Jeff Zucker, Kıdemli Yöneticiyle İlişkisinin Ardından CNN’den Ayrıldı

Bakec

Member
Jeff Zucker, CNN başkanı ve WarnerMedia’nın haber ve spor bölümünün başkanı olarak Çarşamba günü istifa etti ve şirkete CNN’deki başka bir üst düzey yöneticiyle romantik bir ilişkisini açıklamadığı bir not yazdı.

56 yaşındaki Bay Zucker, Amerikan medya ve televizyon endüstrisindeki en güçlü liderler arasında yer alıyor. Dokuz yıllık görev süresinin aniden sona ermesi, CNN’in ve ana şirketi WarnerMedia’nın yönünü hemen değiştiriyor ve bu yıl daha sonra Discovery Inc. tarafından ülkenin en büyük medya birleşmelerinden birinde satın alınması bekleniyor.

The New York Times tarafından meslektaşlarına gönderilen bir notta, Bay Zucker, ilişkisinin, Aralık ayında CNN’in siyasi işlerine karıştığı için kovulan CNN sunucusu Chris Cuomo’nun davranışlarına ilişkin bir ağ soruşturması sırasında ortaya çıktığını yazdı. kardeşi, New York’un eski Valisi Andrew M. Cuomo.

Zucker, “Chris Cuomo’nun CNN’deki görevine ilişkin soruşturmanın bir parçası olarak, 20 yıldan fazla süredir birlikte çalıştığım en yakın meslektaşımla rızaya dayalı bir ilişkim olup olmadığı soruldu” dedi. “İlişkinin son yıllarda geliştiğini kabul ettim. Başladığında ifşa etmem gerekiyordu ama yapmadım. Yanılmışım.”

“Sonuç olarak bugün istifa ediyorum” diye yazdı.

Bay Zucker, CNN’in genel müdür yardımcısı ve pazarlama müdürü ve ağın en üst düzey liderlerinden biri olan ve önemli iş ve iletişim kararlarıyla yakından ilgilenen Allison Gollust’tan bahsediyordu.

Bayan Gollust Çarşamba günü yaptığı açıklamada CNN’deki görevine devam ettiğini söyledi.

“Jeff ve ben 20 yılı aşkın süredir yakın arkadaşız ve profesyonel ortağız” diye yazdı. “Son zamanlarda Covid sırasında ilişkimiz değişti. Doğru zamanda açıklamadığımız için üzgünüm. CNN’de geçirdiğim zamandan inanılmaz derecede gurur duyuyorum ve her gün yaptığımız harika çalışmaya devam etmeyi dört gözle bekliyorum.”

Hem Bay Zucker hem de Bayan Gollust boşandı.

Bay Cuomo, CNN’den ayrılma şartlarına itiraz etti ve bunun kendisine kıdem tazminatı ödemeyeceğini veya mevcut sözleşmesinin geri kalanını onurlandırmayacağını söyledi. Sunucu, ağ ile yapılan müzakerelerde kendisini temsil etmesi için güçlü Hollywood avukatı Bryan Freedman’ı tuttu.

Bay Zucker, çapanın Andrew Cuomo’ya valinin sonunda istifasına yol açan cinsel taciz skandalını nasıl savuşturabileceği konusunda yardımcı tavsiyelerde bulunduğunun ortaya çıkmasından sonra aylarca Bay Cuomo’nun yanında olmuştu. Ancak Bay Zucker, Aralık ayında, Bay Cuomo’nun katılımı hakkında, kardeşi hakkında diğer haber kuruluşlarında bekleyen makalelerin durumunu ortaya çıkarma çabaları da dahil olmak üzere, daha fazla ayrıntı ortaya çıktıktan sonra desteğini bıraktı.

Bay Cuomo’nun kovulmasından günler önce CNN, başka bir ağdaki eski bir genç meslektaşı tarafından Bay Cuomo’ya karşı cinsel taciz iddiası hakkında bilgilendirildi. Bay Cuomo bu iddiayı yalanladı.

Canlı yayın yeteneğiyle tanınan bir sektörde, Bay Zucker belki de kamera arkası yöneticileri arasında en çok tanınan kişidir. Bir zamanlar daha dostane bir ilişki paylaştığı eski Başkan Donald J. Trump ile yaptığı mızrak dövüşü nedeniyle büyük ölçüde CNN’in halka açık bir yüzü oldu: NBC Entertainment başkanı olarak Bay Zucker, Bay Trump’a yetki verme kararını vermişti. “The Apprentice” ile realite-TV yıldızlığı.

Bay Zucker, 2010 yılında şirketten ayrılmadan önce 2010 yılında NBCUniversal’in CEO’su oldu. Ocak 2013’te CNN’de çalışmaya başladı. Son aylarda, Bay Zucker, başlamak üzere ayarlanmış bir abonelik akış hizmeti olan CNN+’nın şekillendirilmesinde yoğun bir şekilde yer aldı. bu ilkbahar.

Bay Zucker Çarşamba günü notunda “Birlikte dokuz harika yıl geçirdik” diye yazdı. “Kesinlikle buradaki görev süremin farklı şekilde bitmesini isterdim. Ama inanılmaz bir koşuydu. Ve her dakikasını sevdim.”