyor. Maneviyat gösterileri profesyonelce değildir. Ofiste kendi dinini yayması veya başka bir şekilde dini inançlarını iş arkadaşlarına empoze etmesi profesyonellikten uzak olurdu.

Gösterdiği resimlere gelince, yine dayanılmaz bulduğunuz şey muhtemelen onun seçtiği eğlencelerden biridir. Ateşli silahların görüntülerini kaldırmasını istemek için pekala sebep olabilir; belki bununla ilgili herhangi bir yönerge olup olmadığını insan kaynakları departmanınıza sorabilirsiniz. Ama o yola giderseniz, bunu varsayımsal olarak yapın. Size farklı siyasi inançları dışında hiçbir şey yapmayan bu meslektaşınızı ispiyonlamaya gerek yok. Bu adamın masasına bakmayı ve ne yaptığını saplantı haline getirmeyi bırak. Önerdiğiniz kadar vasatsa, sorun gerçekten de kendi kendine çözülecektir.

Örnek Liderlik

Bu soruyu sorduğun için teşekkür ederim. Herkes saygıyla davranılmayı hak eder ve bunun bir parçası da insanların doğru zamirlerini kullanmaktır. Tüm iletişimde her zaman ekip üyenizin zamirlerini kullanarak yapmanız gereken birçok şeyi zaten yapıyorsunuz. Tüm ekibinize uygun zamirleri kullanan insanlara atıfta bulunmanın önemini hatırlatan bir not göndererek başlardım. İkili olmayan ekip üyenizi ayırmayın çünkü açıkçası bu bir nezaket meselesidir ve herkes için geçerlidir.

Ayrıca, sorundan haberdar olduğunuzu ve sorunu çözmek için çalıştığınızı bildirmek için ekip üyenizle özel olarak görüşebilirsiniz. İş yerindeki deneyimlerini geliştirmek için yapabileceğiniz bir şey olup olmadığını sorun, ancak uğraştığınız genel sorunu nasıl çözeceklerini sormayın, çünkü çözülmesi onların sorunu değildir. Ekibinizi özenli ve düşünceli bir şekilde ileriye taşıyacağınızdan eminim.

Buradayken, Ailesin

CEO’nuzun şirketinizin bir aile olduğunu düşünmesi onu öyle yapmaz. İşiniz işiniz ve aileniz ailenizdir. İnsanların kendilerine değer verildiğini ve saygı duyulduğunu hissettikleri ve iş dışında sosyalleşebilecekleri bir iş yerini seviyorum. Bu ülkü ve norm olmasa da olması gereken bu. Ancak profesyonel meslektaş dayanışması hala aile değildir ve olmamalıdır. İşverenler şirketin bir aile olduğunu söylediğinde, diğer her şeyi gözden kaçırmanız için duygusal yatırımınızı toplamaya çalışıyorlar. İşten çıkarma zamanı geldiğinde, sizi temin ederim ki “aile” kelimesi şirket dilinden silinecektir.

CEO’nuz çok profesyonelce davranıyor. Bir çalışan gerekli bildirimi yaptığında ve yeni bir pozisyona geçtiğinde ihanete uğramış hissediyorsa, bu kişisel bir sorundur ve bir terapistle birlikte çalışması gerekir. Asasına dayattığı bu tuhaf duygusal aktarım uygunsuz. İşvereninize yeni bir iş aradığınızı bildirmek zorunda değilsiniz çünkü ne yazık ki çok sayıda işveren bu tür haberleri duyunca misilleme yapacaktır. Şimdilik CEO ile normalde yaptığınız gibi iletişim kurun, çünkü rapor edecek hiçbir şeyiniz yok. İş aramaya devam edin ve yeni bir pozisyon elde ettiğinizde bol bol haber verin, gerçekleşmesi gereken herhangi bir geçiş çalışmasına cömertçe katılın ve devam edin. temiz bir vicdan.

Yanlış Yazılan İsim Örneği

çok ilgili olabilirim. Adım bir n ile yazılıyor. Sürekli yanlış yazılmış. Küçük şeylerin kızdırıcı olması, yani gerekli bakış açısına sahip olduğum anlamına geliyor. Birisi bir e-postada adımı yanlış yazdığında, düzeltmenin orada olması, ancak yazışmanın merkezinde olmaması için e-postamı Roxane’i (bir n ile) imzalarım. Adınızın yanlış yazıldığı bir e-posta aldığınızda, doğru yazım hakkında seçtiğiniz parantez içinde adınızı doğru bir şekilde imzalamanız yeterlidir. Adımın sürekli yanlış yazılmasının, olayların genel şemasında, küçük bir ağırlaştırıcı olduğunu kabul ederken, kendim ve adım için ayağa kalkma çizgisinde yürümeyi en kolay buluyorum.

roksan eşcinsel en son “Hunger”ın yazarı ve katkıda bulunan bir kanaat yazarıdır. ona yaz [email protected].