CVS Health Şefi İnsanların ‘Günlük Yaşamlarının’ Bir Parçası Olmak İstiyor

Bakec

Member
Bazı şirketler o kadar büyüktür, ekonomiyle, günlük yaşamlarımızla, güncel olaylarla ve siyasetle o kadar iç içedir ki, önemlerinin gerçek kapsamını kavramak zor olabilir.

CVS Health böyle bir şirkettir. Yaklaşık 300.000 çalışanı, 9.000’den fazla mağaza ve 40.000’den fazla doktor, eczacı ve hemşire ile CVS, Amerikan sağlık sisteminde çok büyük bir etkiye sahiptir. 2018 yılında sağlık sigortası devi Aetna ile birleşmesi ile şirket şimdi 20 milyondan fazla insanı da sigortalıyor.

Geçen yıl, Karen S. Lynch, uzun süredir C. E. O. Larry Merlo’nun yerine CEO olarak devraldı. Aetna aracılığıyla gelen ve ondan önce başka sigorta şirketlerinde çalışan Bayan Lynch için, yeni işi üstlenmek, bir dizi acil zorlukla yüzleşmek anlamına geliyordu.

Ofis çalışanları ordusu yaklaşık iki yıldır evden çalışmasına rağmen CVS mağazaları pandemi boyunca açık kaldı. Eczaneler aşı dağıtım merkezleri ve test yerleri haline geldi. Geçen yıl bir jüri, CVS ve diğer eczane zincirlerinin opioid salgınına katkıda bulunduğunu tespit etti. Ve siyasetten uzak durmayı tercih eden Bayan Lynch, şirketin 2020 başkanlık seçim sonuçlarının onaylanmasına karşı oy veren Cumhuriyetçilere bağış yapmama taahhüdünde derhal kararlı olduğunu ve aynı zamanda sağlık için daha fazla kamu seçeneğine karşı lobi yapmaya devam ettiğini söyledi. bakım.

Peloton’una stres atmak ve fiziksel ve zihinsel sağlığı korumak için binen Lynch, sayısız karmaşıklıktan etkilenmediğini söylüyor ve sık sık onu yetiştiren teyzesinin sözlerine geri dönüyor.

“Kendim kadar kararlı olmamın nedeni, büyürken teyzem bana hayatında kararlar vermen gerektiğini ve bu kararlarla doğru bir şekilde yaşamak zorunda kalacağını söyledi. yanlış veya kayıtsız” dedi. “Benim kadar sık karar verdiğinde, kötü bir karar vereceksin. Sadece yeniden ayarlamanız gerekiyor. ”

Bu röportaj, netlik için özetlendi ve düzenlendi.

<saat/>

Pandeminin ortasında C.E.O. olarak devraldınız. Şu anda bu büyük çeşitlendirilmiş şirketin lideri olarak karşılaştığınız zorluklardan bazıları nelerdir?

Bir pandeminin ortasında C.E.O. olarak devralacağımı hiç düşünmemiştim. Ancak tüm kariyerim boyunca bir dizi farklı türde zorluk, değişiklik ve büyük stratejik sorunlarla karşılaştım ve bu farklı, ama farklı değil.

Geri adım attım ve “Şirketin asıl amacı nedir?” dedim. Yapmak istediğim şey, insanların yüksek kaliteli, uygun fiyatlı sağlık hizmetlerine erişebildiğinden ve bir şirket olarak insanların sağlık sisteminde gezinmelerine yardımcı olabileceğimizden emin olmak. İnsanların yaşamlarında çok merkezi olduğumuz için, insanların yaşamlarında daha da merkezi olma yeteneğine sahibiz. Gerçekten yapmak istediğim işaret bu, eğer sağlıklıysalar, sağlıklı kalmak için bizimle bağlantı kurdukları birinin günlük yaşamının bir parçası olmaktır. Sağlık sorunları varsa, bunu yönetmeye ve yönlendirmeye yardımcı olabilmemiz için bizimle iletişime geçiyorlar.

Bana bazı örnekler verebilir misiniz?

Pekala, pandemi ile başlayalım, değil mi? Böylece, testiniz için CVS’ye geldiniz ve biz de, bilirsiniz, aşılarınız için CVS’ye geldiğinizde buna başladık. İnsanların düşünme biçiminde bir değişiklik olarak sanal birincil bakımı yaptık. Mağazalarımıza davranış sağlığı uzmanları ekledik, bu gerçekten farklı. Sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına geçeceğiz. İnsanların CVS Health’i sadece o eczane olarak düşünmesini istemiyorum. Bunun bir sağlık şirketi olduğunu düşünmelerini istiyorum.

Şu anda mağazalarınız için hırsızlık yapmak ne kadar büyük bir sorun?

