Meyveli Yaş Pasta (Çok Seveceğiniz Lezzetli Bir Tarif)

Leila

Global Mod
Global Mod
Meyveli Yaş Pasta (Çok Seveceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tanımı İçin Gereçler

Keki için:

• 3 adet yumurta
  • 1 su bardağı toz şeker
  • 1 su bardağı ılık su yahut süt
  • 1 çay bardağı sıvı yağ
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • 1 buçuk su bardağı un (+2 yemek kaşığı daha ekleyin kıvamına bakılırsa)
Keki ıslatmak için:

• Yarım su bardağı ılık süt
  • 1 paket tek içimlik granül kahve
Krema için:

• 1 paket Dr.Oetker muzlu puding
  • 2 buçuk su bardağı süt
  • Yarım çay kaşığı toz zerdeçal(şart değil)
  • Krema soğuyunca 1 paket toz krem şanti
Dışını kaplamak için:

• 1 paket Dr.Oetker toz kremşanti
  • 1 çay bardağı buz üzere süt
Ortası için:

• 1 adet muz
  • 3-4 adet çilek
Süslemek için:

• Kremşantiden biraz ayırdım
  • Muzlu pudingli kremadan biraz ayırdım
  • File badem
  • Çilek ve limon dilimleri
Meyveli Yaş Pasta (Çok Seveceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Pastamızın imaline muzlu pudingli kremadan başlayalım bunun için; uygun bir tencereye süt toz zerdeçal ve Dr. Oetker muzlu pudingi alalım.
  2. Devamlı karıştırarak fokurdayıp kıvam alana kadar pişirelim ve ocaktan alalım.
  3. Ortada karıştıralım kabuklanmasın .
  4. Oda ısısına gelince içersine toz kremşanti ekleyip düzgünce çırpalım buzdolabında dinlendirelim.
  5. Kremşantiyi buz üzere sütle güzelce çırpalım buzdolabında dinlendirelim.
  6. Kekimiz için ????????şeker ve yumurtayı 4 dakika kadar köpük köpük olana dek çırpalım .
  7. Üzerine un haricindeki materyalleri ekleyip spatula ile karıştıralım .
  8. çabucak sonrasında azar azar un ekleyip spatula ile havasını söndürmeden pürüzsüz bir kıvam alana kadar karıştıralım .
  9. 20 cm’lik kalıbın etrafını ve tabanını yağlı kağıtla saralım.
  10. Kek harcını kalıba döküp 180 derece ısınmış fırında denetimli pişirelim .
  11. Fırından aldıktan daha sonra soğumasını bekleyip kalıptan çıkaralım ve dikkatlice katlarına ayıralım.
  12. Pastayı yapacağımız servis tabağına inceden kremşanti sürelim kek sabit kalsın,ilk kat için keki koyup her yerini kahveli sütle ıslatalım .
  13. Kremşantiden biraz sürelim ve üzerine çilek muz dilimleri koyup tekrar inceden kremşanti sürelim ki ikinci kat yapışsın.
  14. İkinci katın kekini koyup bir daha kahveli sütle ıslatalım ,bu sefer muzlu pudingli kremadan sürelim (üzerini süslemek için biraz ayırın)ve çilek dilimleri yerleştirelim.
  15. İnceden krema sürelim son katın kekini koyarken kekin iç kısmını kahveli sütle ıslatalım ve yerleştirip üst kısmınıda kahveli sütle ıslatalım .
  16. Katlar bitti artık dışını kremşanti ile kaplayalım (bu evrede üzerini süslemek için biraz ayırın).
  17. Dış kaplama bittiyse ayırdığımız kremşanti ve muzlu pudingli kremayla üzerini dilediğiniz üzere süsleyebilirsiniz.
  18. Son olarak çilek ve limon dilimleri yerleştirip pastanın dışını file badem ile kaplayalım pastamız hazır 1 gece dinlendirmenizi tavsiye ederim lakin vaktiniz yoksa en az 4 saat dinlendirin.
Afiyet olsun ????????????.

Not:pasta yaparken genelde bu biçimde üstü orantısız kabardığında onu düzeltip alt taban olarak kullanıyorum ve alt tabanı da üst kısıma kullanıyorum hem bu türlü üzeri daha düzgün istikrarlı oluyor????genelde vaktim var ise krema,kremşanti ve keki kesinlikle akşamdan hazırlarım soğuyunca keki dilimlerine ayırıp tek tek streçler o biçimde buzdolabında dinlendirip sonraki gün kullanırım vaktiniz var ise o denli yapın dinlenmiş kek ve kremayla epey daha âlâ sonuç alırsınız ????.

Bu tanım Dr. Oetker pudingli tarifler müsabakasına katılmıştır. Sen de katıl ödül kazanma bahtı yakala.

Meyveli Yaş Pasta (Çok Seveceğiniz Lezzetli Bir Tarif) Tanımı Fotoğraflı Yapılışı