Aldi tedarikçisi Stute üç şirket için iflas başvurusunda bulundu

Kutuplar

Global Mod
Global Mod
Paderborn. Gıda üreticisi Stute, faaliyet gösteren üç şirketi için öz yönetim iflas başvurusunda bulundu. Şirket bunu çarşamba günü Paderborn'da duyurdu. Bu nedenle amaç, şirketler grubunun yeniden yapılandırılması ve varlığının devam etmesidir. Yapılan açıklamada, yönetimin, genel temsilci Jan Groß liderliğindeki denetim firması RSM Ebner Stolz'un yeniden yapılandırma uzmanları tarafından desteklendiği belirtildi.

Daha sonra okuyun Reklamcılık

İflas nedenleri arasında değişen piyasa ortamı ve hammadde, enerji ve personel maliyetlerindeki keskin artışlar yer alıyordu. Ticari faaliyetler normal şekilde devam etmelidir. Daha önce “Lebensmittel Zeitung” haber yapmıştı.

Stute, Aldi'ye reçel sağlıyor

1885 yılından bu yana gıda sektöründe faaliyet gösterdiği iddia edilen aile işletmesi, meyve ve sebze işliyor. Paderborn'daki iki üretim tesisinde reçeller, tatlılar ve içecekler üretiliyor. Stute, diğerlerinin yanı sıra indirimci Aldi'ye de reçel sağlıyor. Bilanço raporuna göre Stute, 2021 yılında ortalama 400'e yakın kişiyi istihdam etti.

Federal Gazete'ye göre Markus Stute Holding GmbH & Co. KG'nin gelirleri son zamanlarda keskin bir düşüş yaşadı. 2011 mali yılında Stute 2011 466 milyon Euro'luk satış kaydetti. 2021 yılında bu rakam sadece 234 milyon euro iken şirket o yıl da 23 milyon euro zarar açıkladı.

Haberler