Ülkenin diğerlerinden daha kötü olan bazı bölgeleri var, ancak bunun finansal sonuçlarımız üzerinde önemli bir etkisi yok. Ancak bu, çalışanlarımız için bir güvenlik sorunudur. Yaptığımız şeylerden biri de güvenliğe daha fazla yatırım yapmış olmamız.

İşgücü sıkıntısı şirketi nasıl etkiliyor? İnsanları işe almakta zorlanıyor musunuz?

Bu bizim için büyük bir zorluk. Ücretlerimizi artırdık. Geçen yıl eczane ikramiyeleri ödedik. Büyük işe alım günleri gerçekleştirdik. Ama bu sürekli bir denge ve sürekli bir savaştır.

Bu yaza kadar asgari ücretinizi saatte 15 dolara çıkaracağınızı söylemiştiniz. Bu doğru mu?

Aşamalar halinde koyuyoruz. Bu yüzden zaman içinde yayıyoruz ve bunun yeterli olduğunu bilmiyorum. Açıkçası ülkenin farklı yerlerinde ücretleri ılımlı hale getiriyoruz ve bunu değerlendirmeye devam edeceğim.

Sıradan Amerikalılar için sağlık bakım maliyetlerini düşürmenin en etkili yolları olarak ne görüyorsunuz? Ve bunu yaparken şirketinizin rolü nedir?

Birkaç şey var. Biri bakım sitesi var. Rolümüz, perakende satış yerlerimizde veya sanal bağlantılarla evde alternatif bir bakım yeri sunmaktır. Birinci basamak sağlık hizmetleri alanına giriyoruz çünkü birinci basamak bakımın sağlık hizmetlerinin maliyeti üzerinde gerçekten önemli bir etkisi olduğuna inanıyoruz.

Ve başın vücuda bağlı olduğu gerçeği konusunda oldukça tutkuluyum ve çoğu insan fiziksel sağlık sorunları yaşarken davranışsal sağlık sorunları yaşıyor. Biz sadece fiziksel sağlıkla ilgileniyoruz. Davranışsal sağlık kısmıyla ilgilenmiyoruz ve bence yapabileceğimiz daha çok şey var.

<saat/>

“Bence bu endemik bir şey olacak ve sanırım bu yıllık çekimleri göreceğiz. ” — Karen Lynch

<saat/>

Sigorta söz konusu olduğunda, birçok insan daha fazla kamu seçeneğinin sağlık bakım maliyetlerini düşürmede uzun bir yol kat edeceğini söyleyecektir. CVS neden Herkes için Medicare, kamu seçeneği ve diğer kamu sağlık sigortası önlemleri gibi şeylere bu kadar karşı çıkıyor?

Örneğin, Medicare Advantage’a bakalım. Bu işleyen bir program ve devlet tarafından finanse edilmesine rağmen özel sektör tarafından yönetiliyor. Özel sektörle rekabet ve yenilik için daha fazla fırsatınız ve sağlık hizmetlerinde yeni paradigma değişimleri yaratmak için daha fazla fırsatınız var. İşte bu yüzden bu kamu seçeneklerine karşı çıktık, çünkü özel sektörün yenilik yapmaya devam edeceğine gerçekten inanıyoruz.

Ancak onlarca yıllık özel kontrol ve rekabetimiz oldu ve bu bize istenen sonucu vermedi. İnsanlar neden aynı şeyin daha fazlasının farklı bir sonuç üreteceğine inansın?

Koronavirüs Pandemisi: Bilinmesi Gereken Temel Şeyler

<saat/>

Kart 1 / 4

Omicron geri çekiliyor. ABD hâlâ boğulmuş hastanelerle ve günde yaklaşık 2.000 Covid-19 ölümüyle karşı karşıya olsa da, cesaret verici işaretler ortaya çıkıyor. Ülkenin çeşitli bölgelerinde yeni vakalar hızla düşüyor ve atık su ile ilgili son araştırmalar, bilim adamlarının Omicron varyantı hakkında daha fazla bilgi edinmesine yardımcı oluyor.

Ücretsiz testler ve maskeler. Biden yönetiminin her ABD hanesinin dört adede kadar evde ücretsiz test sipariş etmesine izin veren yeni web sitesi yayında. Beyaz Saray ayrıca ABD genelindeki sağlık merkezlerinde ve eczanelerde 400 milyon N95 maskesini ücretsiz olarak kullanıma sunacağını duyurdu.

Dünya çapında. Avusturya, neredeyse tüm yetişkinler için bir aşı yetkisinin onayına yaklaşıyor ve bu kadar geniş kapsamlı bir yetkiye sahip ilk Avrupa ülkesi olma yolunda ilerliyor. Nisan ayında cumhurbaşkanlığı seçiminin yaklaştığı Fransa’da yetkililer, önümüzdeki birkaç hafta içinde kısıtlamaları kaldırmak için bir zaman çizelgesi belirledi.

