Medicare Maliyetleriyle İlgili Yardım: Bilmeniz Gerekenler

Bakec

Member
Walter Wargo sekiz ilaç alıyor ve bazen maliyet, emekli Manhattan sakinini bazı zor harcama seçimleri yapmaya zorladı.

“Para çok dar olduğu için bazen bir öğünü atlayacağım” dedi.

74 yaşındaki Bay Wargo, New York gibi pahalı bir şehirde yüksek olabilen, genellikle yaşam maliyetlerinin altında kalan mütevazı bir Sosyal Güvenlik ödeneği ile yaşıyor. “Hayatım boyunca burada yaşadım, ama zor olabilir” dedi.

Son zamanlarda hayat biraz daha kolaylaştı. Geçen ay, Bay Wargo, New York Eyaleti’nin Medicare Tasarruf Programına katılmaya hak kazandı ve şu anda B Kısmı primini ayda 170,10$ ödüyor. Ekstra Yardım olarak bilinen ikinci bir federal program, Bay Wargo’nun D Kısmı primini ve muafiyetini kapsar; reçeteler için sadece mütevazı katkı payları ödüyor.

“Bu bir lütuf” dedi ve yardımın kendisine birkaç “lüks” alma şansı verdiğini de sözlerine ekledi. Gibi? “Birkaç yeni gömlek aldım – benimkilerin hepsi 1990’lardan. Ve dairem için yeni bir fan.”

Medicare, 65 yaş üstü veya engelli olan ve birçoğu geçinmek için mücadele eden 64,2 milyondan fazla Amerikalıyı kapsar. Kaiser Aile Vakfı’na göre, yarısının 2019’da 29.650 doların altında geliri vardı ve dörtte biri 17.000 doların altında yaşıyordu.

Bay Wargo, 50’li yaşlarında New York City’deki barları yönetmekten emekli olmaya zorlandı çünkü kanser onu sakat bıraktı; Aylık Sosyal Güvenlik ödeneği, emekli bir işçi için ulusal ortalama olan 1,657$’ın biraz altındadır. Ayrıca, Bölüm 8 konut kuponu aracılığıyla konut masrafları için yardım alır.

Medicare Tasarruf Programları her eyalette mevcuttur ve eyalet Medicaid kurumları tarafından yönetilir – ancak farkındalık eksikliği veya karmaşık başvuru prosedürleri nedeniyle genellikle yeterince kullanılmazlar. Federal hükümet, hem geliri hem de varlıkları içeren bir yoksulluk tanımına bağlı olarak uygunluk için yönergeler belirler – ancak eyaletler uygunluk gereksinimleri konusunda daha cömert olabilir.

Eyaletin 2022-23 mali yılı bütçesi kapsamında onaylanan uygunluk kurallarının önemli ölçüde genişletilmesi kapsamında bu önemli yardım için daha fazla New York yaşlısı uygun olacak.

Medicare Rights Center’ın başkanı Frederic Riccardi, “Bu programın hayat kurtardığını gördüm” dedi. Merkez, Bay Wargo’ya başvurusunda yardımcı oldu. “En tutkulu olduğum konulardan biri çünkü insanların hayatlarını kurtardığını gördüm. Yiyecek ve kira gibi diğer şeyler için tıslamak için para biriktirdiğini gördüm,” dedi Bay Riccardi.

Medicare Tasarruf Programları kapsamında, eyalet Medicaid programları, gelirleri ve varlıkları belirli seviyelerin altında, federal olarak tanımlanan yoksulluk seviyesinin yüzde 135’ine kadar olan Medicare yararlanıcıları için prim ve/veya maliyet paylaşımı yardımı için hisse senedine yardımcı olur.

Bu yıl, bu gelir düzeyi bireyler için 18.347$ ve çiftler için 24.719$; varlık limitleri bireyler için 8.400$ ve çiftler için 12.600$’dır. Çoğu durumda, programa hak kazanan kişiler, uzun vadeli deva ve diş ve görme devasını içerebilen tam Medicaid yardımlarına hak kazanır.

