Google, Beceri Eğitim Programı için 100 Milyon Dolarlık Fon Yaratıyor

Bakec

Member
Google Perşembe günü yaptığı açıklamada, düşük gelirli Amerikalılar için etkili beceri eğitimi ve işe yerleştirme programlarını genişletmek için iddialı bir projeye sponsor olmak için 100 milyon dolarlık bir fon oluşturduğunu söyledi.

Google destekli girişim büyük bir sorunu hedef alıyor: dört yıllık bir üniversiteye sahip olmayan Amerikalı işçilerin yaklaşık üçte ikisi için modern ekonomide iyi işlere giden yollar nasıl bulunur, eğitilir ve oluşturulur derece.

Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su Sundar Pichai bir röportajda “Bunun gerçekten toplumun çözmesi gereken önemli alanlardan biri olduğunu düşünüyorum” dedi. Bay Pichai, projenin başarılı olması halinde, bunun “diğer şirketlerin daha fazlasını yapması için bir şablon” olmasını ve politika yapıcılara geleneksel hükümet eğitim çabalarına daha iyi performans gösteren alternatifler olduğunu göstermesini umduğunu söyledi.

Teknoloji devi, bu çaba için kar amacı gütmeyen üç grupla birlikte çalışıyor: Dezavantajlılar için yukarı doğru hareketlilik programlarına odaklanan Year Up; Lisans diploması olmayan yetişkinler için teknik eğitim programları sunan bir kuruluş olan Merit America; ve öğrenci dostu finansman ve geri ödeme planları tasarlayan Sosyal Finans.

Eğitim kuruluşlarına maliyetlerinin bir kısmı önceden ödenir ve yalnızca mezunları işe gidip daha yüksek maaşlı işlerde çalışmaya devam ederse ek ödeme alırlar. Program, Google hayırseverliğini öğrencilerden alınan kredi geri ödemeleriyle birleştirecek. Kredilerin faizi olmayacak ve öğrenciler ancak yılda en az 40.000 $ ödeyen bir iş bulurlarsa geri ödemeye başlayacaklar. Ödemeler ayda yaklaşık 100 dolar olacak ve en fazla beş yıl devam edecek.

Tüm öğrenciler mezun olmayacak ve daha yüksek ücretli işler bulamayacakları için, Google fonu programı başlatmak ve desteklemek için ödeme yapacaktır. Ancak başarılı öğrencilerden alınan kredi geri ödemeleri, gelecekte başkaları için eğitimin desteklenmesine yardımcı olacaktır. Google fonu, 20.000 eğitim programı mezunu için toplam 1 milyar dolarlık maaş artışı sağlamayı umuyor.

Sundar Pichai, 2019’da Google’ın genel merkezinden ayrıldı. Google’ın ana şirketi Alphabet’in CEO’su Bay Pichai, başka bir şey umduğunu söyledi. şirketler yeni programı şablon olarak kullanacaklardı. Kredi… The New York Times için Max Whittaker

Google ile çalışan üç kuruluş, iş eğitimi ve işe alımda daha yeni eğilimlerin göstergesidir. Programlarından geçen insan sayısından çok sonuçlara odaklanırlar – mezunların daha yüksek ücretli işler bulmasına -. Üniversite derecelerine göre tarama yapmak yerine, gösterilen becerilere dayalı olarak işe almanın savunucularıdırlar. Ve hepsi, programları mali açıdan daha kendi kendine yeterli ve hayır kurumlarına daha az bağımlı hale getirmenin yollarını deniyorlar.

Harvard Üniversitesi’nde bir emek ekonomisti olan Lawrence Katz, “Bu, hayırsever parayı etkili olduğu kanıtlanmış olan programlara yerleştirmek için gerçekten ciddi bir çaba” dedi.

Year Up ve Merit America adlı iş programları, öğrencilere bilgi teknolojisi desteği, veri analitik, proje yönetimi ve kullanıcı deneyimi tasarımı. Her iki sivil toplum kuruluşu da, genel teknik eğitim sağlayan ancak öğrencilere Google yazılım araçlarında uzmanlaşmayı öğretmeyen Google kurslarını zaten kullanıyor.

Ancak uzmanlar, başarılı eğitim programlarının büyük bir bölümünün teknik becerileri öğretmenin ötesinde yaptıkları konusunda hemfikirdir. Programlar ayrıca ekip çalışması, iletişim ve yeni şeyler öğrenme isteği gibi yumuşak becerilere de vurgu yapar. Genellikle çocuk bakımı ve ulaşımının ayarlanmasında yardım sağlarlar. Kariyer koçları, sosyal hizmet uzmanları ve danışmanları var ve akran grupları ve mezun ağlarını destekliyorlar.

