Bir İş Arkadaşınızın Hayatınızı Alt Üst Etmesine İzin Vermeyin

Bakec

Member
Ofis, para, kariyer ve iş-yaşam dengesi ile ilgili sorularınızı şu adrese gönderin:iş arkadaşı@nytimes.com . Adınızı ve konumunuzu veya anonim kalma talebinizi ekleyin. Harfler düzenlenebilir.

Elveda Demek Zor

Eski meslektaşınız hayatına devam etmekte zorlanıyor gibi görünüyor. Hayatını yaşayabilecek ve yeni işinden en iyi şekilde yararlanabilecekken neden toksisiteyi seçtiğini asla bilemeyeceğiz. Meslektaşlarınızla nasıl etkileşime girdiği konusunda ondan daha düşünceli olmasını istemek kesinlikle mantıklı, ancak ben süre boyunca o düşünceyi önemseyen türden biri değilim.

Dramayı sevdiği için dağınık davranıyor ya da mutsuz ve sefalet arkadaşlığı seviyor. Ona şüphenin faydasını vermeye istekliysen, belki de meslektaşlarına kötü olarak algıladığı bir işten bir çıkış yolu sunarak onlara yardım ettiğini düşünüyor. İlerlemenin en iyi yolu, şu anda ekibinizdeki insanlara odaklanmaktır.

Zamanla eski meslektaşınız, ya daha mutlu olduğu için ya da kendini kaptıracak yeni bir drama bulduğu için yoluna devam edecek. Negatif enerjisini yeniden yönlendirmeye çalışmak yerine, tüm bu kargaşadan kurtulmanın bir yolu olarak sizin ve diğer meslektaşlarınızın nasıl dostluk ve daha sağlıklı profesyonel ilişkiler geliştirebileceğine odaklanın. Gerçekten kontrol edebileceğiniz tek şey kendi davranışlarınızdır.

Kumda Bir Çizgi Çizmek

Pazarlama, kapitalizmle sıkı sıkıya bağlı olan alanlardan biridir. Büyük bir kariyer değişikliği gerektirmeyen etik, duygusal olarak tatmin edici bir yol olduğunu düşünmüyorum. Kapitalist bir dünyada, bütünlüğümüzü korumaya çalışırken sürekli olarak etik tavizler veriyoruz. Neyi ve ne kadar süreyle taviz vermeye istekli olduğunuza yalnızca siz karar verebilirsiniz.

Görünüşe göre pazarlamadan ayrılmaya hazırsın. Yeterince tali hasar aldınız ve bu, ileriye giden yolu bulmaya başlamak için iyi bir zaman. Yan konserlerinizden birini kariyer seçeneği olarak nasıl daha uygun hale getirebilirsiniz? İyi bir şekilde telafi edilen ancak daha az etik uzlaşma gerektiren başka kariyer yolları nelerdir? Bu arada, gerçekten özür dilemek için bir nedenin yok. Ancak çıkış stratejinizi oluştururken işinize geri dönün çünkü faturalar ne yazık ki varoluşsal krizlerimizi yansıtmıyor. Daha savunulabilir bir yol bulacağınıza yürekten inanıyorum ve size en iyisini diliyorum.

Kabin Karaoke

Alanları paylaşmak, başkalarının alışkanlıklarına bir nebze zarafetle tahammül etmede belirli bir miktar sabır ve esneklik gerektirir. Ancak ortak alanlarda olmak aynı zamanda başkalarının ihtiyaçlarını da biraz zarafetle düşünmeyi gerektirir. Ekibinizin daha kıdemli bir üyesine bir şey söylemeyi düşünmek sinir bozucu olmalı ama bir şeyler söylenmeli! Herkes kadar ben de müzik dinlemeyi seviyorum. Ofisimde kapıyı kapatıp uygun ses seviyesinde müzik çalarım veya kulaklık kullanırım. Bu sağduyu ve görgü kurallarıdır. Davranışının başkalarını rahatsız ettiğini tahmin ediyorum ama kimse bir şey söylemeyi seçmedi.

Sadece masasına git ve ona bir konuyu tartışıp tartışamayacağını sor. Müziğe olan hevesini takdir ettiğinizi, ancak müzik dinleme ve şarkı söyleme tarzının dikkat dağıtıcı olduğunu açıklayın. Kulaklık takıp şarkı söyleme dürtüsüne direnebilseydi gerçekten minnettar olurdunuz, yine de neden bu kadar neşeli sesler çıkarmaya meyilli olduğunu kesinlikle anlayabilirsiniz.

Çizgiyi Çizmek, Redux

Teksas’ta gevşek silah yasaları var ve insanların tabanca taşıması için izin gerekmiyor, ancak insanlar genellikle silahlı çatışmalar için ortalıkta dolaşmıyorlar. Talihsiz gerçek şu ki, bu günlerde hiçbir yer özellikle güvenli değil. Köşe için bu soruyu seçtiğim andan yanıtımı yazana kadar, yaklaşık bir haftalık bir süre içinde, Amerika Birleşik Devletleri’nde en az dört toplu silahlı saldırı gerçekleşti. Mevcut durumun bu olması utanç verici. Çoğu konferansın ayrıntılı güvenlik planları vardır, bu nedenle politikalarını öğrenmek veya organizatörlere ulaşmak için konferans web sitesini ziyaret edin.

Bununla birlikte, silah yasalarından rahatsız olduğunuz bir eyalete gitmemeyi seçmek meşru bir seçimdir. Eğitim bileşenini kaçırmazsanız, yalnızca ağ oluşturma ve diğer sosyalleşme fırsatlarını kaybetme riskini alırsınız. Menajeriniz bunu size karşı bir saldırı olarak görebilir, ancak kariyerinizin sonundaysanız, gerçekten deva mısınız?

Kişi ve kuruluşlar, devletleri her zaman kabul edilemez buldukları yasalarla boykot etmektedir. Kuzey Carolina, diğer şeylerin yanı sıra, trans bireylerin doğumdaki cinsiyetlerine uygun umumi tuvaletleri kullanmalarını gerektiren bir yasa tasarısını kabul ettiğinde, NCAA turnuvaları boykot etti ve başka yerlere taşıdı. Ringo Starr, eyalette vereceği bir konseri iptal etti. Şirketler ofis inşa etmeyi yeniden değerlendirdi. Film yapımcıları çekim yerlerini değiştirdi.

Mevzuatın yürürlükten kaldırıldığı kadar önemli bir ekonomik etki oldu. Ekonomik sonuçlar, aktivizm için bir araç olarak işe yarayabilir ve işe yarayabilir, ancak kritik bir katılımcı kitlesi gerektirir. Siz, bir birey olarak, bu konferanstan vazgeçerek ibreyi hemen hareket ettiremezsiniz. Ama sizin için anlamlı olan ve önemli olan ahlaki bir tavır almış olacaksınız. Bazen, birçok bireysel eylem, zamanla durdurulamaz bir harekete dönüşür.

Şu adresten Roxane Gay’e yazın: iş arkadaşı@nytimes.com.