Kedi Bayramı, Manhattan’da kroket ve pate menüsünden

dvrzener

New member
08 Ağustos 2023 11:14

8 Ağustos Dünya Kedi Günü vesilesiyle Madison Square Park’ta Fête du Feline Büyük Tadım sırasında kedi mamalarından ilham alan yemekleri tatma fırsatı

Kedi Günü için New York’ta geçici bir mutfak festivali

Fête du Feline Büyük Tadım sırasında temalı öneriler arasında yer alan tadım pate Fancy Feast şefi Amanda Hassner ve mutfak müdürü Andrew Rea tarafından. Rea, Fancy Feast Gems’in insan versiyonunu, sos halesi olan katmanlı bir pate’yi yeniden yaratacak. Rea, “Pate hem kaliteli yemeklerde hem de kedi mamalarında çok klasik bir sunum,” dedi.

Ezme tadımına ek olarak, Şef Hassner, “Fancy Feast tarzında” servis edilen fesleğenli limonata ve kızarmış dana etli panzanella da dahil olmak üzere Fancy Feast’in kedi mutfağına yakın ısırıklar yarattı.

New York girişimi, başka bir fikrin arkasındaki aynı marka olan Fancy Feast markasına ait, İtalyan trattoria Gatto Bianco kedi maması temalı menüsü de İtalyan şef Cesare Casella ile işbirliği yapan West Village’da. “Yiyeceklerin bizi başkalarıyla anlamlı bir şekilde bağlama gücü var – bir bildiri okuyor – ve bizi daha önce hiç bulunmadığımız yerlere taşıyor. Aynı şey kedilerimiz için de geçerli. Gatto Bianco’nun yemekleri, kedi sahiplerinin evcil hayvanlarının yiyecekleri nasıl algıladıklarını anlamalarına yardımcı olacak şekilde hazırlanır.tattan, dokuya, şekle”.

Menüdeki öneriler arasında all’Isolana levrek, rigatoni ile Toskana kaburga, ıspanak ve polenta ile kızarmış dana eti, çikolatalı bademli kek yer alıyor. Festa del Cat’te pirzolanızı böyle yalayabilirsiniz.

İlgili