Ekstra Yardım programı kapsamında, federal hükümet, Kısım D reçeteli ilaç faydaları için primleri, indirimleri ve maliyet paylaşımını sübvanse eder. Yardım, gelir düzeyine göre değişir – bu yıl bireyler için 20,385 dolara ve çiftler için 27.465 dolara kadar. Varlık limiti, bireyler için 14.010 dolar ve çiftler için 27.950 dolar.

Eyaletler Medicare yardımını genişletiyor

Bazı eyaletler Medicare Tasarruf Programları için uygunluğu genişletti – Medicare konusunda milletvekillerine tavsiye vermekle görevli bağımsız bir Kongre kurumu olan Medicare Ödeme Danışma Komisyonu’na göre, geçen yıl itibariyle Columbia Bölgesi ile birlikte 15’i bunu yaptı.

New York, yaşlılar ve engelliler için Medicaid’e erişimi genişletmeye yönelik daha geniş bir hareketin parçası olarak gelir uygunluğunu artırdı. Yardımlar, federal yoksulluk seviyesinin yüzde 135’inden yüzde 186’sına kadar geliri olan kişilere genişletilecek. 1 Ocak 2023’ten itibaren, Medicare Rights Center tahminine göre, aylık geliri 2.107 $ olan bekar bir kişi, 1.529 $’dan (evli çiftler için karşılaştırılabilir maksimum gelir 2.060 $’dan 2.838 $’a) yükselecek. Devlet 2008 yılında varlık tavanını kaldırdı.

New York Eyaletindeki genişlemenin çoğu, federal sübvansiyonlardan yararlanacak.

2020’de Massachusetts, gelir uygunluğunu genişletti ve varlık sınırını bir kişi için 15.720 dolara ve çiftler için 23.600 dolara iki katına çıkardı. Eyalet valisi Charlie Baker, 2023’te gelir uygunluğunu daha da genişletmeyi teklif ediyor.

Ve California, bu yıl 1 Temmuz’dan itibaren varlık testini 2.000 $’dan 130.000 $’a çıkaracak ve testi 2024 Temmuz’da tamamen kaldıracak. California, 2020’de gelir uygunluğunu artırdı. Bu yıl, eyaletin en düşük gelirli lehtarları için gelir niteliği, Bir kişi için 13.590 dolar ve evli bir çift için 18.310 dolar.

Yüksek gelirli bölgelerde bile bir ihtiyaç

KFF tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırmaya göre, iki programa kayıt seviyeleri eyaletler arasında önemli farklılıklar göstermektedir. Örneğin, 2019’da, Columbia Bölgesi’ndeki Medicare kayıtlı kişilerin yüzde 33’ü Medicare Tasarruf Programına kaydoldu, bu oran ülkedeki yararlanıcıların yüzde 19’u. New York Eyaleti, Kaliforniya’da yüzde 22 ve Mississippi’de yüzde 23. Kuzey Dakota’da sadece yüzde 7’si kaydoldu.

Paradoksal olarak, programlara ülkenin hem en yüksek hem de en düşük gelirli eyaletlerinde en çok ihtiyaç duyulan – ve en çok kullanılan – diyor, Massachusetts Boston Üniversitesi’nde gerontoloji profesörü Jan Mutchler. “Sağlık giderlerini karşılamakta zorlanan bir grup insan, pek çok insanın emeklilik için parası olduğu, ancak maliyetlerin çok yüksek olduğu kıyılarda yaşıyor” dedi. “Diğer grup, gelirlerin çok düşük olduğu yerlerde yaşıyor.”

Ama yardım ihtiyacı her yerde var. Üniversitenin Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her ilçe için yaşlı insanlar için tipik yaşam maliyetini ölçen Yaşlı Endeksi’ne göre, 2020’de yalnız yaşayan erkeklerin yüzde 45’i ve kadınların yüzde 54’ü temel yaşam ihtiyaçlarını karşılayacak kaynaklardan yoksundu. Genellikle iki Sosyal Güvenlik kontrolünden yararlanan ve başka gelirlere sahip olma olasılığı daha yüksek olan çiftler için karşılaştırılabilir rakam yüzde 24’tü.

