Karamelli Tramisu

Leila

Global Mod
Global Mod
Karamelli Tramisu Tanımı İçin Gereçler

• Kedidili bisküvi
Bisküvileri ıslatmak için

• 2 yemek kaşığı granül kahve
  • 4 küp şeker
  • 2 su bardağı ılık su
Muhallebisi için:

• 5 su bardağı süt
  • Yarım su bardağı + 1yemek kaşığı toz şeker
  • 6 tepeleme yemek kaşığı un
  • 3 adet yumurta sarısı
  • 200 gram labne peynir (mascarpone)
  • 1 paket vanilya şekeri
Ortası için;

• Hazır karamel sosu
Üzeri için:

• Kakao
Karamelli Tramisu Tanımı Nasıl Yapılır?

Not EkleTanımı Yazdır

1. Öncelikle ben akışkan kıvamlı sevdiğim için kaselerde yaptım şayet dilimleyerek yapmak isterseniz muhallebiyi pişirmeye hazırlarken içine 1 yemek kaşığı da nişasta koymanızı tavsiye ederim.
  2. birinci vakit içinderda muhallebiyle başlayalım. Mascarpone ve vanilya, şekeri hariç başka materyalleri ocağa alalım düzgünce çırpalım.
  3. Topaklanma kalmadan ve ocağın altını son ayara açıp muhallebi ısınınca biraz ayarını düşürebiliriz ben çabuk olsun diye son ayardan başlıyorum. Biraz akışkan kıvama gelene kadar çırparak kaynamasını sağlayalım ve ocağı kapattım kenara alalım.
  4. Muhallebiyi orta ara çırpalım ılıyınca içine vanilya şekerini ve masacarponeyi de ekleyip fazlaca süratli bir biçimde çırpalım isterseniz mikserle de yapabilirsiniz.
  5. Bisküvileri ıslatmak için bi kaseye kahve şeker ve suyu uygunca karıştırılalım ve kedidillerini ıslayıp kaselerin içine yerleştirelim.
  6. Kedidillerini ortadan bölüp 3 bölünmüş modül koydum.
  7. daha sonra muhallebiyi kasenin yarısına kadar doldurdum onun üstüne karamel sosunu gezdirdim ve çabucak sonrasında tekrar kedidillerini kahveyle ıslayıp üstüne ve tekrar kalan muhallebiyi paylaştırıp son olarak da kakao üzerine serptim.
Karamelli Tramisu Tanımı Fotoğraflı Yapılışı