Güvende kalmak. Covid’i yaymaktan mı endişeleniyorsun? Ne zaman test edileceği, hangi maskenin seçileceği ve evde virüs testlerinin nasıl kullanılacağıyla ilgili bazı temel yönergeleri izleyerek kendinizi ve başkalarını güvende tutun. İşte koronavirüs için pozitif test ederseniz yapmanız gerekenler.

Hükümetin bu konuda daha iyi olacağını düşündüren nedir? Sadece gerektiği kadar etkili çalışmayan hükümet programlarının sayısına bakın.

Eczacılarınız kollara iğne batırmada yardımcı oldular. Bu ülkede hâlâ yaygın olan aşı şüpheciliğine karşı nasıl çalışıyorsunuz?

İnsanları eğitmek için topluluklarda çalışıyoruz. Aslında minibüsleri topluluklara yerleştirdik ve tüm kaynaklarımızı kullandık. Başladığımızda, önce bu yetersiz hizmet alan topluluklardaki mağazaları koyduk ve aşılarımızın yaklaşık yüzde 40’ı yetersiz hizmet alan topluluklarda. Belli ki yapılacak daha çok iş var. Her tarafımızda eğitim var. Biz üzerimize düşeni yapıyoruz. Hükümetin üzerine düşeni yaptığını biliyorum. Ve ben de kendi ekibimle biraz sopayla, aşı talimatı vererek yaptım.

Sağlık sektöründeyiz ve bu bir halk sağlığı sorunu ve biz bunun ön saflarında olmalıyız. Ben aşıların ortadan kalkacağını düşünmüyorum. Bence bu endemik bir şey olacak ve sanırım bu yıllık çekimleri göreceğiz. Bu, Amerika’yı sağlıklı tutmak için oynamaya devam edeceğimiz rolün bir parçası olacak.

Bir jüri, CVS ve diğer eczane zincirlerinin opioid krizinden kısmen sorumlu olduğunu tespit etti. CVS’nin çekici olduğunu biliyorum, ancak bu karara baktığınızda, eczacıların şüpheli reçeteleri takip etme ve arama sorumluluğu olması gerekmez mi?

Bizim görüşümüz ve tarihsel görüşümüz, eczacıların hekimlerin reçetelerini doldurmak üzere yetiştirildiği yönündedir. Şimdi, olan tüm bu şeylerin ardından, eczacıların özellikle doğru görünmeyen şeyleri işaretlemesi için kontrolleri devreye soktuk. Yani şimdi yapıyoruz. Ama onlar doktor değiller ve reçete yazanlar da değiller. Ve bunu sadece CVS’de yapmadık. Aetna tarafında gördüğümüz en korkunç şeylerden biri diş hekimleriydi. Bu nedenle, politikamıza koyduğumuz şeylerden biri, diş hekimlerinin kullanması için ödeyeceğimiz afyon sayısını sınırlamaktı. Tüm sistemin sorumluluğu vardır.

6 Ocak’ta konuşuyoruz. Bu çok gergin anda siyasi meselelerle uğraşırken şirketin rolü ve bir C.E.O. olarak rolünüz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Politika hakkında balmumu yapmamı istemiyorsun. Bunun için endişeleniyorum. C.E.O.’ların işlerini veya çalışanlarını etkilediklerinde devreye girmesi gerektiğini düşündüğüm belirli noktalar olduğunu düşünüyorum. Ve bunun bizi ilgilendirmediği bazı zamanlar vardır. Bu hassas bir denge. Önce iş arkadaşlarınıza, müşterilerinize, ardından hissedarlarınıza ilgi duymalı ve onlar için doğru olanı yaptığınızdan emin olmalıyız.

Birçok şirket, 2020 başkanlık seçimlerinin onaylanmasına karşı oy veren Kongre üyelerine artık doğrudan veya PAC’ler aracılığıyla siyasi katkılarda bulunmayacağını söyledi. CVS Health bu konuda nerede?

Bu özel konuda, buna dahil olan bazı politikacıları desteklemeyeceğimize dair açıklamalar yaptık ve orada yerimizi aldık.

Cumhuriyetçilere veya Demokratlara katkıda bulunmak isteyip istemediğinize dair herhangi bir yeniden değerlendirme var mı?

Aklıma çok ağır gelen bir şey. Şirket olarak savunduğumuz ve desteklediğimiz şeyler var. Ve size karşı dürüst olacağım, bu kolay bir şey değil ve hükümet işleri ekibimle çok zaman geçirdiğim bir konu. Onu tartışıyoruz. Sana bir cevabım olduğunu sanmıyorum. Yine gerçekten dengeli bir yaklaşım benimsemeye ve şirkete zarar verecek şeyler yapmamaya çalışıyorum.