İkinci El Tablet Almadan Evvel Dikkat Etmeniz Gereken 7 Nokta

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Döviz kurunun önlenemez yükselişi devam ettiği için teknoloji mamüllerinin fiyatları her geçen gün daha da artıyor. Artık kimse zorunda olmadığı sürece teknoloji alışverişi yapmıyor. Fakat bilhassa tabletler eğitim maksatlı kullanıldığı için zarurî muhtaçlık haline geldi. Sıfır fiyatları hayli can sıkıcı olduğu için de bir hayli kullanıcı artık ikinci el tabletlere yöneliyor. İkinci el tablet alışverişi hiç olmadığı kadar yaygın hale geldi.

İkinci el tablet ve gibisi teknoloji eserleri almak olağan olarak hayli daha avantajlı bir ödeme yapmak demektir. Lakin ya karlı bir alışveriş yaptığınızı düşünürken dolandırılıyorsanız ya da düşündüğünüzden makûs bir eser alıyorsanız? Bu durumda dikkat etmeniz gereken kimi noktalar ve üzerinde düşünmeniz gereken ayrıntılar var. Gelin ikinci el tablet alırken dikkat etmeniz gereken kıymetli noktalara yakından bakalım ve âlâ bir ikinci el tablet nasıl alınır tüm bilgileriyla nazaranlim.

İkinci el tablet alırken dikkat etmeniz gerekenler:

Şarj girişini ve düğmeleri denetim edin
Tabletin fabrika ayarlarına döndürüldüğünden emin olun
Tabletin ekranını denetim edin
Tabletin gövdesini denetim edin
Eski modellerden uzak durun
İkinci el tableti inançlı bir ödeme yolu kullanarak satın alın
Satın alacağınız ikinci el tabletin gereksinimlerinizi karşılayacağından emin olun

Şarj girişini ve düğmeleri denetim edin:

Teknoloji mamüllerinin en kolay hasar alan noktaları düğmeleri ve şarj girişleridir. Zaman ortasında gelişen bu hasarları kullanıcının kendisi bile fark etmeyebilir zira alışmıştır. Fakat ikinci el bir tablet alıyorsanız bu tıp ufak hasarların olup olmadığına bakmalısınız. Parmak izi okuyucusu üzere donanımlarda da bu durum geçerli. Her bastığınızda çalışıyor mu, reaksiyon verme müddeti olağan mi, her durumda şarj oluyor mu yoksa giriş portu oynadığı için sadece tek bir açıda mı şarj oluyor üzere soruları tableti elinize aldıktan daha sonra cevaplandırmaya çalışın. olağan olarak sıfır üzere olmayacaktır lakin bir daha de hasarlı olmaması gerekir.

Tabletin fabrika ayarlarına döndürüldüğünden emin olun:

Bu noktaya rastgele bir teknoloji eserini hem alırken tıpkı vakitte satarken dikkat etmelisiniz. Tüm teknoloji eserleri, o aygıtı özelleştirilmiş özellikleriyle kullanmanız için bir hesap açmanızı ister. Kelam konusu hesaplarda kullanıcıya ilişkin sayısız şahsi data vardır. Şayet tabletinizi satıyorsanız bu dataların öteki birinin eline geçmesini istemezsiniz. Birebir biçimde satın alanlar da bu biçimde bir sorumluluk almak istemez. Bunun yanı sıra sıfırlanmamış bir aygıt, önceki kullanıcının ayarladığı özelliklere sahiptir. Aygıtı fabrika ayarlarına döndürerek kendi ayarlamalarınızı yapmanız son derece değerli.

Tabletin ekranını denetim edin:

Kullanıcıların büyük bir kısmı ellerindeki teknoloji eserini rastgele bir hasarı olmadığı biçimde yalnızca artık kullanmak istemedikleri ya da yenisini almak istedikleri için satıyorlar. Ancak kimileri ellerindeki eser hasarlı olduğu ve tamir masrafı yüksek olduğu için satmak isterler. Örneğin kırılmış bir ekran, düşme daha sonrası yaşanan piksel kaybı ya da dokunmatik ekran meseleleri. Satın alacağınız ikinci el tabletin bu biçimde bir hasarı olup olmadığına dikkat edin. Kılcal çatlaklar bile ileride farklı problemlere niye olabileceği için bu tıp eserleri tercih etmekten kaçının.

