Bebek Teçhizatından Şüpheleniyordum. Sonra Baba Oldum.

Bakec

Member
Karım üç aylık hamileyken – çoğu arkadaşımıza beklediğimizi söylemeden önce, ancak hamileliğin devam edeceği oldukça açık olduktan sonra – bebek malzemelerinin bir listesini yapmaya başladı.

Listede bariz kreş zımbaları (bebek bezleri, şişeler, mendiller) ile birlikte kayıt olacağımız bazı üst düzey ürünler vardı: eşleşen bir Ubbi bebek bezi kovası ve caddy seti, şık bir bebek arabası organizatörü, 70 dolarlık bir Hatch gece lambası olabilir. iPhone uygulamasıyla uzaktan kontrol ediliyor ve şirketin web sitesine göre “uyku vaktini sihirli bir şekilde basitleştiriyor”.

Seçimlerinin hiçbirine itiraz etmedim ama gizliden gizliye şüpheciydim. Bebekler bu şeylerin hiçbiri olmadan binlerce yıl hayatta kalamazlar mıydı? Bebek bezini 140 dolarlık, Instagram’a yakışır Keekaroo Peanut alt değiştirme pedi yerine eski bir havluyla değiştirsek, oğlumuz gerçekten acı çeker mi?

Kısmen, ucuzum. Ama aynı zamanda Big Baby’nin, ilk kez anne babaların endişelerini, bize ihtiyacımız olmayan ve zaten birkaç aydan fazla kullanmayacağımız çok pahalı ıvır zıvırları satarak besleyen bir pazarlama oyununa kapıldığımızdan da endişeleniyordum. Sektörü takip eden bir firma olan Grand View Research’ün bir tahminine göre, ABD’li ebeveynler bebek ürünlerine yılda yaklaşık 30 milyar dolar harcıyor. Bu paranın çoğu yiyecek ve çocuk bezi gibi temel ihtiyaçlar için gidiyor, ancak giderek artan sayıda aile, modaya uygun oyuncak abonelikleri, elektrikli mendil ısıtıcıları ve ağlama seslerini algılayan ve bölücü, 1.500 dolarlık robotik bir beşik olan Snoo gibi üst düzey lükslere yönelmeye başladı. , teoride, telaşlı bir bebeği yavaşça uykuya geri döndürebilir.

Çocuk sahibi olmadan önce, her zaman üst düzey bebek gereçlerini üst düzey evcil hayvan malzemeleriyle aynı kategoriye koyardım – fazladan harcanabilir geliri olan kişilerin gösteriş yapmak için satın aldığı bir şey, ancak bu gerçek kullanıcılar için hiç önemli değildi ( evcil hayvanlar ve bebekler). Bir teknoloji köşe yazarı olarak kariyerim, özellikle kısa ömürlü olanlar olmak üzere, çoğu birinci sınıf gadget’tan şüphe duymamı sağlamıştı. Ve eğer bebek kıyafetleri konusunda aşırıya kaçarsak, dolaplarla dolu kullanılmayan eşyalarla ya da daha da kötüsü, çocuğumuzun bağımlısı olacağı ve kaçınılmaz olarak değiştirmek için tıslamamız gereken pahalı şeylerle dolu olacağından endişelendim. kırıldı veya kayboldu.

Sonra bebek ürünlerinin aptal, Seussian isimleri vardı – Bumbo, Bugaboo, Woombie, WubbaNub, MamaRoo, DockATot – hiçbirini özellikle kendi evimde yüksek sesle söylemek istemedim.

“Ya minimalist rotaya gidersek?” Bir gece eşime sordum. “Kayıt yok, süslü teçhizat yok. Sadece elden teslimler ve en ucuz ne varsa, kesinlikle ihtiyacımız olan şeyler.”

Karım beni ciddiye alıyormuş gibi yaptı. Ama sonunda, kibarca beni görmezden geldi. Ve yaptığına sevindim. Çünkü bugün 4 aylık bir oğlun babası olarak tam teşekküllü bir Gear Dad’a dönüştüm.

Baba olmak beni yüzlerce yönden değiştirdi. Ancak en göze çarpan değişikliklerden biri şudur: Artık bebek eşyaları konusunda tutkuyla – muhtemelen fazlasıyla tutkuyla – deva yapıyorum.

100 adımda bir Uppababy Vista V2 bebek arabasını görebiliyorum. Şişe kurutma rafları hakkında güçlü fikirlerim var. (Sevimli görünen ama çok fazla karşı alan kaplayan Boon kaktüs bahçesi yerine dik OXO olanı istiyorsunuz.)