KFF’nin araştırması, programların orantısız bir şekilde beyaz olmayan topluluklardaki yararlanıcılara, 65 yaşın altındaki engellilere ve daha düşük gelir ve tasarruf düzeylerine sahip olma eğiliminde olan kadınlara hizmet ettiğini gösteriyor.

Bir Medicare savunuculuğu ve eğitimi olan California Health Advocates’in yönetim kuruluna başkanlık eden Christina Dimas-Kahn, California’da, eyaletin birçok bölgesinde yaşamanın yüksek maliyetinin, daha yüksek gelirli emekliler için bile Medicare masrafları konusunda yardıma ihtiyaç duyduğunu söyledi. devletin ücretsiz Devlet Sağlık Sigortası Yardım Programını destekleyen kar amacı gütmeyen kuruluş. “Burada gizli bir yoksul nüfusumuz var – onlara orta gelirli yaşlılar deniyor ve herkes onları unuttu.”

Bayan Dimas-Kahn’ın yaşadığı San Francisco bölgesi öğretici bir örnek sunuyor. UCLA Sağlık Politikaları Araştırma Merkezi’ne göre, bu yıl San Mateo County’de bir daire kiralayan bekar bir yaşlı için temel yaşam giderlerini karşılama maliyeti 48.936 dolar veya ayda 4.087 dolar – Kaliforniya ortalamasından yüzde 64 daha yüksek.

KFF, Medicare yardım programına hak kazanmak için yeterince düşük gelire sahip Medicare yararlanıcılarının yalnızca yüzde 50 ila yüzde 65’inin kayıtlı olduğunu ve Ekstra Yardım almaya hak kazananların yüzde 55 ila yüzde 70’inin kaydolduğunu tahmin ediyor.

Araştırma kuruluşunda kıdemli bir politika analisti olan Meredith Freed, bunun kısmen Medicare programı için karmaşık bir başvuru sürecinin yanı sıra programların genel olarak bilinmemesinden kaynaklandığını söylüyor.

“Kayıt otomatik değil ve insanların hak kazanmak için eyalet Medicaid ajansı aracılığıyla aktif olarak başvurmaları gerekiyor – ve bunun mevcut olduğunun farkında bile olmayabilirler” dedi.

Ekstra Yardım federal bir program olduğundan, kayıt standartlaştırılmıştır ve Sosyal Güvenlik İdaresi web sitesi aracılığıyla, telefonla veya bir saha ofisinde kaydolmak nispeten kolaydır. Ancak Medicare Tasarruf Programları, çeşitli başvuru prosedürleriyle devlet kurumları tarafından yönetilmektedir. Bay Riccardi, “İnsanlar başvurduklarında bazı engelleri aşmak zorundalar, ancak bu çabaya değer” dedi.

Ve programların katı yoksulluk tanımları nedeniyle uygunluk ara sıra olabilir. Bay Wargo, on yıldan uzun bir süre önce ilk kez hastalandığında hem Medicare yardımı hem de Ekstra Yardım almaya hak kazandı. Ancak, Sosyal Güvenlik yardımlarındaki bir artış, onu gelir sınırlarını sadece birkaç dolar aştığında, uygun hale geldi.

“Florida’da benden daha fazla Sosyal Güvenlik alan bir arkadaşımla konuşuyordum, bu yüzden tekrar almaya karar verdim” dedi. Bu programı herkesin bilmesi gerekiyor” dedi.

nasıl başvurulur

Uygunluk:
Medicare Hak Merkezi, tüm Medicare maliyet tasarrufu programlarına uygunluğun ayrıntılarını veren bir sayfa sunar ve bu programlarla ilgili soruları ücretsiz numarası olan 800-333-4114 aracılığıyla yanıtlayabilir.

Medicare Tasarruf Programları:Devlet Sağlık Sigortası Yardım Programınız tarama ve kayıt konusunda yardımcı olabilir.

Daha fazla yardım: Reçeteli ilaç yardım programı federal olduğundan, Sosyal Güvenlik İdaresi web sitesinde çevrimiçi olarak veya 800-772-1213 numaralı telefonu arayarak başvurun. Ayrıca yerel Sosyal Güvenlik ofisinizi ziyaret ederek de başvurabilirsiniz.