Tabletin gövdesini denetim edin:

İster alüminyum ister plastik bir gövdeye sahip olsun, satın alacağınız ikinci el tabletin gövdesinde rastgele bir ezilme ya da çatlama olmamasına dikkat edin. Ufak bir ezik ya da çatlak birden fazla vakit zararsız göründüğü için ikinci el tablet alan kullanıcılar görmezden gelirler. Fakat o küçük hasar fazlaca daha büyük bir sorunun habercisi olabilir. Örneğin sık sık düşürülüp ufak gövde hasarları almış bir tabletin iç donanımları bu düşmeden hasar almış ve her an büyük bir sorun doğuracak olabilir. Yani gövde hasarı göz zevkinizi bozmaktan daha büyük sıkıntıların işareti olabilir.

Eski modellerden uzak durun:

Çok daha uygun fiyata satıldıkları için bir epeyce kullanıcı ikinci el tablet alırken eski modellere yöneliyor. normal olarak yeni modeller ucuz olmaz ancak eski modeller her vakit sıkıntısız olmayabilir. Şöyle ki bir teknoloji eserinin ömrü ortalama 5 yıldır. Üreticiler de güncelleme ve güvenlik dayanağını bu müddet boyunca verirler. Eski ancak sağlam bir tablet elbette bulabilirsiniz lakin güvenlik ve güncelleme takviyesi almadığı için düşündüğünüz kadar verimli kullanamayabilirsiniz. bu biçimde bir eser satın almadan evvel ortalama kaç yıl daha güvenlik ve güncelleme dayanağını alacağını kesinlikle öğrenmeye çalışın.

İkinci el tableti inançlı bir ödeme formülü kullanarak satın alın:

İşte geldik ikinci el tablet alırken dikkat etmeniz gereken en kritik noktalardan bir adedine. İkinci el tablet satın aldığınız bir mağazanın yeri yurdu aşikâr olduğu için biraz daha muteberdir. En azından gidip bir sorun olduğunu söyleyebilirsiniz. Fakat son senelerda ikinci el teknoloji alışverişleri daha fazlaca internet üzerinden yapılıyor ve her vakit bir alışveriş sitesi aracılığıyla yapılmıyor. Parayı gönderdiniz, tablet geldi, bozuk çıktı, adamı orta ki bulasın. bu biçimde bir durum yaşamamak için siz alışverişi onaylayana kadar paranızı satıcıya teslim etmeyen ve dayanak hizmeti veren internet sitelerini kullanmalısınız. Tahminen aracı ödemesi yapmanız gerekebilir lakin en azından inançlı bir alışveriş yapmış olursunuz.

Satın alacağınız ikinci el tabletin gereksinimlerinizi karşılayacağından emin olun:

Yalnızca ikinci el tablet satın alırken değil, hangi teknoloji eserini alıyorsanız alın kendinize sormanız gereken en değerli soru, ben bu esere tonla para veriyorum lakin gereksinimlerimi karşılayacak mı, olmalı. Her yıl yeni bir tablet modeli tanıtılıyor ve her yeni model eşsiz özellikler sunuyor. Satın alacağınız ikinci el tablet sırf bugün değil, ilerleyen vakit içinderda da istediğiniz özellikleri sunacak mı emin olmalısınız.

Kaç inç bir tablet istiyorsunuz, iOS mu olsun Android mi, dahili belleği kâfi mi yoksa genişletilebilir mi olsun, Wi-Fi kâfi mi yoksa SIM kart takviyesi de mi olsun, harici donanım seçenekleri neler, ileride satmak istersem fazlaca ziyan eder miyim, istediğim uygulamaları ve oyunları çalıştıracak mı ve daha birçok soru ile satın alacağınız ikinci el tabletin gereksinimlerinizi karşılayıp karşılamayacağı üzerine düşünün ve sorunun cevabını bulmaya çalışın.

Sıfır eserlere yüksek fiyatlar ödemek istemeyenler için ikinci el tablet alırken dikkat etmeniz gereken noktalardan bahsettik ve ikinci el teknoloji alışverişi hakkında bilmeniz gerekenleri anlattık. Daha evvel ikinci el tablet ya da diğer bir teknoloji eseri aldınız mı, şad musunuz? Tecrübelerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.