Year Up’ın kurucusu ve CEO’su Gerald Chertavian, “Beceriler ve yetkinlikler önemlidir, ancak bir kişinin sosyal sermayesini oluşturmak da önemlidir” dedi.

Yirmi yıldan uzun bir süre önce başlayan Year Up, şimdi 18 ila 26 yaş arasındaki düşük gelirli işçilere hizmet veren ulusal bir kuruluştur. Üç ila altı aylık teknik eğitimi ve ardından bir şirkette altı aylık bir stajı içerir. Örgüt, mezunlarının yüzde sekseni, önceki gelirlerinin iki katından fazla olan ortalama 44.000 dolarlık bir başlangıç maaşıyla dört ay içinde işlere yerleştirildiğini söylüyor.

Yatırım programını yöneten Sosyal Finans, bu yıl birkaç iş eğitimi grubu daha eklemek istiyor. Bağımsız bir araştırma firması olan MDRC, eğitim ve işe yerleştirme programlarının performansını zaman içinde değerlendirecektir.

Çevrimiçi borç veren SoFi ile ilgisi olmayan Social Finance CEO’su Tracy Palandjian, “Daha iyi sonuçlar elde edene daha fazla fon tahsis edeceğiz” dedi. “Her şey etkiyle ilgili.”

Merit America, 2018’de kurslar sunmaya başladığından beri hızla büyüdü. Başından beri, kendi hızınızda çevrimiçi eğitim, diğer öğrencilerle haftada bir yüz yüze toplantılar ve bire bir görüşme ile karma bir programdı. -koçlarla bir seans.

Dolayısıyla pandemi kesintileri başladığında, Merit America uzaktan eğitime geçiş yapmak için iyi bir konumdaydı. Hızla büyüyor — bu yıl 2.500 öğrenciye ulaşma yolunda, 2021’deki sayının iki katından fazla.

Google fon desteği “motorumuza jet yakıtı koyuyor ve ölçeği daha önce hiç olmadığı kadar büyütmemize olanak tanıyor, Merit America’nın kurucularından Connor Diemand-Yauman dedi.

Merit America katılımcıları demografik bilgileri kapsar, ancak genellikle 30’lu yaşlarının başındadır ve on yıl veya daha fazla çalışma deneyimine sahiptir ve genellikle restoranlarda ve perakende satışta düşük ücretli işlerde çalışırlar. Program, üç aylık beceri ve işyeri eğitimini ve ardından birkaç aylık bir işe yerleştirme aşamasını içerir.

Merit America’nın mezuniyet oranı yüzde 80’den fazla ve programa göre mezunların neredeyse tamamı iş buluyor. Mezun başlangıç maaşları şimdi ortalama 45.000 dolardan fazla, program öncesine göre en az 18.000 dolar daha fazla. Hem maaşlar hem de ücret kazançları, son kohortlarla birlikte yükseliyor.

Kâr amacı gütmeyen kuruluş, büyük ölçüde hayırseverlik ve Google fonu için benimsenen model olan yüksek ücretli işlerde çalışan mezunlardan alınan faizsiz kredilerin geri ödemeleriyle finanse edilmektedir.

Virginia’da bekar bir anne olan Sandra Massie, Merit America için çevrimiçi bir reklam gördüğünde dokuz yıl restoran işlerinde çalışmıştı. Beceri eğitimi, bir restoran zincirinde çalışırken çevrimiçi olarak tamamladığı Google BT destek sertifikası kursuna dayanıyordu.

Ancak, Bayan Massie, benzer geçmişlere sahip öğrencilerle akran öğrenimi ve koçlarla bire bir seansların çok önemli olduğunu söyledi. “Hayatınızda bu tür bir değişimin mümkün olduğuna gerçekten inanmanızı sağlayan bir destek ağı” dedi.

Kar amacı gütmeyen kuruluşun yardımıyla Bayan Massie, eğitimini tamamlamadan 2019’da bir iş teklifi aldı. Şimdi bir yazılım danışmanlık firması olan Intact Technology için çalışıyor ve teknik destek rolünden müşteriler için küçük ekip projelerini yönetmeye geçiş yapıyor.

Bugün, 34 yaşındaki Bayan Massie, yılda 75.000 dolar kazanıyor, bu da son restoran işinden yaklaşık iki kat daha fazla. Sağlık ve tatil zamanı var ve şirket 401(k) emeklilik planına katkıda bulunuyor. 9 yaşındaki kızı için bir üniversite tasarruf planı hazırladı ve bir evi var.

“Hayatım çok değişti,” dedi Bayan Massie.