iOS 15.6 Güncellemesi Yayınlandı: İşte Tüm Yenilikler

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Apple, 6 Haziran’da başlayan WWDC 22 etkinliğinde her yıl olduğu üzere bu yıl da yeni işletim sistemlerini tanıtmıştı. Bunlardan biri de olağan olarak iOS 16 idi. Yeni iPhone işletim sisteminin yayınlanmasına az bir vakit kalmış olsa da şirket, iOS 15 için son bir güncelleme daha paylaştı.

Apple, iOS 15’in son güncellemesi olacak iOS 15.6’yı bugün yayınlamaya başladı. Yeni güncellemeyle birlikte iOS 15’te bulunan çeşitli hatalar giderildi, güvenlik geliştirildi. olağan olarak işletim sisteminin son güncellemesi olduğundan büyük yeniliklere yer vermedi. Yeni iOS 15.6 güncellemesinin güncelleme notları şöyleydi:

iOS 15.6 ile gelen yenilikler:

• TV uygulamasına devam etmekte olan bir canlı spor oyununu bir daha başlatma ve duraklatma, geri sarma yahut ileri sarma seçeneği eklendi.
  • Ayarlarda mevcut olsa bile aygıt deposunun dolu olduğunu görüntülemeye devam etmesine niye olan bir sorun giderildi.
  • Mail’de metinde gezinirken braille aygıtlarının yavaşlamasına yahut cevap vermemesine niye olabilen bir sorun düzeltildi.
  • Safari’de bir sekmenin evvelki sayfaya dönmesine niye olan bir sorun düzeltildi.
iOS 15.6 güncellemesi, yenilik olarak sırf TV uygulamasından spor müsabakalarını takip edenlere bir özellik sundu. Telefonunuza bir hayli yeni özelliğin eklenmesini istiyorsanız, şu andaki tek tahliliniz iOS 16 Beta’ya geçiş yapmak. olağan olarak işletim sisteminin şu anda Beta sürümünde olması niçiniyle kimi can sıkıcı yanlışlara sahip olabileceğini belirtelim. iOS 16 ile gelecek yeniliklerin tamamını aşağıdaki yazımızdan inceleyebilirsiniz:

iPhone 6S, iPhone 7 ve birinci iPhone SE, son iOS güncellemesini aldı

Apple, iOS 16 güncellemesini iPhone 8 ve üzeri iPhone modellerine yayınlayacak. Bu niçinle iOS 15 güncellemesini alan lakin iPhone 8’den eski olan iPhone’lar için iOS 15.6, yayınlanan son iOS güncellemesi oldu. iOS 15.6 ile bir arada son güncellemesini alan iPhone modelleri şöyle:

• iPhone 6S
  • iPhone 6S Plus
  • iPhone 7
  • iPhone 7 Plus
  • iPhone SE (1. nesil)
iOS 16 güncellemesi alacak tüm iPhone’lara aşağıdaki ilişkiden ulaşabilirsiniz