Ve alt değiştirme pedi için pazardaysanız, yükseltilmiş kenarlarının ve su geçirmez kaplamasının neden bu kadar yüksek fiyata değdiğini anlatmak da dahil olmak üzere 140 dolarlık Keekaroo Fıstığı için övgüyle hoşça vakit geçireceğim. (Grafik ayrıntılarını size vermeyeceğim, ancak bazı bebek bezi temizleme durumlarında nehirlerle değil göllerle uğraşmak istediğinizi söyleyelim.)

Çoğunlukla karımın ikinci üç aylık döneminde özellikle endişeli ve yararsız hissettiğim bir dönemde, yavaş yavaş dişli hapsoldum. YouTube dişli inceleme videolarını izleyerek ve ebeveyn adayı Reddit forumlarında dolaşarak uzun saatler geçirmeye başladım. Daha sonra, takıntım derinleştikçe, tedarik zinciri eksikliklerini araştırmaya, çevrimiçi bebek perakendecilerinin envanterlerini incelemeye ve Facebook Marketplace’te kullanılmış ekipmanların önemsiz sularına göğüs germeye başladım.

Üçüncü üç aylık dönemde, satın almalar başladı. Kullanılmış bir Uppababy Vista, bebek arabalarının Rolls-Royce’u için çok şey aldık ve aylardır sipariş bekleyen uyumlu bir araba koltuğunun peşine düştük. Tescil hediyeleri gelmeye başladı. Evimize bir MamaRoo girdi, ardından bir WubbaNub.

İlk başta, bebek dişli saplantımın bir başa çıkma stratejisi olduğundan endişelendim – kaygımı üretken hissettiren bir şeye yönlendirmek için yanlış yönlendirilmiş bir girişim. Sonuçta eşim doğurdu. Hamilelik semptomlarını düzeltemezken veya onun yerine doktor randevularına gidemesem de, yüzlerce seyahat arabası incelemesini araştırabilirim. Bebek eşyaları için endişeleniyorsam, diye düşündüm, zorunda kalmayacaktı.

WubbaNub emzikler ve bir Wubbie battaniyesi. Kredi… Thomas McDonald’s

Üçüncü üç aylık dönemde, artan miktarda bebek ekipmanı bilgisi ile donanmış olarak, tek kişilik bir Wirecutter oldum – ürün özelliklerini ve geri çağırmalarla ilgili bilgileri karıştırdım, yakında diğer ebeveynlere uzun dişli önerileri listesi gönderdim, yeni babaları durdurdum. Ergobaby taşıyıcılarımız üzerinde ticaret yapmak için cadde.

Beni sinirlendirdiği kadar, bebek gereçleri hakkında bilgi sahibi olmayı da sevdim. Karım, bebek malzemeleri hakkında bilgi sahibi olmamdan hoşlanırdı. Ve sürpriz bir şekilde, bebek teçhizatını öğrenmenin beni bebeklerin kendileri hakkında – neleri sevdiklerini, nelerden hoşlanmadıklarını, hangi yaşlarda belirli davranışlara girip çıktıklarını – öğrenmeye zorladığını buldum. Doğum tarihi yaklaşırken, doğum sınıflarımızda tanıştığım, birçoğu dişli kararlarını eşlerine devretmiş olan diğer ilk kez baba adaylarından daha hazırlıklı ve daha az şanssız hissettim.

Ve karım nihayet üç hafta erken doğuma girdiğinde hazırdım. Daha önce araba koltuğunun düzgün takılıp takılmadığı konusunda endişelenmeden, yedekte iyi stoklanmış çantalarla güvenle hastaneye götürdüm.

Oğlumuzun doğumundan bu yana, onun donanımına olan ilgimin beni daha iyi, daha yetenekli bir ebeveyn yaptığını gördüm. Çocuk doktorunun formül türleri ve meme ucu boyutlarıyla ilgili sorularını hiç terlemeden cevaplayabilirim ve üç günlük bir yolculuk için tam olarak kaç tane bebek bezi almam gerektiğini biliyorum. Kullanım kılavuzlarını okudum ve YouTube eğitimlerini izledim ve bebek gereçlerimizin büyük çoğunluğunu yardım almadan çalıştırabilir, temizleyebilir ve ayarlayabilirim. (Burada silahlı beceriksizlik yok!)

Ayrıca hangi viteste iyi bilgi sahibi oldum olumsuzluk satın almak. Örneğin, ebeveynlerin bebek kıyafetlerine mümkün olduğunca az para harcaması gerektiğine ve önlükler ve geğirme bezleri de dahil olmak üzere işemek, kaka yapmak, kusturmak veya üzerine dökülmek üzere tasarlanmış şeylere hiç para harcamaması gerektiğine inananlardanım. (Eski bir bulaşık havlusu işe yarar.) Bu günlerde Brooklyn ve Berkeley’de moda olan Montessori tarzı süslü ahşap oyuncakları almam. Kolaylığa öncelik verdiği için kimseyi kıskanmasam da, sizin için mama şişelerini karıştıran ve ısıtan Wi-Fi özellikli, Keurig tarzı bir makine olan Baby Brezza Formula Pro Advanced’e 300 dolar veren herhangi bir ebeveyn olduğunu düşünüyorum. bir düğmeye basarak – vergileri artırılmalıdır.

