New York Sokaklarında 27 Kişi Ne Kadar Para Kazandıklarını Konuşuyor

Bakec

Member
KAŞIMAK

New York Sokaklarında 27 Kişi Ne Kadar Para Kazandıklarını Konuşuyor

Yaklaşık 400 kişiye ne kadar kazandığını sorduk. Burada bizimle fiilen konuşan iki düzine kişi var.

Tarafından Julia Rothmanve Shaina Feinberg

Julia bir illüstratördür. Shaina bir yazar ve film yapımcısıdır.

13 Ocak 2023

İş arkadaşlarınız ne kadar kazandığınızı biliyor mu? arkadaşların mı Ailen mi? Maaş şeffaflığı sıcak bir konudur – yakın zamanda ülke genelinde işverenlerin eşitsizlikleriyle başa çıkmanın bir yolu olarak maaş aralıklarını açıklamasını gerektiren yeni yasalar yürürlüğe girmiştir.

İnsanların şeffaflığa yönelik bu hareket hakkında ne düşündüklerini merak ederek, geçen yılın sonlarında New York kaldırımlarında yaklaşık 400 kişiye yaklaştık ve birinin bize ne kadar kazandığını söyleyip söylemeyeceğini sorduk. İşaretlediğimiz insanların küçük bir kısmı bizimle konuştu. İşte 27 tanesi.

Alison Williams, operasyon koordinatörü:

Andreea Mincic, kostüm tasarımcısı:

Alex Schwartz, avukat:

Yaklaştığımız çoğu insan bizi tamamen görmezden geldi.

Birisi durduğunda, konuşmalar genellikle terapi gibiydi: İnsanlar bu tür kişisel bilgileri paylaşma fikriyle boğuşuyor ve neden bu kadar suskun olduklarını anlamaya çalışıyorlardı.

İşe alma koordinatörü Kaela Maloney:

Hesap yöneticisi Ted Held:

Kredi…

“Değerinin maaşın olduğunu hissediyorsun ve şeffaf olmak istemiyorsun çünkü ‘Oh, belki de bu yaşımda 200.000 dolar kazanmalıyım’ diyorsun. Arkadaşlarımızla ‘Şu kadar kazanmam lazım’ gibi maaş gereksinimlerimizi paylaşırız. Ama o zaman ne kadar kazandığımızı paylaşmıyoruz.”

Joan Sergay, tiyatro yönetmeni ve sesli kitap yönetmeni:

Serbest fotoğrafçı Parvathi Kumar:

Celia Babini, müzisyen:

Kasım ayında, en az dört çalışanı olan New York City şirketlerinin herhangi bir iş ilanı için bir maaş aralığı açıklamasını gerektiren bir yasa yürürlüğe girdi. Destekçilerine göre, kadınlara ve beyaz olmayan insanlara büyük ölçüde zarar veren boşluklarını gidermek amacıyla yakın zamanda benzer yasalar Kaliforniya, Colorado ve Washington Eyaletinde kabul edildi.

2021’de New York City’deki medyan hane geliri 70.663 dolardı – kabaca ülkenin geri kalanındakiyle aynı. Ancak Çalışma İstatistikleri Bürosu’na göre Amerika Birleşik Devletleri genelinde o yıl erkeklerin kazandığının yüzde 83’ünü kadınlar kazandı. Ve Siyah ve Hispanik kadınlar, diğer ırk ve etnik gruplardaki meslektaşlarından çok daha az kazandılar.

Kevin Genao, tren teknisyeni:

TD Salonu, dernek yönetimi:

Kredi…

“Başkalarının aynı işe sahip olmamasını istemiyorsam neden maaşımın gizli kalmasını isteyeyim? Ben bir Amerikalıyım ve gaziyim, bu yüzden başkalarının da benim yaşadığım gibi rahat bir şekilde yaşadığını görmek istiyorum.”

Bu New Yorklular yelpazesinin var olduğunu bildiğimiz için, kazanç yelpazesinin en üst ucunda birisini bulmayı umuyorduk, ancak ne yazık ki, kimse bizimle kayıtta konuşmadı. Adını vermeyi reddeden 20’li yaşlarında bir kadın, model olduğunu ve yılda 1 ila 2 milyon dolar kazandığını söyledi.

Çiçekli cep karesi olan ekose bir takım elbise giymiş bir borsacı konuşmaktan mutluydu… ilk başta. Bize yılda 300.000 dolar kazandığını hevesle söyledi. Ama biz konuşmaya devam ettikçe daha fazlasını yapmadığı için utandı. Sonunda alıntılarını geri çekti.

Arya Zand, servet yönetimi:

Aida Fogel, reklam stratejisti:

Darlene Vega, iş arıyor:

Kredi…

“İş gücüne girdiğimde birçok X Kuşağı ve Boomers hala sektördeydi, bu yüzden kimse bu konuda konuşmadığı için maaşı yönlendirmek benim için zordu. Bu, Gen Z’nin getirdiği olumlu şeylerden biri. ‘Evet kardeşim, yılda 90.000 kazanıyorum’ gibi olmak. Ve sonra bunun hakkında konuşmak için: ‘Bu benim derecem ve bu noktaya gelmek için kaç yıl çalıştım.’”

Raymond Nuñez, güvenlik amiri:

Marc Lafia, sanatçı:

Michaelangelo Matos, müzisyen ve ek işler: