Instagram Keşfet’e Düşme Mahzuru Nasıl Kaldırılır?

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Dünyanın en tanınan çevrimiçi fotoğraf ve görüntü paylaşım platformlarından Instagram, içerik üreticiler için önemli bir özellik duyurdu. Instagram tarafınca yapılan açıklamalara göre profesyonel hesap sahibi, bundan daha sonra Instagram topluluk kurallarını daha yeterli bir biçimde anlayabilecekler. Bu özellik ile paylaşılan gönderilerin Keşfet’e uygun olup olmadığı, uygun değilse bunun sebebi ve nasıl düzeltilebileceği gibi konularda bilgi verilecek.

Instagram’ın topluluk kuralları, hesapları kimi vakit kısmi olarak banlayabiliyor. O denli ki topluluk kurallarına muhalif sayılabilecek gönderiler, o hesabın Keşfet’e düşmesini engelliyor. Bu da hesap sahibinin daha fazla kullanıcıya ulaşma mümkünlüğünü düşürüyor. Geliştirilen yeni özellik ise bu durumun önüne geçilmesini sağlayacak. Çünkü kullanıcılara topluluk kurallarına muhalif olan içeriklerin örnekleri bile gösterilecek.

Instagram’ın yeni özelliği bu biçimde görünecek:

Instagram, kullanıcılara sırf örnek içerikler göstermeyecek. Şayet o hesapta paylaşılan bir gönderi Keşfet’e düşmeyi engelliyorsa, o içeriğin düzeltilmesine yahut silinmesine de yardımcı olunacak. bu biçimdelikle kullanıcıların işleri hiç olmadığı kadar kolaylaşmış olacak. Üstelik hesap sahibi kullanıcı, topluluk kurallarına karşıt sayılabilecek bir gönderi için Instagram’a itiraz da edebilecek. bu biçimdesi bir durumda, gönderi bir daha incelenecek.

Instagram’ın yeni özelliği nasıl kullanılacak?

• Adım #1: Profil sayfasına girin.
  • Adım #2: “Menü” seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: Ayarlar” kısmına girin.
  • Adım #4: “Hesap” seçeneğine dokunun.
  • Adım #5: Hesap Durumu” kısmına girin.
Keşfet’e düşmenize mahzur olan bir paylaşım yaptıysanız ve bunun farkında bile değilseniz, üstteki yönergeleri uygulayarak hesabınızla ilgili denetimleri yapabilirsiniz.