Gear her ebeveynlik sorununu çözemez elbette. Kolik bir bebeği susturamaz, yürümeye başlayan çocuğa yürümeyi öğretemez ya da yemek yiyen bir seçicinin tabağını temizlemesine yardım edemez. Ve tonlarca teçhizata parası yetmeyen veya paralarını başka şekillerde harcamayı seçen aileler, şüphesiz mükemmel sağlıklı, mutlu bebekler yetiştireceklerdir.

Ama viteste biraz kaşıntıya yol açmanın tatmin edici bir yanı var. Çünkü donanım, açıkçası, muazzam. Bir tür olarak ilerlememizi temsil ediyor – her emzik, bebek bezi kovası ve şişe fırçası, kaotik bir evrene düzen getirmek için teknolojiden yararlanmaya yönelik Promethean kaşıntısının bir ifadesi. Ve yeni ebeveynler için – hayatlarında çok fazla kaos olan bir grup – doğru donanıma sahip olmak, kaderin insafına daha az, kontrolü daha fazla hissetmemize yardımcı olabilir.

Araştırmamda, iyi bebek kıyafetlerinin üç temel kategoriye ayrıldığını öğrendim.

Biri, aslında tıslamadığınız dişlidir. Örneğin, arkadaşlarımızın bize ödünç verdiği Snoo beşiği hakkında yeterince iyi şeyler söyleyemem, çünkü çoğunlukla onun için 1.500 dolar harcamadım. Ve arkadaşlarımızdan aldığımız elbise çantaları hakkında şikayet ettiğimi asla duymayacaksın – hatta “Ben ŞİMDİ, ANNEMİN SEVİMLİ, BABANIN ŞANSLI” yazan tulumlar bile.

İyi bebek gereçlerinin ikinci kategorisi, çok şımarttığınız ancak stresi önemli ölçüde azaltan ve/veya en az bir ebeveyn için akıl sağlığını koruyan şeylerdir.

İnce, pille çalışan Elvie taşınabilir göğüs pompasına ihtiyacımız var mıydı? Kesinlikle, hayır. Eşimin zaten hastanenin bize ödünç verdiği bir göğüs pompası vardı. Ancak portatif pompa, ilk birkaç ay boyunca, bir elektrik prizine yakın kalmaktan endişe etmeden sahile gitmemize veya parkta yürüyüş yapmamıza izin vererek hayatını kökten iyileştirdi.

Yine de bu kategoriye dikkat edin, çünkü kolaylık olarak satılan her şey aslında stresi azaltmaz. Örneğin, çocuğunuzun kalp atış hızını ve oksijen seviyelerini bir iPhone uygulamasına gönderen 250 dolarlık giyilebilir bebek monitörü Owlet Smart Sock’u satın almamaya karar verdik. Neden? Niye? Çünkü bu bilgilere ulaşmak bizi, uyuyan bebeğimizi hayatta tutmak için her iki dakikada bir telefonlarımızı kontrol eden psikopatlara çevirirdi.

Üçüncü tür değerli bebek eşyaları, çok pahalı olmayan ve ebeveyn olarak size neşe getiren eğlenceli, anlamsız şeylerdir. Oğlum için Target’tan aldığım 4 dolarlık banyo oyuncakları bu kategoriye uyuyor. Yengeç gibi görünen, büyümeden önce tam olarak iki kez giydiği küçük yengeç ayaklarıyla tamamlanan 7 dolarlık tulum da öyle. İkisi de bir zorunluluk değildi, ancak bankayı kırmadılar ve ebeveynliğin zor, ağlamaklı ilk haftalarında bizi gülümsettilerse… bu bir şeye değer.

İyi bir ebeveyn olmak için WubbaNubs ve MamaRoos’a ihtiyacınız var mı? Kesinlikle hayır. Bebek endüstrisi kompleksinin tuzağına düşen bir enayi miyim? Muhtemelen. Ama bebeğimi değerli bir araç seti olarak görmeye geldim – tabii ki oğlumu eğlendirmek ve rahat ettirmek, aynı zamanda olmak istediğim türden bir hediye, özenli baba olmama yardım etmek için. Ve oğlum büyüdüğünde, bebek eşyalarını, ebeveynlik yolunda kendi yollarını arayan diğer endişeli ilk kez ebeveynlere vereceğim.